Pracujte bezpečně! S ochrannými pomůckami z kvalitních materiálů to jde samo

Při jakékoliv manuální práci je nutné myslet na ochranné prostředky. Zabrání úrazu a jsou také často vyžadovány přímo zákonem. Na pracovišti je za ochranné pomůcky odpovědný zaměstnavatel a nevyplácí se jejich výběr podceňovat. Víte, které jsou nejdůležitější a nejužitečnější?

Montérky

Tento základní kus oblečení by měl být běžnou součástí pracovního oděvu. Umožní vám práci bez obavy z ušpinění či roztržení klasického oblečení a díky pevnému materiálu vás může ochránit před drobnými úrazy. Nebojte se investovat do kvalitních materiálů a také zvolte velikost, ve které se můžete volně a pohodlně hýbat.

Rukavice

Nesmí chybět ani spolehlivá ochrana rukou. Dnes v nabídce najdete mnoho různých druhů materiálů od kůže a textilu, přes PVC, PVA, polyuretan, latex či neopren.

Pracovní obuv

Pantofle nejsou zrovna tím nejlepším, co si obout na práci. Daleko lepší je uzavřená kotníková obuv, která vás ochrání před pádem těžkého či ostrého předmětu a zajišťuje pevnou chůzi i v náročném nebo kluzkém terénu.

Ochranná přilba

Může se vám to možná zdát přehnané, ale pokud hrozí, že by vám něco mohlo spadnout na hlavu, je vždycky lepší se chránit. Pořiďte si takovou, která má stahovací obvodový pásek nebo stahovací kolečko, aby vám dobře seděla a skutečně si plnila svou funkci.

Ochranné brýle

Zapomínat nesmíte ani na kvalitní ochranné brýle. Vhod přijdou například při práci na zahradě, při stříhání větví nebo sekání strunovou sekačkou. Vyrábějí se z plastu či lehkého kovu. Mohou být zcela průhledné, tmavé nebo se speciálními filtry. Konkrétní typ brýlí vždy volíme dle podmínek na pracovišti.

Pokud si nevíte s ochrannými pomůckami rady, je nejlepší obrátit se na specialistu. Širokou nabídku ochranných pomůcek i poradenství nabízí Hoffmann Group. Kromě výše zmíněného tam zakoupíte také sluchátka, respirátory a další pomůcky, bez kterých se při manuální práci neobejdete.

3 komentáře u „Pracujte bezpečně! S ochrannými pomůckami z kvalitních materiálů to jde samo“

  1. lgku990 napsal:

    Ochranné pomůcky člověk asi nerad nosí, ale jsou velice potřebné, až nepostradatelné, já osobně je v práci nosím každý den, třeba přilbu se štítem, rukavice proti chemikáliím, ochranný oděv, bezpečnostní vestu, už tolikrát jsem se praštil do hlavy a bez přilby, bych hlavu už neměl.

  2. Rojak napsal:

    Bez pracovních pomůcek vás v zaměstnání ani pracovat nepustí a když si zapříčiníte nějaký ten úraz a zjistí, že jste nepoužil bezpečnostní pomůcky, tak máte zkrátka smůlu. A co se týče doma, tak to už je hloupost toho, kdo je nepoužívá. Bezpečnostní pomůcky už jsou základem k bezpečné práci.

  3. babicka11 napsal:

    Ochranné pomůcky jsou potřeba i doma, montérky, rukavice i brýle máme, byly potřeba hlavně při opravě Ipy na střeše. Je položená už hodně let a bylo třeba ji opravit, aby nezatékalo do bytu. Pracuje se s ohněm, tak byla nutná velká opatrnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *