Však aby nebyl, vždyť patří do rodiny, tak se o něj musíme řádně postarat. Kdo psa má, ví, o čem mluvím.

Když jsme si domů přivezli našeho pudlíka, tak byl doslova v žalostném stavu. Naštěstí to bylo štěňátko, takže se ještě mnoho věcí dalo zachránit, včetně důvěry, kterou jaksi pozbyl díky nevlídnému chování původního majitele.

Návštěva veterináře byl doslova boj o přežití

Nechtěli jsme rozhodně nic zanedbat. Rozhodli jsme se mu poskytnout to nejlepší, co jen může tak bezmocné štěně dostat. Alespoň jsme si to mysleli, než jsme vyrazili na veterinu. Přece jenom bylo důležité, aby ho lékař důkladně prohlédl, poskytl mu potřebná očkování a vystavit také jeho vlastní očkovací průkaz. Pan doktor byl sice milý a laskavý, ale jeho šarm šel zkrátka ihned stranou, jakmile vytáhl injekční stříkačku. Nikdo nečekal, že tu budeme mít malé tornádo, které se před ničím nezastaví. Naštěstí jsme z ordinace odešli s potřebnými doklady, tabletky na odčervení a všichni zůstali bez újmy na zdraví.

Jedna zkušenost stačila

Bylo nám jasné, že nedůvěra v cizí lidi je tam moc silná, že každé takové setkání může mít podobný scénář. Přece jenom, by bylo dobré ho trošku v některých místech přistřihnout a moc nevyplašit. Nakonec jsme naši zapeklitou situaci vyřešili elektrickým strojkem značky Moser. Součástí balení je skvěle nastavitelná hlavice, tudíž se dá krásně zvolit délka srsti. Návod na stříhání nám také hodně pomohl. Navíc se dají k mašince zakoupit náhradní díly nebo hlavice, což má svoji výhodu do budoucnosti. Stejně tak, jako vědět, že se dá strojek snadno nabrousit.

Stříhání dopadlo na jedničku

Kupodivu mu vrčení mašinky a stříhání vůbec nevadilo a dokonce byl i poslušný. Otázkou je, zdali to bylo tím, že chtěl vypadat konečně pěkně a získat pozornost ostatních nebo se záměrně chtěl zalíbit sousedovic Amině. Kdo ví, ovšem na druhou stranu je z něj skutečný frajer, jen na některých věcech ještě musíme zapracovat.

P.S. od admina

Petro, až budete zase stříhat, stavím se. Podle obrázku mě připadá, že je to normální strojek pro pány 😀

4 komentáře u „Ten pejsek je ale fešák, a je to náš mazel“

 1. matylda napsal:

  Naštěstí se můj pejsek stříhat nemusí. Ale i on má před veterináři obrovský respekt

 2. Rojak napsal:

  K holiči, nebo psímu kadeřníkovi chodíme pravidelně hlavně na léto. Je vyhlášený a objednat se musíte minimálně měsíc dopředu.

 3. lgku990 napsal:

  Pejsek se mi taky líbí, my psa už dlouho nemáme a zatím nechceme, ale ten el. strojek máme, trochu jiné značky, ale nechávám si s nim stříhat svojí hlavu.

 4. babicka11 napsal:

  Krásný pejsek, my jsme psa nikdy neměli, ale tento by se mi moc líbil….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *