Během svého života se dostaneme do různých situací, které nám mnohdy tak trochu překazí naše životní plány.

Asi nejhorším je pro každého, když zaútočí zdravotní problémy nebo hrozí ztráta zaměstnání a to v oblasti, kde si najít vhodnou práci není vůbec jednoduché. Přesto zoufat a ztrácet naději nemá význam, pokud jsme ještě všechno nevyzkoušeli. V podstatě jednoduše se dá vydělávat z pohodlí domova, ale i na cestách, v kavárně, na dovolené nebo jiných místech, kde si můžeme sednout se svým počítačem a psát. Ano je to tak jednoduché, ale samozřejmě musíme nejprve udělat pár kroků.

V dnešní době se skoro všechny generační skupiny pohybují na internetu

Nakupuje se zde, vyhledávají se různé rady a pomoci, pořádají se online kurzy prakticky na cokoliv, ale zároveň je zde i možnost si přivydělat nějakou korunku do svého finančního rozpočtu. Stačí si založit vlastní webové stránky. Alespoň jako první krok je nutné se zviditelnit. Nic není tak složité, jak to vypadá a pomoci nám v tom mohou různé redakční systémy, kdy podle jejich návodu se dají vytvořit skutečně zajímavé propagační weby. Důležité je, aby texty byly pro nás blízké a tvorba nás samozřejmě bavila, jinak by celý projekt přivýdělku byl naprosto zbytečný.

Když webové stránky fungují a získávají nové návštěvníky, tak jim lze připravit i malé překvapení. Pro nás, jako autory to neznačí nic jiného, než najít spolehlivého společníka, který nám poskytne affiliate program. To znamená, že různé firmy a reklamní systémy nám mohou poskytnout spolupráci, když se u nich zaregistrujeme. Získáme tím svůj osobní odkaz, který v podstatě bude obsahovat naše identifikační údaje. Ty jsou moc důležité, jelikož tento získaný odkaz si zviditelníme na našem webu a pokud na něj někdo z našich uživatelů nebo návštěvníků klikne a následovně nakoupí, tak získáme z jeho nákupu domluvenou provizi. Tak vlastně jednoduchým způsobem funguje partnerský marketing.

Možná vás zaujal tento způsob přivýdělku, ale máte obavy z toho, že texty nebudou tak kvalitní, aby to vůbec někoho zaujalo.

Podstatnou roli může hrát čas.

Velkou pomocí nám pak může být například Linketica.

Jedná se o nový a progresivní reklamní systém, který nám může skutečně pomoci. Vytvoří nebo domluví kvalitní PR články, zviditelní naše služby na sociálních sítích nebo na oblíbeném YouTube.

To vše pomůže zacílit odpovídající skupiny, které potřebujeme oslovit.
Zároveň spojuje svojí službou inzerenta s tvůrcem obsahu.

Influencer marketing dosahuje poslední dobou skvělých výsledků.

Nejvíce s ním prozatím pracuje Facebook nebo YouTube, ale začíná pronikat hlouběji na Instagram a Twitter, kde se skvěle daří šířit kampaně ve spolupráci s influencery. Prakticky se jedná o jednu z nejefektivnějších forem online reklamy. Hlavním konceptem je podnítit zájem cílové skupiny o daný produkt nebo službu, která se bude propagovat například v kvalitně zpracovaném videu. Tím přiláká svoje fanoušky a ti se mohou stát potencionálními zákazníky. Rozhodně se zvýší návštěvnost našeho webu nebo i obchodu s nabízenými produkty či službou. A to vše skvěle funguje z pohodlí našeho domova.

5 komentářů u „Jak vydělávat“

 1. veruska napsal:

  Na počítači jsem každý den a také si přivydělávám vyplňováním průzkumů. I jsem něco málo investovala, garance je 7 let. Mám z investování i fakturu. Tak to snad klapne.

 2. irinkamil napsal:

  Tak nevím, článek je dobře napsaný, ale běžnému uživateli toho moc neříká. Začínající podnikatel by potřeboval hlavně radu, s čím by měl obchodovat či o jaké služby má většina lidí zájem. Čím víc je stránek se stejnými výrobky či službami, tím hůř jsou prodejné, mohou kalkulovat pouze s cenou daného zboží nebo služby, či s poštovními poplatky. Víte sami, kolik je na internetu prodejců například s čínskými výrobky, sama jich znám několik a při nákupu si je naotvírám ve více oknech, udělám objednávky až téměř do konce a u kterého z nich je cena nejnižší, tam nakoupím. U ostatních vyčistím koše se zbožím, okna pozavírám a mám nakoupeno. To píši jako zákazník, tak to dělám já a jistě i spousta dalších případných klientů. Jako začínající podnikatel bych tedy uvítala radu od někoho, kdo se delší dobu zabývá nabídkou a poptávkou, co zrovna frčí a o co je větší či menší zájem. Také se dá využít různých firem, které vytvářejí dotazníky pro své respondenty, ty nám sestaví otázky přesně podle nás, resp. zaměřené na zboží či služby, které hodláme prodávat. Je opravdu dobré předem vědět, zda se budou námi nabízené výrobky prodávat, tedy jestli je o ně mezi lidmi zájem. Samozřejmě je také třeba aspoň v několika vyhledávačích najít naše zboží, abychom měli přehled, kolik jiných prodejců s tímto zbožím obchoduje a v jakých cenách, zda jsme schopni jejich ceny aspoň vyrovnat. Určitě bych se snažila mít víc rozmanitých výrobků nebo služeb, čím užší specializace, tím je pro nás těžší zákazníka zaujmout. Jako příklad uvedu jeden e-shop s elektronikou, měli hezké nabíječky baterií, ale baterie nevedli. Nakoupila jsem samozřejmě jinde nabíječku i baterie za jedno poštovné, ale byl tam zřejmě někdo chytrý, který na základě mého dotazu a možná i dalších klientů zařídil rozšíření sortimentu právě o zmiňované baterie různých značek i napětí, a to se mi líbí, když prodejce pružně reaguje na potřeby trhu. Nad vším tím je třeba se zamyslet, udělat si kalkulaci, co mě to všechno bude stát jednorázově a kolik budu platit pravidelně v běžném měsíci, nezapomenout na odvody, tam dluh roste velice rychle a penále nejsou zrovna zanedbatelná. Ne se do podnikání vrhnout po hlavě a pak se dostat do finančních problémů, protože takových jsou na pracáku armády, co pohořeli jen proto, že si nenechali poradit, jak správně vést své podnikání a že peníze v pokladně a na účtu nejsou naše, dokud z nich nepoplatíme vše, co je třeba. To bývá také velkou chybou začínajících podnikatelů, že si toto neuvědomují a prakticky svou vlastní firmičku rozkradou, i když třeba neúmyslně. Pořádají se různé kurzy, ale kurz pro začínající podnikatele jsem nikde ani nezahlédla a byl by tolik potřebný!

 3. babicka11 napsal:

  Děti začaly používat počítač hned, jak začaly chodit do práce, mně stačí to, co zvládám. Do ničeho jiného se už pouštět nebudu.

 4. Rojak napsal:

  Co se týče mých dětí, tak ti používají internet a webovky už třeba kvůli učení na škole, nebo podobně.

 5. coolnet napsal:

  tak,…estziju 😀

  priznavam, ze sem skocil do webovek,…domena i hostin je, ted uz pokokuju po tematu 😀

  tyto sluzby jsou fajn…kdyz uz nic, tak alespon ziska clovek zkusenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *