Proč začít s jízdou na in-line bruslích? Zlepší kondici a pomůže od stresu

Nebaví vás běh, kolo vás už nudí a chcete najít způsob snadného a efektivního pohybu, který vám umožní procvičit celé tělo? Přesně tyto parametry splňuje in-line bruslení. Je to pohyb, který zvládne každý, ale nabízí efektivní zapojení takřka všech svalových skupin. In-line brusle také nemají prakticky žádné věkové omezení. Snadno jej zvládnou děti, dospělí i senioři, ale samozřejmě u všech věkových skupin je třeba pamatovat na bezpečnost.

Zlepšuje kondici

Jedná se o pohyb, který posiluje oběhový systém, okysličuje tělo a posiluje řadu svalových partií. Zejména skvěle lze takto zapojit hýždě, stehna, ale stejně tak se tímto pohybem dá zlepšit koordinace a obratnost.

Snížení stresu

Bruslení nabízí snadnou možnost, jak snížit napětí a uvolnit se. Po náročném dni ve škole nebo v práci stačí vyrazit na hodinku na projížďku, hned se budete cítit lépe a hlava se vám pořádně vyčistí. Můžete si také užít krásnou přírodu nebo vyrazit s přáteli a po cestě si hezky popovídat. Navíc kromě klasického bruslení můžete zkusit třeba i inline hokej jako novou formu kolektivního sportu, který láká stále více mladých lidí.

Vyberte si kvalitní brusle

Abyste si jízdu mohli naplno užít, je nutné pořídit si kvalitní brusle. Pro začátečníky se hodí běžné rekreační brusle, které umožňují komfortní jízdu. Bývají vybaveny kolečky středního rozměru, tj. mezi 70 mm a 84 mm. Kolečka na in-line brusle by také měla mít správnou tvrdost. Pro rekreační bruslení se doporučují měkká kolečka s intervalem mezi 74A a 82A. Tvrdá kolečka mají slabší amortizace, což pro začátečníky není ideální, ale zkušenější jezdci to ocení. Myslete také na kvalitní ložiska. Řídit se můžete dle stupnice ABEC, která v podstatě udává přesnost jejich provedení. Existuje pět stupňů kvality ložisek – ABEC 1, ABEC 3, ABEC 5, ABEC 7, ABEC 9, kdy posledně jmenované mají nejvyšší kvalitu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *