Vysoký krevní tlak a nebezpečné fibrilace síní jsou známými rizikovými faktory pro vznik infarktu a mrtvice

Srdeční arytmie se ovšem vyskytují nepravidelně, a tak když pacient dorazí do nemocnice, na přístrojích už nemusí být nic vidět. S přenosnými EKG přístroji lze srdeční rytmus zaznamenávat kdykoliv a kdekoliv.

V nemocnici mají obvykle velké přístroje, které stojí na jednom místě a nelze s nimi hnout. Lékařům sedícím v ordinaci to tak vyhovuje. Jsou však i zdravotníci, kteří cestují za pacienty, přičemž nemusí jít pouze o pracovníky záchranné služby. Rovněž těm přijde přenosné EKG vhod.

Je rozdíl, zda hledáte profesionální, či laické přenosné EKG

Přenosné EKG je možné koupit i přes internet. Je však třeba vědět, co vlastně sháníte. Bude vám stačit jednoduchý malý přístroj do ruky, nebo chcete zařízení se vším všudy, tedy i se zobrazením na displeji a tiskárnou? Přesně takové prodává například prodejce zdravotnických zařízení – společnost All CB. Přenosné EKG z jejich nabídky se hodí jak do ambulancí praktických lékařů a specialistů, tak do domovů pro seniory či obecně pro péčei o pacienty v domácím prostředí. Bližší informace o daném modelu najdete přímo zde: https://www.allcb.cz/prenosne-ekg-produkty.

Zjištěné údaje je třeba předložit lékaři

Plánujete si koupit přenosné EKG, abyste mohli zaznamenat své zdravotní potíže ve chvíli, kdy přijdou? Pak je třeba myslet na to, že je musíte předložit lékaři. Jestliže budete mít přístroj pro měření EKG s termální tiskárnou, váš srdeční rytmus se vytiskne a lékaři předložíte výtisk. Standardem však bývá také paměť přístroje, která dokáže uchovávat několik předchozích měření.

Při koupi zdravotnických zařízení si dávejte dobrý pozor, od koho nakupujete. Zdravotnické pomůcky musí být přesné a certifikované, proto raději vždy nakupujte ve specializovaných obchodech a u prověřených dodavatelů, jakým je například již zmiňovaná firma All CB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *