Chcete zabavit své děti, ale nevíte jak?

Nebo s nimi trávíte méně času, než by jste chtěli a rádi by jste to napravili?
Nabízíme vám čtyři skvělé tipy, kam vzít své děti a zároveň si dopřát trochu zábavy i zaslouženého odpočinku.

1. Skalka Family Park- Ostrava

Tento Park je vynikajícím místem pro celou rodinu! Naleznete zde spoustu zábavných aktivit pro děti i dospělé. Park je dobře situován v blízkosti lesů a můžete zde nalézt spoustu turistických a cyklistických stezek.

Pro děti jsou v letním areálu připraveny skluzavky, houpačky, trampolíny, lodičky, horolezecké stěny, lanové centrum, Mini Zoo, Bumper Car (bourací autíčka) a spousta dalších atrakcí. Celý tento svět je navíc uzavřen mezi hlavní budovou, malým údolíčkem a svahem, takže budete mít své děti pod dohledem. Dále můžete své děti přihlásit na plavecké kurzy (od 6 měsíců), lyžařské kurzy, cvičení s dětmi, nebo i na letní příměstský tábor. Všem těmto aktivitám přihlíží odborně vyškolení lektoři s mnohaletou praxí, kteří se Vám výborně o Vaše děti postarají.

Pro dospělé je tu nově zrekonstruovaná restaurace s vyhřívanou terasou a krbem, kde si můžete posedět s přáteli a relaxovat, zatímco se Vaše děti hezky vyřádí.

V zimě jsou pro Vás a Vaše děti připraveny parádní 300 metrové sjezdovky (lehká a středně těžká) s uzavřeným kluzištěm, půjčovnou, restaurací i bistrem. Pro úplné začátečníky je zde připravena i lyžařská škola, kde Vás vše naučí! Prostě Park, jak má být.

2. Muzeum hraček Ostrava

Toto muzeum funguje už od roku 2014 a je rozděleno do tří sekcí. V té první můžete nalézt historické hračky a hry, které jsou sbírány od poloviny 19. století až po současnost. V druhé sekci zvané Disneyana naleznete expozici věnovanou Waltu Disneymu a vše co k němu neodmyslitelně patří. A poslední sekce se zabývá sběratelstvím. Ta se pak co tři měsíce kompletně mění. Muzeum může nabídnout takové skvosty jako je například první hračka tedy autíčko s autorádiem (z první poloviny 20. století), nebo nejmenší model železnice (z r. 1935), a spousta dalších.

Dále zde můžete nalézt malou ZOO, podmořský svět, peklo s čerty a můžete se vyfotografovat ve vybraných exponátech (ve sto let starých saních, šlapacím autíčku,apod.).

3. JoJo Park Ostrava

Tento Park je rodinné zábavní centrum pro děti i rodiče. Centrum tvoří dvoupatrový prolézací labyrint o rozloze 1000 metrů čtverečních. V areálu je taky dětský koutek s balónkovým bazénem pro děti do 5 let.

Park se navíc může pyšnit první didaktickou hernou v ČR!
Tato herna je vybavena didaktickými a dřevěnými hračkami, které pomohou dítěti rozvíjet logické uvažování a motorické schopnosti. Mimo jiné má herna minigolf, stůl na ping pong, fotbálek, trampolínu, střílecí děla i skákací hrad.

Pro dospělé je připravena útulná kavárnička s dezerty, teplými i studenými nápoji a dalšími dobrotami. K jídlu pro malé i velké je tam připravena pizza, hot- dogy, nebo tousty.

Každou neděli se pak pořádají akce pro děti, jako například- malování na obličej, zvířátka z balónků kreativní tvoření, a další… Přijďte si zablbnout, nebo jen tak si odpočinout do kavárny, zatímco se Vaše děti vyřádí v parku.

4. Únikové hry EXIT DOOR- Ostrava

Únikové hry jsou čím dál tím populárnější! Přestože to vypadá jako počítačová hra, jde o velice reálnou skutečnost.

Nyní si můžete i v Ostravě zkusit novou únikovou hru zvanou „Nebezpečná rychlost“. V této hře se se svým týmem, přáteli či rodinou dostanete do autobusu, ve kterém je někde uložena časovaná nálož, která ale vybuchne pokud autobus pojede nižší rychlostí než 60 km/h. Vaším úkolem bude co nejdříve ji najít, zneškodnit ji a utéct. Ale pozor! Máte na její zneškodnění a útěk jen 60 minut, jinak zahynete!

Nebo Vás raději osloví úniková hra- „Opuštěná pošta“? V této hře se dostanete do města, kde neustále dochází k ničivým přírodním katastrofám. Proto Vás a všechny ostatní obyvatele evakuovali do různých měst a Vy jste díky tomu ztratili kontakt s blízkými a přáteli. Vaším úkolem je tedy se vrátit zpět do města na Opuštěnou poštu a najít dopis v němž jsou všechny přechodné adresy evakuovaných lidí. Ale zase je tam ta časomíra- 60 minut! Po uplynutí tohoto času se do města přižene velice silný uragán, který všechno zničí!
Ceník těchto her se pohybuje od 640 Kč do 1200 Kč v závislosti na době a počtu hráčů.
Doporučený věk: 10+ (s doprovodem rodičů i méně)

Snad Vás tyto tipy inspirovaly k hezkému a zábavnému využití Vašeho volného času s dětmi. Hezky se bavte.
Aneta Hrdinová – autor článku , foto z FB Exit Game

14 komentářů u „Čtyři zaručené tipy na zábavu pro děti i dospělé“

 1. pskrob napsal:

  Tak ta Skalka Family Park- Ostrava se mi líbí. Až budu mít vnučku na prázdniny, tak tam určitě vyrazíme. V Jojo parku jsme ještě nebyli, a ani asi nepůjdeme. Víc se mi v Ostravě líbí Funnpark Žirafa, tam už jsme byli 2x

 2. polivkovamaruska napsal:

  Je to krásné. Ale jižní Čechy jsou trochu z ruky. Přesto si myslím, že si tam zjara uděláme výlet. Pokud jde o hry jsou nápadité, ale asi jsem ze staré školy – co ty bomby v autobuse?

 3. matylda napsal:

  Pro mne všechno z ruky 🙁 A stejně bych tam neměla s kým jít 🙁

 4. veruska napsal:

  Tak to je pořádná nabídka! Tam by se člověk nenudil.

 5. Evik napsal:

  Super! Jojo park znam ale ještě jsem tam nebyla a tu unikovku to je bomba zrovna neco takoveho schanim pro brachu k Vanocum. Tak mám aspoň jeden typ.

 6. Jana napsal:

  Do muzea hraček se chystáme, jak se uzdravíme a táta zase dorazí domů. Pokud se nepletu, je to v OD Laso. Na příští rok se chystáme na Slezskoostravský hrad, přes léto je tam program pro děti a hlavně sklep strašidel, kde jsou pohádkové postavy a někdy myslím i s úkoly pro děti. Ještě jsme tam nebyli, tak nevím, je jen z povídání od kamarádky. A co je v Ostravě pro děti fajn je Miniumi na Černé louce. Dětem se určitě bude líbit, že i v reálu velké stavby nejsou o moc větší než ony a pod parníčkem v jezírku budou moct koukat na rybičky. A top je krásně opravená ostravská ZOO, tam Sebík nevěděl, kam dřív běhat a koukat. 🙂

 7. Rojak napsal:

  Tak o této hře slyším poprvé. Zajímavé, ale musím počkat až budou nějaké ty děti. Ty co mám už jsou na tuto zábavu odrostlé.

 8. Plazmic napsal:

  Pěkná nabídka a super věci pro dětičky, tam by se vyblbly, jen škoda, že je Ostrava mírně z ruky přes celou republiku.

 9. bobalka napsal:

  Dobrý tip, hned předám synům, ať mají nějakou inspiraci pro vnoučata, tohle by je určitě bavilo a navíc je to nedaleko. Díky za nápad.

 10. devilscat napsal:

  všechny výše uvedené tipy vypadají velmi zajímavě – Opava je kousek od Ostravy, tak až bude synoveček trošku větší, určitě tam s ním vyrazíme!

 11. babka napsal:

  Stejně jako u babičky11 je to od nás do Ostravy daleko. Ale “únikovou místnost” jsem našla i blízko nás – tj. v Jižních Čechách. Tak snad někoho z rodiny přemluvím, aby to absolvoval se mnou.

  1. radek napsal:

   pošlete prosím odkaz kde to u Vás je, vložím do komentáře. Díky R.

 12. babicka11 napsal:

  Ostrava je od nás opravdu dost daleko, být to blíž, tak se tam naši určitě pojedou podívat. Holky mají rády všechny tyto aktivity. Jezdí s rodiči dost často do Prahy i do okolí bydliště, ale jen tak ve Středočeském kraji.

  1. babicka11 napsal:

   únikové hry v Praze
   https://www.slevomat.cz/praha/zabava-a-volny-cas/unikove-hry#

   únikové hry v Brně
   https://www.tripadvisor.cz/Attractions-g274714-Activities-c56-t208-Brno_South_Moravian_Region_Moravia.html

   Seznam a hodnocení jednotlivých her 🙂
   http://www.escape-games.cz/ceske-budejovice
   Olomouc
   České Budějovice
   Hradec Králové
   Ostrava
   Liberec
   Teplice
   Pardubice
   Zlín
   Žďár nad Sázavou
   Opava
   Varnsdorf
   Velké Losiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *