Jako děti jsme jezdívali k babičce na prázdniny

Bylo to tam moc fajn, takové to správné venkovské prostředí. Babička měla vždycky spoustu dobrot a je pravdou, že nás tak trochu rozmazlovala. Brácha zase na oplátku pomáhal dědovi v lese a já se učila vařit. No, ne že by mě to zase nějak extra bavilo, ale byl to důvod, proč jsem mohla zůstat doma. Měla jsem svůj pokojíček a v něm byla velká, vyřezávaná komoda.

Připadala jsem si jako princezna, protože podobné jsem vídávala snad jen v televizi v pohádkách. Co ale na ní bylo ještě poutavější, byl obsah. Je pravdou, že babička tu měla úhledně vyskládané povlečení, ale zajímavější byly zásuvky. Ukrývaly totiž staré fotografie a také dopisy, co kdysi dávno děda psával z vojny. Některé písmenka se nedala moc přečíst, ale přesto to byl zážitek.

Čas plynul a my jsme s bráchou vyrostli

Dnes máme vlastní rodiny a často vyprávím dětem o tajemné komodě, která ukrývala tajemství velké lásky. Až jednoho dne mě vlastně napadlo, proč bychom si také nemohli pořídit nějakou pěknou komodu. Bohužel moderní doba nějakým způsobem tento prvek úplně vytlačila z bytového designu, až poslední dobou začali opět bytoví architekti hlásat, že je čas udělat změnu a vysoké nebo příliš dlouhé skříně nahradit, například nízkou komodou, a tak si provzdušnit byt.

Ačkoliv dřevo nikdy nevyšlo z módy, tak my budeme muset zvolit bílou komodu, jelikož nám bude více ladit do našeho designu. Zvolili jsme převážně černobílou kombinaci, která vytváří velmi elegantní atmosféru, a také v ní více vyniknou samotné barvy. I když se takový prvek hodí prakticky na kterékoliv místo, my pro ni nalezneme prostor v ložnici.

Když jsme s manželem prohlíželi nabídky komod, upoutalo nás několik provedení

Jedna z nich nás oslovila natolik, že vyvolala ihned nadšení. Internetový obchod měl v nabídce možnost zhotovení ve dvoubarevném provedení komod. Pak bychom si mohli koupit kombinaci bílé s černou barvou. Taková by se sem rozhodně hodila. Určitě pro nás bude výhodnější šuplíková komoda, protože si sem budu ukládat drobnosti. Rodinné fotografie to ale nebudou, ty si vystavíme s nějakou vhodnou dekorací na horní poličku. Bude to velmi příjemná změna, která bude zároveň spojená se vzpomínkami z dětství.

3 komentáře u „Starožitnost, nebo nový trend“

  1. Rojak napsal:

    Dnes si můžete vybrat z takové nabídky nábytku a ostatních bytových doplňků, že to je otázka jen a jen vkusu a peněz.

  2. Evik napsal:

    Já mám doma několik komod. Jso hezké a praktické.

  3. babicka11 napsal:

    Komody jsou moc hezké, jen bych měla problém, kam s ní. Dcera komodu má, policovou skříňku s 2 dvířky a 4 zásuvkami. Jinak jsme na půdě u babičky taky našli “tajemnou” skříňku – byl to starý vojenský kufr a skrýval taky “tajemství” 🙂 to byste neuhodli, co tam bylo. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *