Kontroverze na každém kroku

V podstatě by se dalo říci, že neexistují na světě dva stejní lidé, natož aby měli úplně stejné názory. To ovšem vede k zamyšlení, jak vůbec můžeme spolu žít, sdílet se o svých problémech nebo radostech a přitom se vzájemně nezavraždit. Je pravdou, že hledání kompromisu nám pomůže najít společnou řeč, ale ne v každém případě.

Jedno téma totiž dokáže získat jak své příznivce, tak i odpůrce. Každý si bude stát na stupínku své pravdy a tvrdě argumentovat svými znalostmi nebo zkušenostmi či přesvědčením. A tak jak má mince dvě strany, tak i každé téma bude mít jiný úhel pohledu.

Nevěříte?

Zkuste se přesvědčit na kontroverze.cz , kde je mnoho zajímavých témat, která mohou ovlivnit i vaši cestu rozhodnutí. Nebo neovlivní, protože jste pevní v tom, co se domníváte, že má nejblíže realitě. I v tomto případě můžete prosadit svůj názor jednoduchým hlasováním, které je uvedeno pod každým článkem. Ten vede k zamyšlení, zdali skutečně není možné, že by byla ještě jiná cesta k pochopení problematiky.

Žhavé diskuze přitahují

Existuje mnoho různých témat, které vedou k dlouhým diskuzím. Některé z nich trvají dokonce roky a v podstatě nemají jednoznačný výsledek shody. Vzpomeňte si na diskuzi o eutanazii. Věčné téma, které možná jednou dostane požehnání, aby se ke slovu dostali všichni ti, kteří prosazují možnost „důstojného odchodu ze života“. A je pravdou, že kdo se někdy alespoň cípem tohoto problému nedotkl fyzicky a neměl možnost vidět tuto problematiku na vlastní oči, bude stát na straně odpůrců. Přesto je možné nahlédnout pod pokličku a podívat se na věc střízlivýma očima a vcítit se do role, která může konec konců potkat každého. Co pak? Změní se přesvědčení?

Bůh je spasitel světa

Někoho může tato věta dovést k zápalu radosti a bude se naprosto ztotožňovat s tímto výrokem. Na řadu přichází kontroverze. Existuje Bůh? To snad ne! Vypadá to na střet, který po staletí vyvolává dlouhé diskuze, nenávist a šarvátky. Mnohdy lidé za svoje přesvědčení a víru zaplatí svým životem. Co je k takové skutečnosti vede? Že by se skutečně s boží přítomností setkali a poté jejich prožitky jsou tak smysluplné, že právě Bůh je ten, který řídí jejich cesty. Druhá skupina lidí ovšem tento názor sdílet nebude a zřejmě k tomu má také svůj logický důvod. Jak je vidět kontroverze je skutečně všude. V politice, osobním životě, profesích, zaměstnání a v podstatě se s ní můžeme setkat kdekoliv. Některá velmi zajímavá témata nám ovšem mohou pomoci alespoň trochu pochopit tu druhou stranu.

Nevěříte?

Navštivte portál Kontroverze a můžete se sami přesvědčit, či vyjádřit svůj vlastní názor.

Jeden komentář u “Sto lidí, sto názorů a kde je pravda”

  1. Rojak napsal:

    Tak to je opravdu zajímavá stránka. Dají se tam opravdu najít zajímavé dohady a názory. No jak se říká sto lidí, sto chutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *