V dnešní době vládne moderní technika, ale určitě mi dáte za pravdu, že papír je zkrátka papír a neobejde se bez něj žádná věková skupina.

Tento rok jsem dostala od dcery velmi krásný dárek.

Koupila mi poznámkový blok, je celý ručně šitý. Jeho přebal zdobí kůže a tužka. Měla jsem velkou radost. Je velmi originální a také si zaslouží skrývat jen originální myšlenky nebo možná něco zvláštního, co bude vystihovat jeho vzhled.

Při každém otevření vnímám jeho vůni kůže a vzpomenu si na toho, kdo mi jej daroval.

poznámkový blokMám na svém stole mnoho zápisníků, diářů a poznámkových bloků.

Každý ukrývá své tajemno a moudro.

Některé mají obal laděný přesně do podoby svého obsahu.

Recepty jsou ukryté pod zátiším kuchyně a citáty nebo myšlenky našich moudrých předků, jsou skryté pod romantickou krajinkou. Různé schůzky a úkoly mají stejně své místo jako adresář nebo moje myšlenky a nápady.

V obchodech nebo v internetových nabídkách je poměrně dost bohatý výběr různých motivů.

Poznámkový blok je pro některé z nás taková součást, že ho chceme mít příjemný na pohled. Volíme podle toho sportovní tématiku, přírodu, karikatury nebo jen barevný přebal.

Záleží na každém z nás

Velmi pěkná obálka je tvořena i fotografií s členy rodiny. Nedávno jsem se setkala s tím, že existují i tak zvané polní notesy. Tento poznámkový blok je tvořen z nepromokavého papíru, takže úžasný pro psaní v terénu. A může pršet, protože voděodolný papír se rozhodně nerozmočí.

Velmi krásné jsou poznámkové bloky s dětskou tématikou

Od různých pohádek, sportů a zvířátek, po všechno co mají dětičky rády. Určitě takovým dárkem uděláte radost. Sice se vám může zdát, že zrovna vaše dítko neocení vaši snahu, ale pravda je opakem. Pokud k tomu přidáte nějaké pastelky nebo pěkné pero, máte nádherný a praktický dárek.

Navíc se nemusíte obávat, že by takový sešítek zůstal ladem. Možná z počátku bude určený na věci spojené se školou nebo kroužkem, později se ale může stát malým tajemstvím, ve kterém budou ukryty jen osobní zážitky. A to nám nenahradí žádná technika.

Pamatujete si na svůj “památníček, tajný deník?

22 komentářů u „Poznámkový blok patří stále do našich životů“

  1. vita1980 napsal:

    v dnešní době už poznámkovým blokům pomalu zvoní hrana. já na ně nedám dopustit, používám je stále a to na mnoho různých věcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *