Ono se řekne, ty se máš, ty máš byty na pronájem a tak si můžeš snadno něco přivydělat. Kdo to nikdy nezažil, tak ani vlastně neví, o čem mluví. Když mi rodiče odkázali bytový dům, tak jsem ještě netušil, co mě pořádně čeká. Možná jsem měl úplně stejnou představu jako ostatní. No co, byty se pronajmou a máme zajištěný příjem navíc. Jenomže jsem neměl žádné zkušenosti, a jak se později ukázalo, tak jsem podcenil i celkově danou situaci.

Není nájemník jako nájemník

Zájemců na volné byty byl opravdu dostatek, žádná nouze. Abych pravdu řekl, tak s některými jsem se vcelku rád zase rozloučil a u některých mi to pro změnu dalo pěkně zabrat. Ani nemluvím o bezesných nocích. V podstatě, pokud se podaří byt pronajmout slušnému a platícímu nájemníku, tak je to super a žádný problém za danou situací není třeba hledat. Jakmile se nalezne někdo, kdo hledá pouhý azyl a pokud možno zadarmo, tak máte na krku dost těžké závaží. Nejen, že musíte veškeré dluhy, co se týkají provozu bytu zaplatit za něho, ale ještě na vás bude určitě čekat nemilé překvapení v dalších opravách, než ho budete moci znovu pronajmout. To není žádný černý scénář, ale prostá realita.

Sám jsem si musel vzít úvěr, abych se nedostal do problémů s platbou za centrální výhřev tepla a teplé vody a dalších pravidelných plateb. Občas jsem si říkal, že ten dům je pro zlost, než pro užitek a začal jsem vážně zvažovat prodej a tím se zbavit všech starostí.

Pomohl spolehlivý pomocník

Občas vám ale cestu zkříží jiné cesty a dneska jsem tomu rád, že se tak stalo. Při hledání nějakých potřebných věcí na internetu jsem náhodou otevřel stránky společnosti, která se zaměřuje na správu pronájmu bytu. V životě jsem se s tím nesetkal, ale tohle mě skutečně zaujalo. Možná by to vyřešilo i mojí situaci. Hlavně se mi vcelku líbil styl, jakým preferují služby, a v podstatě by to mohlo být pro mě řešení. Jak se ukázalo později, tak tyto stránky mi poslalo samo nebe.

Takovou nabídku, jak jsem zjistil podle ceny za správu krátkodobého pronájmu, bych asi těžko někde jinde hledal. Navíc s tím je skutečně spojeno mnoho dalších praktických věcí, na které již nemám dostatek času, když musím chodit do svého zaměstnání. Ještě díky tomu, že se jedná o tým profesionálů, tak dokážou bytové podmínky přizpůsobit potřebám klientů a navíc i s úklidem. To ve mně vzbudilo ještě větší zájem a kalkulačka krátkodobého pronájmu mi již jen dodala odvahu si nechat propočítat nezávazně cenu.

Vůbec jsem netušil, že takovéto služby existují. Samozřejmě jsme se dohodli a musím říct, že konečně se i v klidu vyspím a jsem rád, že jsem našel někoho, kdo to těžké břímě ze mě sundal.

5 komentářů u „Pronajímáte byt? Není nad spolehlivého pomocníka“

 1. matylda napsal:

  Škoda, že se zaměřují jen na byty v Praze. Když si vzpomenu, jaké problémy měl jeden můj příbuzný s nájemníky…. !

 2. lgku990 napsal:

  Taky znám dost známých, kteří pronajali svůj byt a pak měli s nájemci jen problémy, neplatili, jak měli, zdevastovaný byt a tím pádem další investice do opravy bytu.

 3. Evik napsal:

  Určitě zajímavý článek ale momentalně pro mě nepoužitelný. Myslím tím že nejsem v tehle situaci.

 4. babicka11 napsal:

  Jsem ráda, že toto řešit nemusím. Je ale jinak dobře, že v takovém případě se má člověk na někoho obrátit.

 5. Rojak napsal:

  Nevím, ale člověku, aby si usnadnil starosti a práci se sháněním pronájmu bytu asi nic jiného, než se svěřit někomu kdo takové starosti přebere za vás nezbude. I když si to potom nechá pěkně zaplatit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *