Téma prodeje bytů v Brně, Praze, Olomouci a dalších krajských městech zajímá v poslední době stále více rodin s dětmi. Ti jsou postaveni před důležité životní rozhodnutí, zda se spokojit s pronájmem či investovat do vlastní nemovitosti. Pokud jste se rozhodli pro variantu číslo dvě, pročtěte si rady našich brněnských odborníků, jak s hledáním vysněného bytu začít a nestrávit nad jeho sháněním zbytečné hodiny a hodiny cenného času.

Prodej bytů v Brně nemusí být noční můrou mladých rodin

Stejně jako před každou důležitou investicí, je třeba si na začátku udělat důkladnou analýzu. Sepište si vlastní požadavky na ideální byt a nezapomeňte přihlédnout i k tomu, že se vaše rodina může časem ještě rozrůstat. Na co byste se tedy měli na samotném začátku zeptat sami sebe?

· Jaké finanční prostředky máme k dispozici?

· Jaká má být rozloha bytu?

· Kolik potřebujeme pokojů?

· Preferujeme raději vanu, sprchový kout nebo obojí?

· Kolik potřebujeme úložného prostoru?

· Na jakém patře chceme bydlet? Potřebujeme výtah?

· Využijeme balkón nebo terasu?

· Potřebujeme parkovací místo?

· Chceme bydlení úplně nové nebo preferujeme rekonstrukci starší nemovitosti?

· Hledáme bydlení i pro našeho domácího mazlíčka?

Určitě vás napadne spousta dalších pro vás důležitých otázek. Ty nejstěžejnější atributy pak jednoduše zadáte do filtrů při vyhledávání bytů k prodeji. To vám ušetří spoustu času strávených nad nemovitostmi, které nesplňují vaše požadavky.

Najděte si takové bydlení, abyste měly všechny důležité lokality v blízkosti

Místo, kde budete bydlet, je jedním z nejdůležitějších faktorů. Doporučujeme se nezaměřovat pouze na městské části, které důvěrně znáte. Vždyť Brno nabízí spoustu možností a variant! Roztřiďte si lokality na ty, které musí být v určité blízkosti vašeho domova (například práce, MHD, škola, školka, lékař nebo hlídací babička) a na ty, které můžete najít i jinde (například oblíbená kavárna, obchod, kino nebo divadlo). Nezapomeňte přihlédnout i k tomu, zda preferujete spíše městský typ života a lépe vám bude v centru Brna nebo naopak chcete být obklopeni zelení a přírodou.

Osobní zkušenost vám dá nejvíce!

Vyzkoušejte také tip naší redakce, se kterým má osobní zkušenosti. Pokud jste si našli byt v lokalitě, kterou neznáte tak dobře, zkuste si v ní jeden den strávit jen tak na zkoušku. Jeďte autem po okolí, zkuste zaparkovat před bytem i na nově zavedených modrých zónách, které prozatím Brňany spíše trápí, než jim šetří čas. Zajeďte do obchodu s potravinami či do drogerie a na poštu. Vyzkoušejte také MHD, projděte se s kočárkem po chodníku a objednejte si jídlo s sebou. Zkuste vše, co by Vám v potencionálním novém domově mohlo zpříjemnit nebo naopak zkomplikovat život.

Vybírejte spíše racionálně, ale dejte i na svůj šestý smysl

Při výběru svého budoucího bydlení se držte spíše při zemi. Pokud nemáte dostatek financí, bude poněkud obtížné uspokojit všechny vaše požadavky. Za důležitými faktory, jako je například lokalita nebo počet pokojů, si ale určitě stůjte. I když se říká, že při výběru nemovitosti by měly jít emoce stranou, nezapomínejte ani na svůj šestý smyl a prvotní dojem z nového prostředí. A pokud chcete jít štěstí alespoň trochu naproti, zkuste se potkat se svými budoucími sousedy a zeptat se na jejich názor na bydlení v této lokalitě.

Najít ideální byt je téměř nemožné. Většinou se jedná o souhru náhod, štěstí a také z velké části velkých kompromisů. Zejména v současné době, kdy je o nemovitosti velký zájem a špatná dostupnost bydlení v Brně je i politickým tématem číslo jedna. Ten pocit žít ve vlastním ale určitě za tu snahu stojí a my doufáme, že vám naše tipy pomohou ušetřit trochu času při výběru. Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o vaše zkušenosti se sháněním bytu v Brně a okolí. Setkali jste se s nějakými problémy? Jak se vám nakonec podařilo váš byt najít? Které nástroje jste použili?

3 komentáře u „Prodej bytů v Brně je v hledáčku stále více rodin s dětmi! Nechte se inspirovat našimi tipy, ať nešlápnete vedle.“

  1. Rojak napsal:

    Bydlíme v rodinném domě a jsme rádi, že to tak je. Do paneláku už bych se zpátky stěhovat nechtěl.

  2. Evik napsal:

    My už několik let bydlime ve svem a jsem za to moc rada. Když slyším od kamarádek jaké jsou dnes problemy s bydlinim tak je lituji.

  3. babicka11 napsal:

    Syn koupil starší dům, dcera bydlí v nové zástavbě v bytě, který chtěli. Oba nechtěli být přímo ve městě, tak pár kilometrů dojíždí. Nevadí jim to a zatím spokojenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *