Svatba bývá jedním z nejkrásnějších dní v našich životech. Předčí ji snad jen narození vlastních dětí. A tak jako každý výjimečný okamžik by i svatba měla být náležitě zdokumentována. Ideálně kvalitním videem a profesionálními fotografiemi, díky nimž se manželé budou moci do dne svého života navracet a připomínat si jej. A jejich vnoučata a děti s nimi.

Svatební fotografie najdeme snad v každém rodinném albu. Proto by se mělo jednat o snímky po všech stránkách kvalitní. Technicky dokonalé a vystihující náladu, která svatební den doprovázela. Zkrátka, aby se na ně i po letech dalo koukat.

Emoce a detaily

Fotograf na svatbu by samozřejmě měl být profesionál každým coulem. Nejenže by měl umět fotit po technické stránce, ale především by měl překypovat nápady. A k tomu by měl být schopen zachytit detaily. Ty totiž svatební fotky mnohdy „dělají“. Včetně malých chybek a nedostatků. Ještě více snad během svatebního dne jde o emoce. Radost, smích, štěstí, slzy. To vše profesionální svatební fotograf dokáže, respektive by měl. Na základě jakých kritérií poznáte, že takový bude i vámi oslovený fotograf?

Dejte na reference a osobní vkus

Nejvíce vám napoví vaše intuice. A samozřejmě i váš osobní vkus. Líbí se vám portfolio daného fotografa? Nebo se vám zalíbili svatební fotky vaší kamarádky? Pak není důvod, aby takové snímky nafotil i vám. Vezměte si na daného fotografa kontakt a oslovte jej. Vybírat však můžete i na internetu.

Do vyhledávače si zadejte pojem focení svateb, zadejte svou lokalitu a opět vyberte takového, jehož práce vás nejvíce osloví. Fotografie jsou totiž stále tím, co za práci fotografa hovoří nejvíce.

Zásnuby a svatební přípravy

Ale také šíře jeho záběru. Například profesionální fotograf Pavel Vávra z Uherského Hradiště (pavelphotography.cz), v jehož portfoliu najdete i focení rodin, dětí a těhotenské fotografie, vám spolu s obřadem nafotí i zásnuby, přípravu nevěsty i ženicha a podobně. A věřte, že právě tyto snímky bývají jedny z nejoblíbenějších.

Jeden komentář u “Sháníte svatebního fotografa? Už nemusíte!”

  1. lgku990 napsal:

    Na svatbě jsme taky měli profesionálního fotografa a záběry byly nádherné, občas se na fotografie podívám a říkám si, jaké to byly krásné časy, když jsem byl ještě svobodný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *