Zvykla jsem si vařit skoro každý den, píši skoro, neboť omáčka se mi podaří vždy udělat na dva dny
Nějak jsem se nenaučila, co děti odešly z domova, vařit méně. Ale to nevadí. Nám chutná i druhý den.
Na magazínu Zdravý blog je článek o e-shopu Bylík.cz, který prodává spoustu sušených bylinek, koření na vaření, ale i suché plody.

Řekla jsem si, proč ne, vyzkouším sušené bylinky, spotřebuji jich dost

Objednala jsem si nějaké směsi na čaje i sušené bylinky na kašel, ale hlavně červenou maďarskou papriku. Řekla jsem si, že se mi bude určitě hodit do maďarského guláše. Bylik.cz,Naši papriku používám hodně, ale maďarský guláš prostě chce maďarskou papriku. Je chutnější a víc červená. Tak jsem se do vaření pustila s velkou chutí, a jak to dopadlo, vidíte na obrázku. Prostě jiná chuť.

Ještě jsem přidala  rozmarýn, meduňku, mátu, sušené plátky ananasu a bylinkovou směs na dětský kašel

Směs na kašel holkám chutnal, ale i mně. Zásilka přišla v pořádku a včas. Myslím, že to nebyla moje jediná objednávka. Jsem opravdu spokojena.
Měla bych jíst méně, spíš ještě méně, než dosud. Šlo by to, ale to bych nesměla vařit. I když muž si vezme pět knedlíků, sama si dám jen jeden nebo dva. Kdybych nevařila, stačily by mi třikrát za týden jen těstoviny, či brambory. Ale jídlo musím ochutnat a pak to dopadne tak, jak jsem to nechtěla. Ale vařit jen pro jednoho opravdu neumím.

Snažím se dát nějaké to kilo dolů, ale jde to ztěžka

Už proto, že prostě někdy neodolám a dám si i to, co jsem původně vůbec nechtěla. A vařit si něco jen pro sebe, to se mi každý den taky nechce. Proto si často dělám tzv. parní hrnec, kde si dám kopu zeleniny a pár brambor, někdy kuřecí maso. Pak muž chodí mlsně okolo, a říká, že to mám lepší, než to, co dostal on na talíř. No, myslí to v legraci, neboť mu toto moc nechutná. Pokud chce taky, musím to pak více ochutit, omastit, a přidat třeba tatarku. Tu jsem odbourala už dávno, ne, že by mi nechutnala, ale mohu mít jídlo bez ní.

Říká se, že na jídle se nejvíc ušetří

Guláš s knedlíkem

Asi je to pravda, mně chutnají i brambory na loupačku, obyčejné topinky bez tatarského bifteku, brokolice se sýrem.

Náročná nejsem, ale musím vařit úplně něco jiného.

Muž by se asi divil, kdybych mu k obědu předložila noky se špenátem, bez masa.

Ten má nejraději guláš a další jídla, kde je maso.

Aby mi šlo hubnutí líp, objednala jsem si u Ajurvédy

Na e-shopu s ájurvédskými produkty jsem našla a chci vyzkoušet tablety na hubnutí Hubneme – slim caps
Jedná se o 100% přírodní doplněk stravy, který díky kokosovému oleji, pomůže ke snížení váhy. Po 14 dnech užívání jsem zhubla 4 kg, což není hodně, ale ani málo. Vzhledem k tomu, že nemám skoro žádný pohyb, jedla jsem hlavně dopoledne jen ovoce, odpoledne hodně zeleniny, skoro žádný chleba.

Hlad jsem neměla, spíš mě pronásledovaly chutě na všechno ostatní.

Nejhorší jsou večery, kdy bych snědla cokoli, tak jsem se „dojídala“ třeba tvarohem s chia semínky.

No, uvidím, co bude dál, ale vidím to bledě.

Čekají nás nějaké oslavy, bude dort, chlebíčky, a velká lákadla.

Ona zelenina je dobrá, ale denně ji opravdu nemusím.

Ráda vyzkouším vše neznámé a magazín o zdraví Zdravý blog nabízí spoustu nového

Objednala jsem si ještě zelený čaj Gun powder, čínský čaj, který je rolovaný do kuliček, dále čaj Guduchi pro pohodu, a GCM sirup pro děti na kašel. Čaje mají bezvadnou chuť a sirup taky u holek zabral. Pokud chcete opravdu dobré sypací čaje, obraťte se na tuto firmu, najdete tam i oleje a balzámy, koření, kosmetiku i různé sladkosti. Babička

4 komentáře u „Jak jsem nakoupila sušené bylinky na vaření“

 1. lgku990 napsal:

  Červenou mletou papriku máme taky ze Slovenska, ta je mnohem lepší než ta naše a ty tablety na hubnutí, tak si taky myslím, že jsou to vyhozené peníze.

 2. pskrob napsal:

  sušené bylinky jsou super, ale tabletky na hubnutí jsou vyhozené peníze

 3. babicka11 napsal:

  Když byl syn vloni v termálních lázních v Maďarsku, přivezl mi také mletou papriku, ale spletl to, a přivezl pálivou. I když jsem se s dětmi o ni rozdělila, hodně mi jí ještě zbylo. Stačí opravdu jen špetka a pálí opravdu dost, dvakrát … :D. Při jídle a pak …. znáte to.

 4. Rojak napsal:

  Červenou maďarskou papriku jezdíme nakupovat na Slovensko k maďarským hranicím. Je to opravdu rozdíl, oproti kupované paprice v obchodě. Toto platí i o ostatním koření k přípravě jiných pokrmů. Kvalita se opravdu mezi sebou nedá srovnávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *