Naše městečko není moc velké a je pravdou, že za poslední desetiletí se hodně změnilo. Místní firmy rok po roku pomalu skončily a na jejich místo nastoupili zahraniční zaměstnavatelé. Nebylo tomu ani jinak v našem podniku. Změnilo se vedení, ale naštěstí jsme nepřišli o pracovní místa.

Přesto najednou všechno bylo jinak. Zahraniční majitel si začal firmu formovat k obrazu svému. Vzhledem k tomu, že v České republice vlastní několik poboček, tak v první řadě zavedl jednotný pracovní oděv s logem firmy. Teď zkrátka ať pojedete kamkoliv, poznáte v celku jednoduše, komu firma patří. To ale neplatí jen v naší republice, ale i v zahraničí. Jednotnými obleky to ale neskočilo.

Dopis od vedení firmy

Jednoho dne jsem obdržela obálku s razítkem firmy a svým jménem. Trochu ve mně zatrnulo a než jsem ji vůbec otevřela, tak to trvalo pěkně dlouho. Samozřejmě mě hlavou prolítly ty nejčernější myšlenky a zároveň s otázkami vyvstávaly i různé odpovědi. Tak jestli je to výpověď, tak to je konec.

Pomalu otevírám a tam je tvrdá kartička s nápisem Pozvánka. Co to je? Rychlým tahem vytahuji celý text. Cože? Já jsem vybrána jako zástupce našeho podniku a jedu na školení do Prahy? Tak najednou ze mě všechna tíha spadla. Tedy jen na chvíli. Teď zase budu řešit cosi vzít na sebe, a ještě jak se tam dostanu. Ale je to milejší, než si hledat novou práci.

Ubytování mě poskytne hotel Praha Belvedere, takže ani nemusím řešit, kde přespím, protože jak se dívám na program, tak je řádně nabitý.

Když nastal den mého odjezdu, tak jsem byla pěkně nervózní. Ne že jedu do Prahy, tam jsme byli několikrát na výletě s dětmi a navíc, jak jsem se dívala na mapku, tak hotely v centru Prahy nejsou tak daleko od sebe vzdáleny, tak se tady rozhodně neztratím. Navíc ten náš je umístěný nedaleko Pražského hradu, což je docela dost dobrý orientační bod. Spíš jsem nikdy na takové akci nebyla a z podniku jedu sama, tak je to tak trochu krok do neznáma.

Ubytování v hotelu nadchlo

Po příjezdu na hotel se mě ujal velmi milý personál, který mě ubytoval v jednolůžkovém pokoji. No možná to bude někomu k smíchu, ale zaujala mě vysoká, prostorná postel a ta matrace, to je skutečná kvalita. Teda, tady se bude spát. Pokoj je útulný, ale přece tu nebudu zavřená až do odpoledních hodin. Jsem jen kousek od centra, tak se půjdu na chvíli projít. Navíc školení probíhá ve stejné budově. Jen je zde samostatný vchod, tak to půjdu prozkoumat, abych tu pak nikde nebloudila.

Čas tu utíká skutečně rychle a tak se pomalu přiblížil k začátku celé akce. Pocity a různé myšlenky svádí doslova boj. Ten naštěstí při vstupu do sálu pomíjí a místo něho nastoupí údiv. Konferenční prostory, kde se podniková akce pořádá, jsou krásně vyzdobené, v zadní části se nachází raut, a jak se později dozvídám, tak ve vedlejším sále se bude i tančit. Jen mě zaujaly ty kabinky, proč tu vlastně jsou? Později je záhada rozluštěna, jsou to kabinky pro cizince, kterým je zajištěný překlad.

Prezentace probíhala na skutečné úrovni a nakonec se zábava protáhla až do pozdních hodin. Naštěstí je vše v jedné budově, tak přesun do vysněné postele nebude zase dlouho trvat.

5 komentářů u „To jsem tak jednou jela do Prahy na firemní školení…“

 1. matylda napsal:

  Jedu do Prahy za pár dní 🙂 Ale v Belvederu bydlet nebudu 🙁

 2. lgku990 napsal:

  V Praze to trochu znám, párkrát tam do roka jezdíme, hotely tam jsou skoro na každém rohu a dá se sehnat i levné ubytování na úrovni. K tomu článku, pozvánka je lepší, než výpověď.

 3. Evik napsal:

  My jsme jeli do Prahy na jednodeni výlet.

 4. babicka11 napsal:

  no vidíte – Rojaku, a přesto v referencích si hotel všichni chválí, dokonce i výhodnou cenu …. jsou i dražší hotely …

 5. Rojak napsal:

  Nezlobte se, ale jak mi tuto akci zaplatí firma, nebudu samozřejmě nic namítat na ceny, ale aby jednolůžkový pokoj stál v základu 50 euro za noc, tak to bych si nechal na takové ubytování opravdu zajít chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *