Sluneční paprsky představují pro vozidlo hrozbu nejen z estetického hlediska, ale mohou také ohrozit vaši bezpečnost.

Jak tedy nic nepodcenit a dopřát si maximální možný komfort i při jízdě za slunečného počasí? Odpověď nabízí protisluneční autofólie. Vozíte v autě více lidí, případně starší generaci, nebo naopak malé dítě či psa? Pak protisluneční fólie je nejlepší volba pro vás. Jsou dnes již cenově dostupné pro každého a přitom vykonají tolik práce místo klimatizace, která neoplývá tolika výhodami.

Speciální fólie je schopna zachytit až šedesát procent tepelné energie produkované slunečními paprsky a téměř sto procent nebezpečného UV záření. Naše keramické fólie blokují na sklech dokonce 93 % tepla. Důležitá je u protislunečních fólií především prostupnost světla. Zde samozřejmě záleží na konkrétních požadavcích, zejména s ohledem na přesné místo aplikace. Výhodou ovšem je, že ani fólie s nižší světelnou propustností nejsou tlustší více než 0,05 milimetrů.

Tónování autoskel – Brno nabízí profesionální aplikaci kvalitních fólií, které zlepší váš komfort během jízdy. Za zmínku stojí rovněž bezpečnostní fólie Brno, které jsou překvapivě účinnou překážkou pro zloděje, případně také proti vniknutí cizích předmětů do vozidla.Nutno zmínit, že při instalaci speciálních fólií se nevyplatí spoléhat na nejrůznější pochybné garážové firmy. Výsledkem totiž může být fólie, která neplní svou funkci, například kvůli nevzhledným vzduchovým bublinám a různým dalším kazům a nedokonalostem při montáži.

Proměna starého vozidla

Abychom však nezůstali pouze u okenních fólií…

 bezpečnostní folieMilovníci autotuningu se většinou nespokojí pouze s tónováním autoskel. A proč byste i vy nemohli svému vozidlu dopřát vylepšení v podobě speciální wrapové fólie, která je dostupná v mnoha provedeních a slouží k částečnému polepu vozu, případně celopolepu. Oblíbené jsou zejména lesklé, polomatné nebo matné fólie, ale stranou pozornosti nezůstávají ani metalizované, perleťové nebo jiné vinylové fólie. Pomocí fólie s potiskem, fotografiemi nebo reklamními texty se lze navíc postarat o efektivní propagaci. Všechny fólie navíc fungují do jisté míry jako ochrana laku vozidla proti menším škrábancům, oděrkám, ale také blednutí barvy. A co víc, taková fólie propůjčí i staršímu vozidlu zcela nový vzhled!

Čirými fóliemi lze polepit jakoukoli část vozidla, v případě barevných vinylových fólií jsou výjimkou světla. I tak bude ale výsledek rozhodně stát za to!

6 komentářů u „Protisluneční fólie pro bezpečnější jízdu“

 1. Evik napsal:

  Zní to pěkně, dokonce bych se i na to koukla ale vydrží to?

 2. matylda napsal:

  Občas, když jedu proti proti zapadajícímu slunku, po protisluneční folii vzdychám.

 3. veruska napsal:

  Já nosím dioptrické brýle, tak jsem si nejdříve koupila taková nasazovací matná skla na brýle. Potom jsem si nechala udělat dioptrické brýle, kde jsou obroučky s magnetem, ke kterému se na brýle jenom přitisknou magnetická zabarvená sklíčka.Tedy, sklíčka nejsou magnetická, ale ten rámeček.

 4. Rojak napsal:

  Jak takové vylepšení není normované na model auta, kde to chcete použít, tak to tam ani nedávejte, protože je to magnet pro osoby co mají pomáhat a chránit.

 5. irinkamil napsal:

  Cokoliv na autě navíc, myslím, je přímo magnetem pro přátele v uniformách. Přitom by se mi líbilo mít na autě aspoň podélné pruhy, které by chránily vystouplé části na bocích karoserie proti poškození na parkovišti vzniklé například prudkým otevřením dveří vedle stojícího vozidla. Možná se ještě prodávají gumové pásky, ale ty jsem viděla jen černé, fólie by byly různobarevné a autíčko by hned vypadalo veseleji. Na druhou stranu podle mne není třeba zmiňované přátele na sebe upozorňovat víc, než je zdrávo, úplně stačí udělat něchtěně dopravní přestupek a máme i tak starostí dost a dost. Jsou totiž mezi těmito přáteli i tací, co stojí na výhodném místě, např. u čerpací stanice a s dalekohledem v ruce sledují přijíždějící vozidla. Jedno, většinou právě to krásně vyšperkované, si vyberou a s mírným předstihem je zastaví a projedou na vozidle kdeco a i vy máte jistě tu zkušenost, že když chtějí, vždycky si něco najdou, za co nám s úsměvem napaří pokutičku. Sluneční clonu jsem nikdy na autě neměla, spíš jsem si pořizovala další a další sluneční brýle, až jsem našla jedny, díky kterým nemusím mhouřit oči, ani když se náhodně podívám do sluníčka. Proti slunečnímu svitu jsou bezva, ale podařilo se mi v Praze vjet do tunelu, najednou mi někdo “zhasnul” a já projela tunelem jen díky koncovým světlům auta před sebou. Až při zpáteční cestě mi došlo, že jsem si zapomněla ty bezva sluneční brýle sundat. Naštěstí se nic nestalo, ale od té doby si na to dávám bacha.
  Nedávno jsem někde četla, že by se snad měla zakázat kouřová nebo jinak zabarvená skla; nejsem si tak docela jistá, jestli je to už v běhu či to vyšumělo do ztracena, ale v souvislosti se sluneční fólií jsem si na to znovu vzpomněla, jestli by se to týkalo i jí, abychom si nezakoupili za možná nemalý peníz vylepšení, které bychom museli během pár týdnů zase pracně strhávat. Prý se při STK měří už asi rok světelná propustnost skel, která jsou jinak zabarvená než čistě průhledná, asi by bylo dobré si u nich nejdřív zjistit, jaká fólie ty jejich paramentry splňuje.

 6. babicka11 napsal:

  My na autě fólii nemáme, ale děti u nových aut mají, myslím, ty protisluneční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *