O tom, že poslední roky vázne výstavba bytů, se ani zmiňovat nemusím. Bohužel i naši mladí si našli pronájem kousek za Prahou, jelikož bydlet přímo v hlavním městě, bylo pro ně příliš nákladné. Kdyby tam oba dva neměli dobře placenou práci, asi by nebyli tolik fixovaní zrovna na tuto lokalitu. Ačkoliv těžko říct, jelikož dobře placenou práci a ještě v oboru musí člověk hledat přímo pod lupou.

Jednou za čas jezdím do Prahy Michle na vyšetření krve a byla jsem překvapena nově vznikající stavbou. Hlavně provedení stavby mě zaujalo, jelikož krásně zapadne do svahu a skutečně jakoby tam odjakživa patřilo. Později zjišťuji, že zde vyrostou tři budovy, které budou poskytovat moderní a komfortní bydlení o různých velikostech. Nové byty v Praze 4 určitě vzbudí zájem, protože je tu skvělá lokalita. Všechno je vlastně na dosah, nejen městský život, že si dojdete kousek nakoupit, k lékaři, děti mají školu za humny, restaurace, kavárny, zařízení pro sport, ale i ta příroda.

Domy skutečně budou zasazeny do klidného prostředí, kousek od potůčku a dokonce i Kunratický les je v podstatě jen pár minut odsud. Děti tu mají svoje vyžití, v podobě hřiště, procházek a dalších aktivit.

Jak tak obdivuji místo, tak mě vyruší jedna paní. To je skoro jako u nás na vesnici, že se s vámi někdo dá do řeči. Tak jsme se pustily do rozhovoru o stavbě a celkově o možnostech bydlení a já se dozvěděla, že tohle jsou snad jediné nové byty k prodeji v Praze 4. I když kdo ví, Praha je přece jenom rozsáhlá a člověk nemůže vědět všechno. Nic méně mě tak nahlodala myšlenkou, že jsem cestou domů nad tím přemýšlela. Dokonce to byla po dlouhé době cesta autobusem, kdy jsem nepřemýšlela, jak dopadnou moje výsledky.

Po příjezdu domů jsem si udělala pořádný hrnek kávy, a protože mi to nedalo, tak jsem si vyhledala na internetu informace o výstavbě a prodeji. No nemít s manželem svůj vlastní rodinný domek, asi bych ho hodně přemlouvala, abychom investovali do takového bytu. Po chvíli vytáčím číslo na snachu, přece jenom s ženskou si líp popovídám. A měla jsem naprostou pravdu. Ještě jsem jí stačila nadiktovat adresu www.rezidencehadovita.cz , kde by si všechno mohla prohlédnout a synem probrat možnost investice do vlastního bydlení. Tak rozhodnutí budu muset nechat na nich, ale už teď jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

8 komentářů u „Rezidence Hadovitá na Praze 4 mě okouzlila!“

 1. veruska napsal:

  Praha mě nikdy nelákala. Asi proto, že jsme dost přes Prahu jezdili a vždycky to byl na mě moc velký chaos. Mám ráda klid.

 2. polivkovamaruska napsal:

  Miluji Prahu. Sice tam na trvalo nebydlím, ale od mého dětství, tam jezdím velmi ráda. Dcera má byt na Vinohradech, ale je to velmi velká finanční zátěž. Přesto si myslím, že Praha má patřit Čechům a ne cizincům, kteří tam byty zkupují a naši lidé jsou nuceni bydlet na okraji.

 3. Evik napsal:

  Tohle me celkem nezajima jelikož jsem z Opavy a do Prahy se nechystam. Leda tak na vylet.

 4. lgku990 napsal:

  Ta suma za takový byt musí být fakt okouzlující, prostě, neber to za ty prachy, to fat není pro obyčejné lidi.

 5. pskrob napsal:

  Mě tedy ne, Praha mě opravdu neláká

 6. matylda napsal:

  Ano, nové bydlení je teď prostě drahé. jsem ráda, že já to už řešit nemusím 🙂

 7. babicka11 napsal:

  Když mladí chtějí bydlet sami, musí se zadlužit i na 30 let a měsíčně se rozloučit s částkou i 23 tis., to už tedy musí opravdu dost vydělávat. Byt v této lokalitě zhruba za 4-5 mil. Kč si nemůže každý dovolit. I v našem městě jsou byty za 3-4 mil. Také proto jsou tzv. mamánci, neboť jim nic jiného nezbývá, prostě na to nemají a hypotéku ani nedostanou. Skoro každý nadává na dřívější dobu, ale dřív stačilo se “upsat” podniku 10 let a byt dostal, nejdéle do půl roku a zadarmo.

 8. Rojak napsal:

  Bydlení pro mladé a vůbec pro někoho kdo byt potřebuje je žalostně málo a když, tak za nehorázné peníze. Výstaveb nových bytů moc není a tak je každý nový byt potřebná věc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *