Tipy na výlety a dovolenou na hradech a zámcích

České zámky a hrady jsou nedílnou součástí našich dějin.

Kdo by neznal zámek Červená Lhota, kde se natáčelo několik pohádek nebo hrad Karlštejn jako krásnou kulisu z filmu Noc na Karlštejně?

Od dětství jsme jezdili na výlety po českých hradech a zámcích. Koupili si lístky na prohlídku vnitřních prostor, kde jsme si užívali dobové atmosféry dávných dějin. Obdivovali ložnice, sály a další místnosti, které měli králové a královny k dispozici.

Mohl bych toho z historie a dětství napsat víc, ale myslím si, že většina z nás hrady a zámky zná.

hrad Kost

Terezka má za sebou zajímavý výlet na zámek Berchtold.
Maruška je průvodkyně na zámku.
Roják jede na “mrskut/ Velikonoce” na zámek Sychrov.
byl minulý rok na zámku v Miloticích, prošel jsem si park u zámku Lednice a navštívil Minaret.


Každý z Vás určitě některý ze zámků a hradů navštívil.
Březen je v půlce a příští týden bude  jaro. Snad i teplo a lepší počasí pro výlety, které nam všem chybí.

Již brzy se zámky a hrady v České republice otevřou pro veřejnost.

Pokud máte v plánu se na některý ze zámků nebo hradů podívat, podívejte se na seznam zámků a hradů v České republice. Třeba se inspirujete a najdete ten, který navštívíte a zažijete příjemný pobyt a návrat do minulosti.

Ten z Vás, kdo zvažuje víkendový pobyt na zámku nebo chce s s rodinou strávit dovolenou na hradu, má nyní možnost najít si ten správný zámek nebo hrad.

Na webu Ubytování na zámku najdete různé možnosti zámeckého i hradního ubytování.

Vyberte si ten správný zámek nebo hrad, kde se můžete ubytovat s partnerem nebo celou rodinou.

 

Bydlete jako král, královna, princ nebo princezna.

Aspoň chvilku 😀 a pak hurá domů. Vzpomínky Vám však zůstanou. Máte-li fotky z výletů po zámcích a hradech, pošlete, zveřejníme.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde můžete mít reklamu napořád za 80 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

14 komentářů

 1. Od mala jsem milovala návštěvy hradů a zámků. Jak krásně se dalo bruslit v těch jejich pantoflích! 🙂 V současné době nejen kvůli práci už nemám tolik času, takže to jistí jen náhodné návštěvy.

 2. Už jsem delší dobu na zámcích a hradech nebyl, naposledy Rabí asi rok zpátky, předtím Velhartice.

 3. Viděla jsem krásnou pozvánku na zámek Žleby.Plánuji si,že ho letos navštívíme,protože jsem tam nikdy nebyla.Je to od nás trochu daleko.Už se moc na ten výlet těším.

 4. S vnučkou jsem byl zatím jen na Sovinci, ale už jí bude 7 a princezny má ráda, tak letos určitě někam vyrazíme, i když ona by nejraději chtěla do Ledového království

 5. České zámky a hrady jsou jednz z nejkrásnějších v Evropě.Jsou rozesety po celém našem území, tak neváhejte a podívejte se do nich. Jsou to opravdu krásné zážitky.

 6. Vylety po zamcich mam rada a bavi me. Asi se necham insporovat na leto.

 7. My rádi navštěvujeme hrady a zámky, samozřejmě, pokud to čas dovolí, naposledy jsme byli na hradu Loket, moc nám tam líbilo.

 8. Už od mala jsem měla ráda výlety na hrady a zámky, hledala jsem tam princezny a draky. 🙂
  Teď mi, bohužel, chybí čas ale doufám, že se
  výletům zase vrátím.

 9. Letos jedeme na Jižní Moravu na Velikonoční trhy. Jsme pozváni ke kolegovi do Blanska, tak to spojíme z návštěvou zámku.

 10. To je přesné, kdyby mi to lépe chodilo, tak díky vyhranému průvodci, bych měla co obdivovat i v našem kraji, ale chybí mi nohy, které by to zvládly a taky dech. Kdysi jsem moc ráda jezdila po hradech a zámcích, teď už jen na obrázcích.

 11. Když byly děti doma, jezdili jsme po hradech a zámcích každý rok .Dnes už nás to tolik neláká, jednak ceny a jednak ty prohlídkové okruhy.Kdysi bylo za jedno vstupné všechno.Dnes má každý okruh zvláštní vstupné.

 12. My máme blízko od nás zámek ve Žlebech, kde už jsem byla několikrát a pořád je co obdivovat. Teď tam zase pojedeme na velikonoční trhy. Už se moc těším.

 13. Každý rok se jezdíváme do Buchlovic. Letos se tam zase pojedu podívat, až pokvetou rododendrony, to je podle mne nejkrásnější procházka v zámecké zahradě 🙂

 14. Na hradě Kost jsme byli také, jen jsme nefotili. Většinou naše výlety končily někde u hradu nebo zámku. Čím jsme ale starší, tak i pohodlnější a bohužel s mou chůzí se nikam asi už nepodívám.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *