Třeba na kulečníkový turnaj.

V dnešní době se spousta lidí setkává při společenských příležitostech, narozeninách, nebo svátcích. Myslím, že v dřívější době jsme to “měli jinak”.

Pamatuji si, jak se několik manželských párů/ vrstevníci, spolupracovníci, kamarádi../ týdně scházelo na kanastě, žolíkách u někoho doma.  Šlo o jediné. Sejít se s přáteli a pobavit se.

Karty, kostky nebo pexeso bylo vhodným zpestřením takových večerů

Alkohol občas, buchty a různé dobroty častěji.
I já jsem na takové večery chodil. Kanastu jsme hráli o peníze, kdo prohrál, dal do kasičky domluvenou částku. Žolíky za 3.10 Kč. Nešlo o nějak velké peníze, spíše o adrenalinovou stimulaci. Peníze se pak stejně utratili na nějakém společném výletu.

V současné době je hodně aktuální a preferovanou aktivitou návštěvy restaurací, bowlingových center a podobných zařízení. O zábavu je postaráno. Kuželky – bowling, kulečník, nebo elektronické šipky může hrát každý, stačí se jen zapojit.

Taky jednou za čas, spíš za půl roku/ rok se někam vypravím -:). Když jsem byl na návštěvě u kamaráda v Rajhradě, jedno takové sportovní odpoledne jsem zažil.

restaurace tovární rajhradPozval nás do restaurace Tovární na kulečníkový turnaj.

Naštěstí jen v 8 lidech, ale i tak to byla fuška.
Nealko teklo proudem, kdo chtěl, dal si pivo.
Po hodině hry mě začalo bolet v zádech, ale nakonec jsem vše překonal a vyhrál 7 místo. Byl jsem spokojen. Seznámil jsem se s okruhem jeho kamarádů, našel jednoho spřízněného rybáře a pobavil se. I velmi pěkně vybavená a zrekonstruovaná restaurace k tomu přispěla.

Jak jste na tom vy

Chodíte na nějaké sportovní aktivity, setkáváte se s přáteli v podobných zařízeních?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *