Rok s rokem se sešel a přišel čas příprav. Ptáte se na co?

Inu v životě nás potkávají situace, na které se musíme řádně připravit. Různá výročí, úspěšné zakončení školy, svatby, narození dětí a další oslavy.
Letošní rok nás čeká několik takových významných dnů.

A tak o čem se jen mluvilo, se právě stalo a tak se najednou přiblížilo kulaté číslo do mého života

Ne že by mě to tak změnilo, člověk zůstává stále stejný a kdyby se ho pořád někdo někde neptal na věk, tak si to ani neuvědomí. Bylo mi naprosto jasné, že takový den se neobejde bez řádné oslavy. Nejednou jsem nechtěně vyslechla tajné plány, co a jak se provede. Někdy jsem se musela pousmát, jak moc se pořádají tajné výpravy a telefonáty. A když jsem viděla a slyšela, kolik lidí se k nám chystá, musela jsem jim rázně zatrhnout salonky a podobné úmysly.

Máme poměrně velký dům a v něm také úžasný stůl

Původně když jsme ho kupovali, tak jsme váhali, zdali není až moc velký. Je správně bytelný, oválný a dá se rozložit až na 36 míst. Tolik židlí sice nemáme, ale i s tím jsme si dokázali poradit.

Díky tomu, že jsme na vesnici, tak se pořádně navařilo a napeklo z domácího masa.
Klobásky, dušené i uzené šunky, tlačenka, utopenci, pečené křepelky, kuřátka, dále uzené sýry a naložený hermelín, samozřejmě chlebíčky, chuťovky a zákusky.
To vše a ještě mnohem víc bylo součástí slavnostního stolu.

 

Miluji čas, kdy se sejdeme jako rodina pohromadě

Vyprávíme si příběhy, vzpomínáme na zážitky, co si kdo pamatujeme a je to moc fajn. Samozřejmě to nemusí být ani žádné párty. Ovšem nyní to bylo jiné, sešli jsme se úplně všichni.

Nejen ta nejbližší rodina, ale i příbuzní a spoustu známých a kamarádů

Návštěvy se postupně střídaly. Dům byl otevřený úplně pro každého, ovšem zase přece jen trochu s omezením. Dovnitř se dostal pouze ten, kdo se nebál našeho psa. I když zase představa bohatého stolu udělala z mnohých hrdiny dne. Jak jsem se bála, že bude málo jídla a pití, musela jsem vyhlásit povinný oběd na druhý den, protože jsem navařila ještě gulášky, které bylo třeba sníst. Jenomže v sobotu se na ně již nedostalo.

Chtěla jsem pro každého připravit něco podle jejich chutě, takže nakonec byl hrnec vepřového pikantního guláše, jehněčího, katův šleh a segedín. A tak se slavilo ještě další den.

Darů jsem dostala víc, než dost

Nádherné květiny, láhve s vínem a různými likéry zdobily snad celou kuchyňskou linku, a že jí mám pěkně velkou. Čokolád a cukrovinek bylo také požehnaně. Od malých dětiček mě potěšily obrázky, malovaný kamínek nebo srdce jako přívěšek na krk.
Kamarádky mi udělaly šperky a jedna mi namalovala hedvábný šátek s mým jménem. Mezi dalšími dary byl keramický květináč ve tvaru kočky nebo keramický hrnek na nakládaný hermelín.
Elektrický kartáček na zuby, soška černošky, smoothovač, náušnice, nášivka na motorkářskou bundu s mým jménem a přilba, to vše se stalo mým majetkem.

Ovšem voucher pro dva na neomezenou konzumaci v mašinkové kavárně a další na profesionální focení s proměnou vizáže mě dohnal k slzám. Stejně tak jako poukaz na hloubkovou masáž celého těla.

Co říct závěrem

Bylo to skvělé, zábava nevázla, všichni přežili ve zdraví a užili jsme si spoustu krásných chvil, na které budeme všichni dlouho vzpomínat.
I Vám všem děkuji za přání. Petra

25 komentářů u „Rodinné setkání, měla jsem kulaté narozeniny“

 1. Jana napsal:

  Všechno nejlepší opožděně. Tedy to musela být krásná oslava. A ten poukaz do mašinkové kavárny.. Ten je nejvíc pecka, byli jsme se synátorem v jedné podobné a ač mu bylo něco málo přes rok, z mašinek byl těžce fascinován. 🙂 Máme za sebou oslavu babičky, přijelo příbuzenstvo, ale jejich přátel ubylo. Je to smutné, když vzpomínáte, jak se každý rok sešlo třeba 20 kamarádů a pak jich je méně, letos už to byly jen dvě kamarádky.. 🙁 Holt, život.. Ale budou další narozeniny.. Na oslavy ostatních se těším, ale svoje.. Bych nejradši neslavila, nějak to nemám ráda.. :/

 2. vita1980 napsal:

  rodinná setkání, pokud se sejdou lidé, kteří se mají rádi a mezi nimiž nejsou žádné sváry, jsou super. mám je rád

 3. Radost napsal:

  Přeji Vám pevné zdraví a hodně dalších setkání s rodinou a přáteli.Připojuji se .k těm, kteří mají tyto oslavy rádi. S přibývajícím věkem si jich vážím stále více.

 4. Ivona napsal:

  Taky se připojuji ke gratulaci a přeji všechno jen to nejlepší. A klobouk dolů, jak jste zvládla ty přípravy. Já se přiznávám, že na takové oslavy nejsem. Bude to asi tím, že vaření a pečení není moje velké hobby. Baví mně úplně něco jiného. Je ale fajn, že jste si to správně užili.

  1. Petulavpk napsal:

   Děkuji moc, tak mě to zase baví, takže to bylo super.

 5. Benula napsal:

  Především přeji všechno nej, nej a děkuji za hezký článek, vrátila jsem se ve vzpomínkách na rodiče, taky jsme tak slavívali doma, sešla se celá rodina i ze vzdálených míst a byli jsme rádi, že jsme spolu. Nyní mladí jdou raději do restaurace.

  1. Petulavpk napsal:

   Děkuji moc. Ano přesně jste to vystihla – vzpomínky jsou něco, co vám nikdy nikdo nevezme a je o čem povídat 🙂

 6. MadameBijou napsal:

  Krásné narozeniny, hlavně zdravíčko. A dárky jste dostala opravdu skvělé. Věřím, že je pořádně užijete.
  A tolik jídla pohromadě se tak často nevidí. 🙂

  1. Petulavpk napsal:

   Děkuji to je pravda, také jsem si pěkně zaplakala 🙂 těch dárků bylo opravdu hodně

 7. veruska napsal:

  Připojuji se ke gratulantům. Přeji vám štěstí, pohodu a hlavně to zdravíčko a aby vám vše v životě vždy vycházelo tak, jak si budete přát.

 8. pavlina69 napsal:

  Hodně štěstí a hlavně zdraví ať si tu krásnou rodinu užijete co nejdéle

 9. bobalka napsal:

  Tak to musela být řádná oslava, tak jak se má. Kulatiny se oslavit musí a je dobře, že se to líbilo hlavně oslavenci. Tak Petro, užívejte druhou polovinu života v radosti a ve zdraví.

  1. Petulavpk napsal:

   Děkuji 🙂 mám to v plánu 😀

 10. Plazmic napsal:

  Hezké dárky, tak přeji všechno nejlepší k jubileu a hlavně to zdravíčko a štěstíčko.Plazmic

 11. devilscat napsal:

  Dodatečně přeju všechno nejlepší k životnímu jubileu! Oslava to musela být skvělá a dostala jste krásné dárky 🙂 je fajn, že se při takových příležitostech sejde rodina, známí – my jsme nedávno slavili narozeniny a svátek babičky Josefky – přijeli strejda a tety, bylo to skvělé, člověk si povídá, vzpomíná…. už se těším na další oslavu, teď je na řadě sestra 🙂

 12. Rojak napsal:

  Hodně zdraví a životního elánu. To je dnes do života to nejdůležitější.

 13. lgku990 napsal:

  Tak tam by se mi určitě líbilo, toho jídla, já rád papám, připadám si jak pes, mohl bych klidně jíst 24 hodin denně, jinak dodatečně Vše nej ke kulatým narozeninám.

  1. radek napsal:

   moje řeč 😀

  2. Petulavpk napsal:

   no to bylo, ještě jsem balila každému domů a pořád hodně zbývalo 😀

 14. babka napsal:

  Je to krásné, když víte, že kolem sebe máte milující a milované! Ještě jednou přeji vše jen to dobré.

 15. matylda napsal:

  Petro, tak k ještě jednou k narozeninám všechno nej, a ať se vám všechno daří.
  Tedy, to jste musela vyvářet týden, tolik jídel 🙂 Nejvíce mne zaujala ta pečená křepelka, tu jsem ještě v životě neochutnala. A co se týká návštěv, u nás by jich bylo víc než bych pozvala, protože našeho psa by se nikdo nebál. Naopak – on by každou návštěvu uvítal jako svou osobní, byl by celý nadšený, že za ním někdo přišel 🙂

  1. Petulavpk napsal:

   No však nebojte náš pes by jim u kafe uvařil, ale jak je velký, tak budí respekt 🙂 Křepelky jsou moc chutné, mají takové jemné maso – nevím k čemu to přirovnat…hodně blízko mají k holoubatům…ale co mě upřímně nebaví je škubat…. to je hafo peří a po déle než půl hodině máte nějaké maso 🙂

 16. babicka11 napsal:

  Musím poděkovat za krásné povídání a fotografie z Vaší oslavy. Musela být přímo excelentní! Taky ty přípravy musely dát pěkně zabrat, všechno navařit, napéct a nazdobit zabraly mnoho času a úsilí. Tolik jídla se snad ani nedalo sníst. Odměnou byly všechny ty parádní dárky, fotky a hlavně vzpomínky na pěkné setkání. Určitě jste si to všichni jak se patří užili. Tak ještě jednou mnoho zdraví a štěstí do dalších let :-).

  1. Petulavpk napsal:

   Ano bylo to moc krásné 🙂 Tak čas na přípravu jsem měla dost omezený, jak člověk chodí do práce, tak jsem to všechno dělala po chvilkách, jak to jen šlo. Ale odměna pro mě je, když to chutná a jsou lidičky spokojení 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *