Ucházíte se o zaměstnání? Na základě čeho svého zaměstnavatele vybíráte?

Preferujete benefity, konkrétní obor, firmu nebo lokalitu?

Situace na trhu práce obecně není špatná. Míra nezaměstnanosti v současné době dosahuje v průměru tří procent, což je v celosvětovém měřítku velmi slušné. To ale nic nemění na faktu, že některé pozice jsou vyloženě nedostatkové a zaměstnavatelům se nedaří obsadit je kvalifikovanými pracovníky. A že se opravdu snaží. Používají k tomu především různé benefity, ať již klasické finanční v podobě 13. platu, prémií, nebo výkonostních bonusů.

Stravenky i dog friendly office

Populární stále ovšem jsou i nesmrtelné stravenky, možnost dovolené navíc a různé firemní a sportovní akce. Stejně jako flexibilní pracovní doba či možnost práce z domova. Na samotných pracovištích pak zaměstnavatelé zřizují firemní bary a kantýny, herní místnosti nebo tzv. „dog friendly“ kanceláře. Apple Czech je jedním z velmi žádaných zaměstnavatelů. Má propracovaný systém kariérního růstu a podpory zaměstnanců s tělesným a mentálním postižením, kterým přizpůsobuje pracovní prostředí.
Svým zaměstnancům se většina firem snaží maximálně vyjít vstříc.

Po čem touží zaměstnanci

Jinou věcí ovšem je, po čem touží samotní zaměstnanci. V jejich hledáčku zájmu nejvíce bývá pocit stability s možností dalšího postupu a firemního růstu. Svým zaměstnáním si chtějí být jisti. Nechtějí pracovat s pocitem, že se pod nimi i při jejich plném nasazení neustále houpe židle. Chtějí být zkrátka v klidu.

Nejlepší zaměstnavatelé

Na kariérním portálu VímVíc najdete i hodnocení zaměstnavatelů, tedy anonymní recenze, ať již bývalých či stávajících pracovníků většiny českých i nadnárodních firem.

Mladý kolektiv a možnost růstu

Pracovníci si v těchto firmách často pochvalují dobrý kolektiv a možnosti dalšího růstu. Za vděk ale dávají i včasné výplatě a různým motivačním programům. Konkrétně zaměstnanci společnosti Decathlon nedají dopustit na sportovní prostředí a možnost pracovat na svých projektech. A oceňují i smysl pro kolektiv a týmového ducha společnosti.

Najděte si práci snů na VímVíc.cz

Pokud se i vy ucházíte o zaměstnání, rozhodně doporučujeme portál VímVíc navštívit. V současné době totiž sdružuje přes 12 tisíc anonymních recenzí, a to nejenom pozitivních, ale i těch negativních, jež vám zcela jistě budou nápomocny při rozhodování, zda danou pracovní nabídku přijmout, či se vydat o dům dál.

Podívejte se, jak si zaměstnanci pochvalují firmy. Firma O2 nabízí svým zaměstnancům příspěvek na stravenky, 5 týdnů dovolené nebo zajímavý telefonní tarif s neomezenými službami.

Posuňte se dál

Tímto ale možnosti portálu zdaleka nekončí. Spolu s pracovními nabídkami na něm najdete i spoustu inspirativních článků s HR tematikou a nabídky na spoustu online kurzů. I ty vás bezesporu posunou dál.

4 komentáře u „Sháníte ideálního zaměstnavatele? Poradíme vám, kde ho hledat“

 1. matylda napsal:

  Zaměstnávám se teď sama. A jsem ten nejhorší zaměstnavatel, jaké ho jsem kdy měla.

 2. Evik napsal:

  Mě to čeka za 3 roky.Teď mám nejlešího šéfa na světě je to můj měsíční syn. Ale pak co budu dělat? Mám z toho hrůzu.

 3. babicka11 napsal:

  Já už se dál posunula 😀 a mám “práci snů” – být nejlepší hlídací babička 😀

 4. Rojak napsal:

  Já už bych rád zůstal a dosloužil tam kde jsem, ale každá rada dobrá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *