Tipy pro výběr nejlepší mechanické klávesnice od vývojářů Dark Project

Jak si vybrat profesionální mechanickou klávesnici pro hraní her, práci nebo jen pro zážitek s příjemným a pohodlným zvukem je poměrně složitá otázka.

Vývojáři Dark Project se pokusí dát několik tipů a rád při výběru profesionální mechanické klávesnice, která přinese nové hmatové vjemy a příjemný zvuk.
Obecně je mechanická klávesnice brána pro dvě hlavní věci: pro lepší pocit při psaní a také pro odolnost a spolehlivost klávesnice. Někomu mechanika pomáha výrazně zlepšit a zrychlit psaní, což je mimochodem také jeden z důvodů, proč by mohla být mechanika vhodná právě pro vás.

Zvuk stisknutí a samotného spínače je také nedílnou součástí klavesnice a často je rozhodujícím faktorem, podle kterého se vybírá nový produkt. “Senzační odezva kláves!” Tyto pocity mohou přinést radost každému.

Druhým je spolehlivost. Není žádným tajemstvím, že jakákoliv mechanická klávesnice je postavena na odolných mechanických spínacích, jejichž životnost začíná u 50 milionů stisků a u některých klávesnic dosahuje dokonce šílených 80-100 milionů. Jedním z příkladů je mechanická klávesnice Dark Project Gaming KD68B s PBT Mechanical g3ms Teal, který má 50 milionů stisků, přítlačnou sílu 50 g a zdvihem 2 mm. Obvykle to znamená, kolikrát lze stisknout přesně jednu klávesu, dokud nepřestane fungovat.

 

Jedna klávesnice tak může nepřetržitě fungovat po celá léta! A hlavně se časem nic nezmění – i to je jedna z vlastností klávesnice. Mechanické spínače totiž nemají „únavový efekt“, takže téměř nepodléhají opotřebení a za pár let budou fungovat úplně stejně jako v den nákupu. Tato klávesnice má jasné RGB podsvícení s širokým výběrem nastavitelného rozsahu. Samostatná dioda pod každou klávesou posílá světelný paprsek, intenzitu a regulovaný jas v softwaru Dark Project. Stisknutím klávesových zkratek můžete ovládat RGB podsvícení.

Psaní na mechanických klávesnicích je snazší a pohodlnější. Při stisknutí každé klávesy vynaložíte menší úsilí a pohodlí samotného psaní je mnohem vyšší díky ovládání každé klávesy přibližně v polovině celkového zdvihu. Hmatové kvality určitých typů spínačů však umožňují postupem času vyvinout skvělou rychlost psaní, což je velmi užitečné pro ty, kteří hodně pracují s texty.

Mechanické klávesnice obvykle stojí o něco více než běžné klávesnice, ale zároveň jsou odolnější, trvanlivější a mají svůj unikátní styl. Například Dark Project K083A PBT Mechanical Gateron s Cap Teal, což je 75% kompaktní klávesnice doplněná namazanými mechanickými spínači Gateron Cap Teal. Dvojité kryty kláves PBT, tištěné ENG znaky, RGB podsvícení, namazané stabilizátory uchycení PCB a pevná silikonová izolace hluku jsou jedny z nejlepších pro každého profesionálního hráče, uživatele a fanouška, do kanceláře a herní doupě.
Dále se podívejte na technologii HotSwap, která umožňuje výměnu spínačů bez rozebírání klávesnice a použití pájky. Výměna spínačů rozšiřuje velké možnosti přizpůsobení klávesnice a výrazně zvyšuje její udržovatelnost.

Tyto klávesnice jsou navrženy tak, aby šetřili místo na vašem pracovním stole a ergonomicky udržely jakoukoli herní zónu nebo pracovní prostor. Existují také různé varianty pro určité klávesnice: například klávesnice kompletní velikosti může mít řadu dalších kláves, na které můžete nahrávat různá makra nebo přiřazovat spouštění určitých programů, a zkrácené klávesnice mohou mít ještě užší rozložení bez mezer mezi sázecím blokem a ostatními klávesami pro maximální kompaktnost.

Přesněji řečeno, každý mechanický spínač má uvnitř pozlacené kontakty, které se při stisknutí tlačítka dostanou do vzájemného kontaktu. Optické spínače jsou založeny na mechanickém principu, ale místo spínacích kontaktů je jejich fungování spojene s odrazem světelného paprsku přes čočku instalovanou uvnitř pouzdra spínače. A každý typ spínače má své vlastní parametry odolnosti, délku zdvihu, zdvih klávesy před aktivací a sílu klavesy před aktivací. Například jeden z nejoblíbenějších spínačů – Cherry – má životnost 50 milionů stisků, jejich celkový zdvih klávesy je 4 mm a přenos na ovládání je typicky 2 mm. Síla stiska znamená sílu, která musí být vyvinuta před stisknutím tlačítka. Tyto vlastnosti jsou vlastní většině spínačů různých typů, takže se na ně můžete při výběru typu spínače spolehnout.

Pokud chcete vyzkoušet a objevit něco nového a fascinujícího – zkuste mechanické klávesnice nebo dokonce optické, abyste viděli, cítili a slyšeli rozdíl. Jakmile mechanickou klávesnici vyzkoušíte, určitě vás překvapí a usnadní každodenní práci a zpříjemní hraní. Více mechanických a optických klávesnic, a dalších zařízení a merchandise najdete na Fragstore.com, Smartycz a JRCcz, kde je široká škála alternativ za velmi dostupné ceny dle vašeho gusta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *