Kdo by nechtěl zažít domácí pohodlnou masáž?

Přijít ze zimní vycházky a užít si relaxaci, která uvolní každý promrzlý kousek našeho těla.

Letošní zima nám po několika teplých letech dala najevo, že zimní počasí umí pořádně prověřit naše tělo. Kdo se teple neobleče, mrazu a zimě neuteče 😀

Jak ale dostat tělo do pohody, uvolnit se po náročné práci, nebo strávit relaxační chvilku?

Každý má své oblíbené metody a zvyky. Od mládí jsem se vždy spoléhal na horkou vanu. Teplota vody co snesu a pomalu připouštět teplou vodu.

Pak došlo k zásadní změně.
Jeli jsem s dcerou a manželkou na víkendový pobyt v Jeseníkách. Při ubytování jsem zjistil, že v pokoji není vana, ale pouze sprchový kout.

Co jiného jsem mohl čekat?
Každý prostor pro bydlení, a to nejen v penzionech je potřeba účelně a prakticky zařídit.

Přesto jsem byl mile překvapen.
Když jsem se vrátil z túry po Čerňavě, šel jsem se před večeří vysprchovat. Trochu jsem se obával “vyplavení” koupelny, ale když jsem zavíral sprchové dveře, ozval se klasický zvuk těsného doklapnutí.

Dnes již mohu říct jediné.
Vana už mě moc neříká, když se mám jít vykoupat, preferuji sprchové boxy.

Jak už to tak bývá, člověk si plní vlastní sny.

I já si jeden splnil.
Postavili jsme si dům.
Už při základním vybavování a rozvržení domu jsme koupelnu řešili jako multifunkční, vybavenou vanou i sprchovým koutem.
To byl ale rok 1994.

Do sprchového boxu jsem již tenkrát nechal namontovat moderní masážní hlavici, nastavitelnou na tři polohy.
Důležitým faktorem pro tuto volbu bylo i zdravější a čistější sprchování.

Dnes je doby jiná. Existují koupelnová studia, různé eshopy, kde si může člověk vybrat z velkého množství různých sprchových boxů a koutů.
Dokonce si můžete sami přes různé aplikace navrhnout, jak bude vypadat sprchový kout v prostoru.

Můžete se podívat jakou výhodu poskytují moderní sprchové masážní boxy.

Pokud někdo z vás uvažuje o změně koupelny, zde je tip na návrháře koupelen.

22 komentářů u „Sprchový box pro lepší pohodu místo vany“

 1. irinkamil napsal:

  V minulosti jsem nikdy nebyla spokojená s koupelnou nebo tzv. místem očisty. Vždycky o účelnosti tohoto místa rozhodoval někdo jiný, nejdřív rodiče, pak babička, u které jsem nějaký čas bydlela, potom manžel a nakonec pan domácí, jelikož v současnosti bydlím v nájmu. Na vlastní bydlení nejspíš nikdy mít nebudu, tak se musím spokojit s tím, co mít mohu. Tiše doufám, že ta stará vana, která v mém bytě je, časem (a blízkým) už konečně doslouží a majitel bude uvažovat o výměně. Zkusím ho zlomit na “sprcháč”, po něm toužím snad již od mládí a vanu pro změnu srdečně nenávidím. V nějakém katalogu jsem před lety viděla sprchový závěs “do kulata”. Hned jsem si ho pořídila, a tak mám i z vany, díky tomuto závěsu, jakýsi sprchový boxík. Není to sice opora při náhodném zavrávorání, ale ten nádherný pocit uvolnění pod sprchou tedy mám. Kde to prostory umožňují, ať mají lidé to, co má každý rád, někdo vanu, druhý sprchový box či kout. Je to v té chvíli jen naše místečko pro relaxaci či jen ranní osvěžení, do které si ovšem můžeme pozvat milou návštěvu, že?

 2. Jana napsal:

  Sprcha má něco do sebe, hlavně pro ty, kterým se z vany hůř leze.. V domě máme jen vany, ale stejně se většinou jen sprchujeme, přeci jen nás je jak malých myší. Koupání využívá spíš prcek, ten se dokonce občas ve sprše bojí, když někam jedeme. A ještě já. Alespoň jednou za měsíc se naložit do teplé vody s vonící pěnou, uvolnit svaly, prohřát kosti.. Prostě relax. 🙂 V novém hnízdě, snad se ho dočkám :D, bych zase raději vanu. Tenhle rituál si prostě nehodlám nechat vzít. 🙂

 3. Benula napsal:

  Máme sprchový kout i vanu,ale raději používám sprchový kout stále častěji.

 4. Evik napsal:

  Tak my už máme rokonstrukci za sebou! A máme vanu bez vany bych nemohla být! Ale máme možnost i sprchy, která je nejlepší v létě!
  Takže my máme obojí.

 5. polivkovamaruska napsal:

  Též začínám přemýšlet o sprchovém koutu. Ráda si ale poležím ve vaně a má vnoučata, jako většina dětí vanu milují. Tak to pořád oddaluji.

  1. babicka11 napsal:

   Vnučky sprchový kout milují a že není vana, jim nevadí. Já tam vždy totiž vlezu s nimi a cákáme, jak se dá. 🙂 Je tam i protiskluzová podložka, nemusím se bát, že tam uklouznou. Místo chvilky na umytí tam “blbneme” i čtvrt hodiny.

 6. coolnet napsal:

  vse má klady a zápory…jasný, vana je vana….ovsem ona masaz je taky super 🙂 …este kdyz si k tomu pustite svou oblibenou muziku a s ledovym klidem muzete i telefonovat ….sprcháče nabízí dnes snad již vše co peněženka dovolí 🙂

  …teda jedno nedokaže ani vana ani sprcha: “vydrhnou záda” 🙁

  zatím nedokáže … 😀 😀 😀

 7. veruska napsal:

  Rekonstrukci koupelny máme v plánu. Musíme vyhodit vanu a dát sprchový kout. Obojí by se nám tam nevešlo.
  Sprchový kout budeme dávat kvůli mamince, která už není tak pohyblivá. No a my taky stárneme, tak se to bude hodit i nám.

 8. Plazmic napsal:

  No já bych mohl vyprávět obdobný příběh, a člověk si zvykne na sprcháč, a časem je to i jako masáž a relax a ve stáří i pohodlněji přístupný oproti vaně.

 9. vita1980 napsal:

  možná jsem trochu staromódní ale vana je vana a sprcháč mi do baráku nesmí. není prostě nad to, napustit si plnou vanu, lehnout si a relaxovat či přemýšlet.

  1. coolnet napsal:

   ono jde i oto,ze ne vseci se z vany bez pomoci dostanou 🙂 …

 10. matylda napsal:

  Dělali jsme rekonstrukci koupelny před devíti lety, protože byl prostor, máme vanu i sprchový kout. Ale teď už vím, že jsme měli volit jiný typ. Je nám nějaký malý 🙁

 11. pavlina69 napsal:

  nechala bych si ho líbit,bohužel jsme v pronájmu tak to není na mne 🙁

 12. blondynka napsal:

  Když přijdu vymrzlá z venku, volím jednoznačně horkou koupel ve vaně, relaxase a pohodlí v teplé vodě mi zaručeně pomůže.

 13. babka napsal:

  Jo,jo, s rekonstrukcí nás čeká, bohužel, nejspíš výměna vany za sprcháč. Toho “návrháře koupelny” asi využijeme.

 14. devilscat napsal:

  My máme sice doma vany, ale skoro všem slouží jako sprchy, protože asi jako ve většině domácností, i my se snažíme co nejvíc šetřit vodou. Vanu si občas dává ségra, já tak 2x za rok, spíš se raději sprchuju

 15. lgku990 napsal:

  My máme sprchový kout, ale panelákového typu, ale plánujeme rekonstrukci koupelny a v něm bude v každém případě sprchový kout a ne vana.

 16. Rojak napsal:

  Máme obojí a hlavně využíváme sprchový kout kvůli spotřebě a cenám vody. Napouštěním vany by se člověk v dnešní době asi nedoplatil.

 17. Ivona napsal:

  Jak jsem už psala. V koupelně nic měnit nehodlám. Sprchový kout je u nás celkem nevyužitý.Jsme raději ve vaně.

 18. blaju napsal:

  My jsme před dvěmi lety dělali rekonstrukci, i když máme panelakovou koupelnu nic jsme nerozšiřovali, tak manžel chtěl sprchový box a já vanu, tak máme obojí a zatím spokojenost, někdy se stane, že odcházíme z domu ve stejný čas tak oba zvláneme hygienu bez čekání.Jen doporučuji.

 19. babicka11 napsal:

  My si sprchový kout oblíbili hned a nedáme na něj dopustit. Jsme už staří “nadhroboví”, z vany by nás musel tahat jeřáb, tak proto máme sprcháč. Člověk je raz-dva umytý, ušetří i spoustu vody, a při vstávání z vany mi aspoň nevržou kolena…

 20. bobalka napsal:

  No možná při té rekonstrukci koupelny bude spíše sprchový kout, jsme už starší a já navíc pohybově omezená a tak do vany se leze čím dál hůř. Zatím je vše jen ve fázi plánů, ale určitě nakouknu, inspirace není nikdy dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *