Nemůžete usnout a převalujete se v posteli hodinu, i déle?

V hlavě máte plno myšlenek z celého dne a hlava „pracuje“, co zase bude zítra v práci, nedořešených spoustu problémů. Musíte se prostě naučit házet starosti večer za hlavu, snažit se relaxovat, myslet jen na příjemné věci, třeba na pěkný víkend, kde jste byli s dětmi.

Často pomáhá otevřít knížku a začíst se do obsahu, ale žádné detektivky. Stačí pak dvě, tři stránky a už se klíží oči. Člověk, když je ve stresu, těžko usíná, to pak pomohou třeba masáže nohou od manžela, musí mít naprosté ticho a tmu. Někdo zas rád usíná u televize a jiný si představuje louku plnou květů.
Hodně unavení a přetažení lidé nejen, že špatně usínají, ale i spí a několikrát se v noci i vzbudí. Tyto problémy mívají lidé s nemocným srdcem, nebo se budí ti, co vlastně nedali tělu příděl večeře.
Děti rády usínají, když se počítají ovečky a beránci, co se jdou napást na druhý břeh a chodí po „tenké lávce“ – ručičce, na druhý břeh.

Není ani dobrý nápad se těsně před spaním najíst, mělo by se jíst tak 3hod. před spaním a žádná těžká jídla, čokoládu, ostrá jídla, sladkosti a platí to i o kávě a přílišném požití alkoholu. Také není dobré jíst před spaním zeleninu, která je sice zdravá, ale například brokolice obsahuje mnoho vlákniny a tělo místo aby si odpočinulo, tak ji bude zpracovávat a vy se moc nevyspíte. Pokud bude opravdu velký hlad, stačí trochu kuřecího vývaru, plátek sýra i šunky, vypít hrnek mléka s medem, nebo i kiwi a banán umí navodit usínání, obzvlášť když máte tzv. neklidné nohy, které vás nutí k častému pohybu.

Každý si potřebuje v noci odpočinout a zažít kvalitní spánek a ráno být plný nové energie.
Co bychom tedy měli udělat pro lehké usínání, když nejsme z těch, co usnou ještě na posteli s nohama na zemi.
Je tu další možnost zkusit si uvařit dobrý čaj, aby zklidnil naše myšlenky a dokázal provonět i celou místnost.

Nejlepší vůně na spaní je levandule a citronová kůra a to obsahuje bylinná směs Dobrou noc z e-shopu Botanic.cz

bylinná směs čaje Dobrou noc

Zkuste zažít s tímto čajem tu nejlepší noc. Protože se často inspiruji na různých magazínech o zdraví, zkusila jsem si koupit tři čaje, vyzkoušet je a něco k tomu napsat.

Vždyť mě znáte. 😀 Není nad to, řádně se vyspat a ráno vstávat bez podráždění. Podívejte se ještě, jaký obrovský výběr bylinek e-shop Botanic nabízí, a to nejen bylinky z Evropy, ale skoro celého světa – Afriky, Jižní Ameriky, Peru, Číny. Mnoho bylinek ani neznáme, bylo by proto škoda si e-shop náležitě neprojít a nezkusit třeba něco nového.

Po týdenním vyzkoušení čaje jsem spala jako nemluvně a děda si liboval, že nemusí pomalu každou noc vstávat a pak dvě i tři hodiny mu trvat, než znovu usne. Teď ho chce každý večer a usne, i když se mu honí myšlenky o prohraném fotbalovém zápase jeho oblíbeného týmu.

Zlatavý a nasládlý čaj má uklidňující účinky, když obsahuje meduňku lékařskou, která pomáhá k dobrému usínání, také třezalku tečkovanou, která má pozitivní vliv na spánek a voňavý kozlík lékařský, květ heřmánku a pomeranče, který oblaží a zklidní duši.

Před spaním je je vhodné si připravit horkou lázeň s přidáním pár gramů citronové trávy, kdy nám poskytne úlevu při její vůni a pomůže k relaxaci.
V e-shopu Botanic. cz si také můžete objednat citronovou trávu, tu znám již déle a používám.

Usnout a mít krásné sny je hezké, ale jak budu vstávat?

To zjistíte na magazínu Zdravý blog, pokud jsem si nezapomněla vzít Ginkgo bilobu na paměť 😀 Babička11.

4 komentáře u „Recenze čaje Dobrou noc z e-shopu Botanic.cz“

  1. lgku990 napsal:

    Citrónovou trávu jsem už taky pil jako čaj a můžu říci, že je dobrá a uklidňující, meduňku taky občas piji před spaním, ale že by mi nějak extra pomáhala, to říct nemůžu.

  2. babicka11 napsal:

    Vstát z postele Vás donutí budík na talíři, postavený dva metry od postele. To probudí i sousedy. 🙂

  3. Rojak napsal:

    Abych se ale po něm potom probudil a nezaspal do práce.?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *