Dnes byla stávka “autobusáků”

Jak vás to postihlo?

Čekali jste marně na svůj spoj do práce, školy… ?

Trochu jsem sledoval šrumec na silnici a občas nějaký autobus projel.
Naštěstí jsem nikam nemusel, tak jsem měl klid.
Dovedu si ale představit nervozitu na zastávkách, kde každý z čekající měl jasno.

Přijede, nepřijede?

V principu se stávkou souhlasím.
Jezdím přes 30 let, tak si umím představit náročnost tohoto povolání. Já bych na to nervy neměl.
Bohužel nejen práce řidičů u nás není patřičně ohodnocena.

Co vy, čekali jste někde marně?

20 komentářů u „Stávka, autobusy nejedou“

 1. blondynka napsal:

  U nás autobusy jezdily, jinak do práce jezdím městskou a jela tak super.

 2. vita1980 napsal:

  mě se stávka nijak nedotkla, do práce chodím pěšky. přesto ale nejsem zásadně proti stávkám a v tomto případě byla na místě, protože jezdit za 80 Kč na hodinu a mít odpovědnost za tolik lidských životů…
  Schválně, kdo z Vás by za těchto podmínek dělal?

  1. radek napsal:

   já ne, proto jsem v jednom článku napsal nápovědu, jak pracovat za 100 Kč na hodinu

 3. Radost napsal:

  Já přemýšlím nad tím, proč stávka probíhala jen někde.To znamená, že jsou kraje, kde jsou řidiči spokojeni. Proč tomu tak je? neschopný managnent nebo hejtman???Je to smutné, když poctivý pracující musí za svou mzdu stávkovat.Komplikuje se tak život stovkám dalších lidí od dětí až po důchodce.Vyměnila bych vedení dotyčných dopravců.

 4. Petulavpk napsal:

  Ani u nás se stávka nekonala. Po Šumavě je jezdilo jako fík.

 5. coolnet napsal:

  nevidim jediny duvod, proc by mel stat zase dotovat jakoukoliv soukromou firmu!

  jizdne-provoz spoju jsou az kralovsky dotovane, ale hold jako vsude-to k “ridicum” nedojde.

  nehlede na tom, ze kazdy chce pridat-neznam obor, kde by nikdo nechtel pridat :)))

  tyhle vykriky do tmy nikam nevedou….ale hold volby za dverma-ze? :)))

 6. Jana napsal:

  U nás stávka nebyla. Ale i kdyby, pořád jsem doma, nikam nejezdím ani nechodím, tak mě to nějak netrápilo. Co se stávky týče, jen do toho. Z povídání známého autobusáka, který jezdí dálky, tak se nedivím. Dlouhé štreky, pořád na cestě a žádné ohodnocení. S jeho slovy když už nevidím rodinu většinu dne, tak ať jim mohu aspoň udělat radost něčím pěkným a pořádným, ale smolík.. Tak snad jim to vyjde a dočkají se.

 7. devilscat napsal:

  Já jsem naštěstí doma a zrovna jsem nemusela k žádnému lékaři, tak jsem stávku nějak neřešila. V moravskoslezském kraji stejně hlášená nebyla.
  V každém případě se stávkou souhlasím, s tím, jaké mají šichty a kde musí občas jezdit, si vyšší platy určitě zaslouží. Je škoda, že u nás není vyšší počet odborů, kteří by za své zaměstnance vybojovávali lepší podmínky jako je to třeba ve Francii. Tam ale taky lidi umí demonstrovat, nenechají si kakat na hlavu jako v Čechách…
  jinak taky souhlasím s Matyldou – ti, co tohle schvalují, určitě sami autobusy nejezdí a netuší, která bije… škoda, že u nás nejsou politici odvolatelní…

 8. bobalka napsal:

  Autobusy u nás jezdily, já byla celý den doma, naštěstí jsem nikam nemusela, řidičům držím palce, ať jim to k něčemu je. Vyšší platy si rozhodně zaslouží. Ono to není nic s medem jezdit od čtvrté ráno po našich okreskách, kdy nevíš, jestli je to ještě silnice nebo polní cesta.
  A jak napsala správně matylda “Ti, kteří o platech rozhodují, autobusy a vlakem nejezdí.”

 9. pavlina69 napsal:

  já mám do práce pěšky 7 minut, tak jsem autobus neřešila.Se stávkou ale souhlasím, protože peníze které řidiči dostávají to je ostuda

 10. Plazmic napsal:

  Ráďa srandista, je jen cenzor:))))))))))))))), tak proč né stávky, je třeba lidi podpořit a odbory by mohly lépe fungovat, pro obyčejné lidi se toho moc nedělá, jen by z lidí vyždímali co jde, ale platit to né, zas to bude jak za Marie Terezie, jen multimiliardáři a žebrota.

 11. MadameBijou napsal:

  Mě to v Praze tedy nepostihlo, navíc chodím na blízká místa pěšky. A se stávkou také souhlasím, i když nějak pochybuju, že k něčemu bude. Snad jo.

 12. Ivona napsal:

  U nás autobusy jezdily. Já naštěstí, ale nikam nemusím. Se stávkou souhlasím. To co si myslím, tady rozepisovat nebudu, asi by to neprošlo.

  1. radek napsal:

   nejsu autobusák, vláda, ani cenzor. Jen občas dohlédnu 😀

 13. matylda napsal:

  Já si na čtvrtek raději nic neplánovala, byla jsem doma, takže nevím. Předpokládala jsem, že když nepojedou autobusy, budou přeplněné vlaky nebo lidé pojedou do práce auty, tak se mi nikam do tlačenice nechtělo.
  Taky si myslím, že mají řidiči všeobecně platy nízké. Škoda, že to pak odnášejí pak ti obyčejní občané. Ti, kteří o platech rozhodují, autobusy a vlakem nejezdí.

 14. veruska napsal:

  U nás autobusy také jezdily. Mě osobně by to nepostihlo, protože jezdím autem. U nás těch autobusů moc nejezdí, tak mi nic jiného nezbývá.

 15. lgku990 napsal:

  Já jezdím do práce trolejbusem a ti naštěstí nestávkovali, jinak jsem pro, že stávkovali, myslím si, že si zaslouží vyšší platy.

 16. Rojak napsal:

  Nevím co k tomu říct. Já nevím jestli mají málo jenom řidiči autobusů, ale lidé u nás manuálně pracující mají vesměs všichni malé platy. Je pravda, že ten kdo pracuje chytře, má vždycky víc než ten, kdo pracuje tvrdě.

 17. babicka11 napsal:

  U nás autobusy jezdily, dcera přijela autobusem s Terezkou, šla k zubaři a protože jí vytrhli zub, odvezli jsme ji i s Terezkou domů. Cestou jsme potkali hodně autobusů, tak to u nás i u nich bylo v pořádku.

 18. babicka11 napsal:

  U nás autobusy jezdily, dcera přijela autobusem s Terezkou, šla k zubaři a protože jí vytrhli zub, odvezli jsme ji i s Terezkou domů. Cestou jsme potkali hodně autobusů, tak to u nás i u nich bylo v pořádku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *