Každý zde vidí co hledá


Rubriky

Nové komentáře

Rojak
Teď je takový výběr aut, že kdo si nevybere, tak...
Rojak
To bych si chtěl jednou přečíst, co tento deník vše...
Rojak
Bylo tam opravdu super, počasí vyšlo úplně parádně a hlavně...
lgku990
Já musím oponovat, poněvadž jelikož a protože se já i...

Zajímavé odkazy

Rybářská dovolená
Tip na dovolenou
Magazín o zdraví
Ubytování na zámku
Pobyty pro dva
Dovolená pro rybáře
Gabl.cz
Svatba na zámku
Plastové přepravky
EUautodily.cz

Štítky

Nové články

Nemůžete usnout a převalujete se v posteli hodinu, i déle?

V hlavě máte plno myšlenek z celého dne a hlava „pracuje“, co zase bude zítra v práci, nedořešených spoustu problémů. Musíte se prostě naučit házet starosti večer za hlavu, snažit se relaxovat, myslet jen na příjemné věci, třeba na pěkný víkend, kde jste byli s dětmi.

Často pomáhá otevřít knížku a začíst se do obsahu, ale žádné detektivky. Stačí pak dvě, tři stránky a už se klíží oči. Člověk, když je ve stresu, těžko usíná, to pak pomohou třeba masáže nohou od manžela, musí mít naprosté ticho a tmu. Někdo zas rád usíná u televize a jiný si představuje louku plnou květů.
Hodně unavení a přetažení lidé nejen, že špatně usínají, ale i spí a několikrát se v noci i vzbudí. Tyto problémy mívají lidé s nemocným srdcem, nebo se budí ti, co vlastně nedali tělu příděl večeře.
Děti rády usínají, když se počítají ovečky a beránci, co se jdou napást na druhý břeh a chodí po „tenké lávce“ – ručičce, na druhý břeh.

Není ani dobrý nápad se těsně před spaním najíst, mělo by se jíst tak 3hod. před spaním a žádná těžká jídla, čokoládu, ostrá jídla, sladkosti a platí to i o kávě a přílišném požití alkoholu. Také není dobré jíst před spaním zeleninu, která je sice zdravá, ale například brokolice obsahuje mnoho vlákniny a tělo místo aby si odpočinulo, tak ji bude zpracovávat a vy se moc nevyspíte. Pokud bude opravdu velký hlad, stačí trochu kuřecího vývaru, plátek sýra i šunky, vypít hrnek mléka s medem, nebo i kiwi a banán umí navodit usínání, obzvlášť když máte tzv. neklidné nohy, které vás nutí k častému pohybu.

Každý si potřebuje v noci odpočinout a zažít kvalitní spánek a ráno být plný nové energie.
Co bychom tedy měli udělat pro lehké usínání, když nejsme z těch, co usnou ještě na posteli s nohama na zemi.
Je tu další možnost zkusit si uvařit dobrý čaj, aby zklidnil naše myšlenky a dokázal provonět i celou místnost.

Nejlepší vůně na spaní je levandule a citronová kůra a to obsahuje bylinná směs Dobrou noc z e-shopu Botanic.cz

bylinná směs čaje Dobrou noc

Zkuste zažít s tímto čajem tu nejlepší noc. Protože se často inspiruji na různých magazínech o zdraví, zkusila jsem si koupit tři čaje, vyzkoušet je a něco k tomu napsat.

Vždyť mě znáte. 😀 Není nad to, řádně se vyspat a ráno vstávat bez podráždění. Podívejte se ještě, jaký obrovský výběr bylinek e-shop Botanic nabízí, a to nejen bylinky z Evropy, ale skoro celého světa – Afriky, Jižní Ameriky, Peru, Číny. Mnoho bylinek ani neznáme, bylo by proto škoda si e-shop náležitě neprojít a nezkusit třeba něco nového.

Po týdenním vyzkoušení čaje jsem spala jako nemluvně a děda si liboval, že nemusí pomalu každou noc vstávat a pak dvě i tři hodiny mu trvat, než znovu usne. Teď ho chce každý večer a usne, i když se mu honí myšlenky o prohraném fotbalovém zápase jeho oblíbeného týmu.

Zlatavý a nasládlý čaj má uklidňující účinky, když obsahuje meduňku lékařskou, která pomáhá k dobrému usínání, také třezalku tečkovanou, která má pozitivní vliv na spánek a voňavý kozlík lékařský, květ heřmánku a pomeranče, který oblaží a zklidní duši.

Před spaním je je vhodné si připravit horkou lázeň s přidáním pár gramů citronové trávy, kdy nám poskytne úlevu při její vůni a pomůže k relaxaci.
V e-shopu Botanic. cz si také můžete objednat citronovou trávu, tu znám již déle a používám.

Usnout a mít krásné sny je hezké, ale jak budu vstávat?

To zjistíte na magazínu Zdravý blog, pokud jsem si nezapomněla vzít Ginkgo bilobu na paměť 😀 Babička11.

4 komentáře na „Recenze čaje Dobrou noc z e-shopu Botanic.cz“

  1. lgku990 napsal:

    Citrónovou trávu jsem už taky pil jako čaj a můžu říci, že je dobrá a uklidňující, meduňku taky občas piji před spaním, ale že by mi nějak extra pomáhala, to říct nemůžu.

  2. babicka11 napsal:

    Vstát z postele Vás donutí budík na talíři, postavený dva metry od postele. To probudí i sousedy. 🙂

  3. Rojak napsal:

    Abych se ale po něm potom probudil a nezaspal do práce.😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *