Úsměv je něco, co dokáže měnit naše životy, situace, rozhodnutí a má v sobě velikou moc.

Možná jste nad tím nikdy nepřemýšleli, ale je to tak. Ráda bych se s Vámi podělila o můj malý příběh.

Nedávno jsem jezdila na kurz do krajského města

Představte si, že se máte dostavit na místo určení v přesný čas. Jediné co víte, je asi tak přibližný směr. Jako správný účastník jsem se naučila možnosti spojů, jak se dostat na kurz. Ke svému překvapení zjišťuji, že mám velmi málo času na přestup. Vystoupím mezi prvními z autobusu, rychle na přechod a již z dáli vidím blížící se spoj, který zaručeně jede mým směrem. A ouha, nějak se z hlavy vykouřily všechny možnosti čísel městských autobusů.

Přesto se nevzdávám a dobíhám k předním dveřím

Na můj dotaz, zda-li by se mohlo jednat o správný spoj, dostávám velmi strohou odpověď. Vypadá to tak, že pana řidiče velmi obtěžuji a cítí se vysílen svoji odpovědí. Ale zase musím, uznat, že svoji odpověď jsem dostala.
Byla jsem ráda, že jede mým směrem, a tak s úsměvem jsem poděkovala a nastoupila.

Druhý den se situace opakovala, jen s tím rozdílem, že jsem věděla, že je to správný autobus

S úsměvem jsem pána pozdravila a on mi i odpověděl, což byl úspěch. A tak se to opakovalo i další dny. Jen pan řidič se usmíval víc.

Jednoho dne jsme měli zpoždění a můj autobus se dal již do pohybu

I když jsem běžela, na zastávce bych ho zaručeně nestihla. Stalo se něco, co by nikdo neočekával. Pan řidič mi zastavil a s úsměvem vyzval, ať nastoupím. Byla jsem velmi překvapená, ale šťastná.

Při poslední jízdě jsem se s ním rozloučila, že mi zde již kurz končí a ráda bych mu poděkovala. Když jsem vystoupila, ještě dlouho mi s úsměvem mával na rozloučenou.

A víte co bylo na počátku? Slušné chování a úsměv

Usmívající prodavačka nebo úřednice, dělník nebo vedoucí, dítě nebo stařec jsou pokladem mezi námi. Úsměv nic nestojí, ovšem jeho účinky způsobují divy a zázraky.

Vyzkoušejte a uvidíte. Petra

30 komentářů u „S úsměvem jde všechno lépe“

 1. Kavon napsal:

  Úsmev naozaj nič nestojí a svet je potom krajší.

 2. babula napsal:

  Úsměv na tváři a kouzelná slovíčka dokáží opravdu někdy až zázraky.Podobný příběh jako Petra jsem zažila i já.Takže se usmívejme,úsměv nám sluší a všechno jde líp.

 3. radka konecna napsal:

  bez úsměvu byl život hořký, tak si ho oslaďme aspoň úsměvem, ten nic nestojí

 4. pavlina69 napsal:

  moc krásně napsané,opravdu úsměv nic nestojí a navíc máte skoro jistotu že nedostanete vynadáno od člověka na kterého se usmíváte

 5. evca napsal:

  ráno vstát s usměvem,vubec není špatné,je to známka toho,že bude krásný den

 6. Mazi napsal:

  Jsem stejného názoru jako autorka Petra. Úsměv nic nestojí! Myslím si, že pokud by se usmíval KAŽDÝ, tak by svět byl o poznání lepší. Jen musí začít jeden a nakazit tím ostatní. Z vlastní zkušenosti Vás mohu ujistit o úspěchu. Tak pojďme se na svět usmívat!

 7. lgku990 napsal:

  Smích je krásná věc, jen musí být upřímný, taky se rád zasměju, ale než neupřímný smích, tak raději žádný smích.

 8. anddy napsal:

  Souhlasím…opravdu s úsměvem jde vše líp…pracuji hodně desítek let jako prodavačka a z vlastní zkušenosti můžu říct, že když přijde nakoupit naštvaný člověk a prodavačka se taky mračí, už vznikají třecí plochy a jiskří to….celý život se snažím být na lidi milá. čím jsem starší, tím mi dělá větší radost, když ten původně naštvaný člověk odejde s úsměvem a pak se vrací jako starý známý…a opravdu stačí většinou úsměv a popřát pěkný den…

  1. Petulavpk napsal:

   anddy – moc krásně napsané a úplně se s tím ztotožňuji 🙂

 9. Odalv napsal:

  Je to pravda. S usmievavým človekom sa lepšie komunikuje.

 10. vita1980 napsal:

  úsměv je balzám na řešení starostí všedního dne. Ne nadarmo se říká, že s úsměvem jde všechno líp.

 11. babka napsal:

  Říká se, že úsměv je nakažlivý. Rodiče mne vychovali tak, že když se loučím, tak se usmívám a říkám: Přeji Vám pěkný den a nashledanou. Spousta lidí se zarazila ale dá se říct, že každý mi odpověděl: I Vám a také se usmál. :))

 12. matylda napsal:

  S úsměvem jde všechno líp. Jen nesmíte narazit na morouse. Naštěstí i těch na úřadech ubývá. Můžu potvrdit i svými kladnými zkušenostmi z poslední doby.

 13. babicka11 napsal:

  Měli bychom se víc usmívat, sami pak máme lepší náladu a zlepšíme náladu i těm druhým. Úsměv nic nestojí, ale přináší mnoho. Dokonce má svůj Mezinárodní den úsměvu 5. 10. Tak se smějme víc 🙂 🙂 🙂

 14. Ivona napsal:

  Plně souhlasím. Úsměv nic nestojí a zpříjemní den. A mám i tu zkušenost, že i mezi státními úředníky jsou lidé, kteří vědí co je úsměv. Taky jsem neváhala a pochválila je. Bylo vidět, že je to potěšilo.

 15. blaju napsal:

  Sama s tím mám zkušenost, že když se usmíváte a jste příjemní tak i ti ostatní se ve vaši blízkosti jakoby změní na příjemné usmívající lidi. No a tak to má být, hned je den lepší a příjemnější. Usměv jen doporučuji.

 16. bobalka napsal:

  Správný názor, úsměv často otevře u lidí tu lepší stránku. Já to znám z vlastní zkušenosti a kolikrát se mi potvrdilo, že když pěkně pozdravím, slušně požádám a usměju se, vyřídím všechno vcelku v pohodě.

 17. Benula napsal:

  Ano, dokonce se mi stává, když mám velký stres,zkusím se něčemu zasmát a endorfíny se uvolní a jde všechno lépe.

 18. coolnet napsal:

  neznam statniho usmevajiciho se urednika :))))

 19. Evik napsal:

  Souhlasím že s úsměvem jde vše lip z vlastní zkušenosti!
  Kdyby se tak chovali všichni…

 20. jmckvak napsal:

  jo jo, s úsměvem a slušností jde opravdu všechno líp.. jen na blbost jsou občas krátké a neobměkčí některé morouse..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *