Aneb, jak a kde si doplnit/ dokoupit potřeby do domácnosti.

Známá věta „všude dobře, ale doma nejlíp“ je snad vrytá v mysli každého z nás. Samozřejmě to bude platit jen v tom případě, že nám je doma opravdu dobře, cítíme se tu v bezpečí a máme to zde rádi. Domov netvoří pouze zdi domu nebo bytu, ale důležité je vybavení, uspořádání, vymalování a další maličkosti, které nám usnadňují práci. Až dospějeme a opustíme tuto naši tvrz, rádi se vracíme domů. I když někdy jen ve vzpomínkách.

Pokrok jde stále dopředu a tak se vše mění podle doby

Moje babička by si sotva dokázala představit vařit v mikrovlnné troubě, udělat kávu z Dolce gusta nebo zadělat těsto v domácí pekárně. Dědeček by byl rozhodně vyvedený z míry z elektrického šroubováku, aku nářadí nebo auta, které má automat. Myslím, že by v té jejich době byl překvapením mobilní telefon, CD a DVD a nemluvě o domácím kinu.

I já ve svém věku pamatuji věci úplně jinak

Tlakový hrnec měl rozhodně jinou podobu, voda na kávu se vařila v konvici na plotýnce a pískala. Musím, ale přiznat, že modernější způsoby jsou přínosem do našeho bytečku. Rád zkoumám nové výrobky, čtu si o nich nebo si nechám poradit.

V dnešní době rozšířeného internetu není problém navštívit různé obchody a nechat se unášet moderní technologií.
Rád se brouzdám v obchodech, kde je více možností nabídek.

Našel jsem nový e-shop I-domácí potřeby

 

Najdete tu bohatou nabídku do kuchyně, koupelny, dílny, zkrátka do všeho, co tvoří domov.

E-shop nabízí akční věci za super ceny, možná se vám také něco bude hodit. Dobrá je i inspirace na dárky pro všechny možné příležitosti.

Jako bonus můžete využít při prvním nákupu slevu 150 Kč

Pokud máte u domu nebo chaty zahrádku a místo na poklidné posezení, určitě se vám bude líbit nabídka se zahradní tématikou.

Že jste zrovna uvažovali o nějakém grilu

Ani to není problém.
Udělejte si chvilku času a podívejte se. Třeba eshop I-domácí potřeby najdete něco, co vám doma chybí.

Kde nakupujete domácí potřeby a vybavení do kuchyně?

31 komentářů u „Co všechno tvoří náš domov?“

 1. Vegan napsal:

  Několik posledních nákupů výbavy do kuchyně proběhlo v obchodním domě TESCO. Poměr cena/kvalita odpovídající. Mohu všem doporučit.

 2. radek napsal:

  test 25.10. 17.27

  1. babicka11 napsal:

   a čehopak? 🙂 jsem zde ..

   1. radek napsal:

    test byl pouze můj, prověřoval jsem funkčnost přidávání komentáře. Když už jste ale zde – mimořádně 10 bodů za aktivitu a rychlost 😀

    1. babicka11 napsal:

     no děkuji pěkně 🙂

 3. babka napsal:

  Včera jsme s mužem měli 34. výročí svatby a uvědomila jsem si, že vlastně kromě pár věcí mi vše zbylo, co jsme si přinesli do manželství. Vyměnila jsem jen papiňák ale v něm vařím tak 2x do roka. Kuchyňský robot je na svém místě už hodně let bez využití. Friťák taky nepoužívám, jen mi zabírá místo. Za to na varnou konvici nedám dopustit. Jsem v tomto ohledu, co se týká ulehčení práce v kuchyni, tak nějak zaostalá. Nebo se spíš bojím, že to s těmi novinkami nezvládnu.
  Ale mladí se na jaře budou stěhovat do nového, tak se zeptám, zda se jim z nabídky něco nehodilo. 🙂

  1. radek napsal:

   gratujuji a přeji další spokojené roky Vám oběma

   1. babka napsal:

    Děkuji za oba. 🙂

 4. vita1980 napsal:

  domov to je hlavně střecha nad hlavou, co se týče vybavení, to už záleží nejen na vkusu ale také na finančních možnostech majitele. Co potřebuji, to si , pokud na to mám, koupím. Ale nemám vysněný obchod – prostě použiju srovnávač cen a podle toho koupím.

 5. polivkovamaruska napsal:

  Domov je pro mě zázemí, které si vytvoříme k obrazu svému. Každý z nás má trochu jiný a snaží se, aby byl útulnější a aby v něm byl šťastný. Někdo má rád nové věci, někdo lpí na těch starých. Nová doba nám přinesla nové technologie, nový pohled na doplňky, které nám přinášejí radost. Mám ještě žehličku po mé babičce. Určitě bych s ní nežehlila, ale když se podívám na poličku, kde leží,vzpomenu si na své dětství a na svůj starý domov. Jak babička ohřívala žehličku na kamnech a kropila prádlo. Moc bych jí přála, aby měla tu moji, aby nemusela zapalovat denně v kamínkách,když chtěla uvařit, aby za ni vyprala automatická pračka atd. Mám ráda tuto dobu plnou pokroku, který nám pomáhá.

 6. devilscat napsal:

  technika jde hodně rychle dopředu, tak se člověk jednou jistě neubráníí koupit nějaký nový spotřebič. nám ještě spousta věcí funguje, tak ted vlastně nic nenakupujeme 🙂

 7. Benula napsal:

  I když se zdá, že mám všechno, ráda zajdu u nás do soukromého obchodu s domácími potřebami a vždy tam najdu něco, co nutně potřebuji. Máme se v podstatě dobře, je z čeho vybírat oproti dřívějšku.Sice některé věci už tolik nevydrží a nedají se opravit a tak návštěva obchodu je zase nutností.

 8. lgku990 napsal:

  My jsme používali taky rychlovarnou konvici, ale zase máme konvici s píšťalkou na plynu, nějak nám to kafe z té rychlovarné konvice nechutnalo. Jinak nakupujeme většinou domácí potřeby v marketech.

 9. bobi napsal:

  …ano,doba hodně pokročila,ale myslím si,že jsem tomu ráda,že jsem se narodila v době,kdy je opravdu vše,aby se člověk nemusel dřít,co se týče domácnosti…obdivuji dnešní tachnice,fakt to nemá chybu,miluji svůj domov,je moc hezký…

 10. Rojak napsal:

  Svět techniky jde stále pořád a proto je třeba držet krok. Ještě tak vědět jak se co ovládá.

 11. Ivona napsal:

  Přes mašinky do domácnosti je u nás manžel.mně to nikdy moc nebralo.Nedávno si řekl, že koupí novou chladničku a mrazákem, indukční kamna, na to je samozřejmě zapotřebí extra nádobí, domácí kino. No a o různých drobných věcech ani nemluvím. V tomto směru to nechávám všechno na něm.Já se zase starám o jiné.On to bere prakticky, já esteticky.

 12. pavlina69 napsal:

  Jelikož jsem si většinu věcí do domácnosti pořizovala před dvaceti lety,tak mě nyní vše opouští.Pomaličku dokupuji co odchází a nestačím žasnout nad technikou.V mém dětství bylo vrcholem vybavení v domácnosti barevná televize Rubín-ruské výroby.

 13. blondynka napsal:

  Také pamatuji, kafe se dělávalo na sporáku píštalka zapískala, v dnešní době však bez rychlovarné konvice by to snad ani nešlo. Stejně tak jako bez myčky, nebo elektronická jiskra při vaření na plynovém sporáku. Nepereme ve vířivé pračce Romo, ale ted máme automatickou pračku, která i máchá a ždíme a má dokonce i displey. Když doždíme, dokonce spustí melodii, aby se připoměla že máme už jen pověsit prádlo. Nebo internetová televize, a bez notasu už vůbec ne. Doba velmi pokročila a své pomocníky v domácnosti se vyvíjí stále moderněji a moderněji. Za nějakých deset let budeme mít ještě i jiné modernější technologie o které ted ještě nemáme ani páru vědění.

  1. babicka11 napsal:

   Mám konvici s píšťalkou i teď, když zrovna nejde elektrika, a mám chuť na kafe, uvařím si ho na plynu 🙂

   1. anddy napsal:

    tu konvici mám taky a používám ji když je víc času- v normální rodině bych napsala v neděli, ale my máme pracovní dobu takovou, že se třeba při snídani sejdem jednou za měsíc a to je pro nás svátek-tudíž i to kafe vařím v týhle konvici…možná si to jenom namlouvám,ale nám opravdu víc chutná…

 14. blaju napsal:

  Svůj domov jsem zařídila tak, aby nám v něm bylo dobře, a hlavně v něm by měla být láska.

 15. matylda napsal:

  Taky zeleninu do svíčkové pasíruji přes sítko 🙂 Je to na zvyku. Už taky do domácnosti moc nekupuji, jen občas obnovuji. Dětem dám tip, třeba si něco vyberou pod stromeček 🙂

 16. Johny napsal:

  Ano, je pravda, že dnes se v domácnosti dělá vše úplně jinak. Přesně tohle, co je uvedeno v článku, tak si pamatuji jako dítě, když mi byli pouhé 4 roky. Dnes je těch vymožeností pro domácnost velice hodně, co nám usnadní každodenní činnosti a za to jsem velice rád.

 17. bobalka napsal:

  Já jsem vyrůstala v době, kdy se o vymoženostech v kuchyni nikomu ani nezdálo, vrcholem techniky v mém dětství byl ruční šlehač, hezky s kličkou na otáčení. Dnes mám v kuchyni skoro všechno a s vnoučaty hrajeme hru, co nebylo v mém dětství, výborně se u toho bavíme všichni. Nedokážou si představit, jak jsme bez všech těch věcí mohli žít. Když mě ale zradí technika, třeba nedávno mi odešel ruční mixer, tak jsem hned věděla, jak dodělat oběd bez něj. Staré věci se nezapomínají.Vnoučata valila očka, když jsem propasírovávala zeleninu do omáčky přes sítko. A jak jim chutnalo. 😀 E-shop určitě prohlédnu, třeba se mi něco zalíbí.

  1. radek napsal:

   holt mládí, já svíčkovou pasíruju přes sítko doteď. Naposledy minulou sobotu:D.

   1. anddy napsal:

    to jsem ráda, že nejsem sama…snachy mi nadávají, proč se s tím tak patlám, ale mixér jsem použila jednou-a nebylo to ono, zase jsem se vrátila k pasírování….:)

 18. veruska napsal:

  Do domácích potřeb chodím moooc ráda. I když jsem třeba na dovolené, tak tam zajdu a pokoukám, jestli nemají třeba něco jiného, než u nás.

 19. coolnet napsal:

  no,zrovna jsem pracovne ve Zlíně a jsme ubytování tam kdeje uplně VŠE a strašně levně 😀 jeden by i rekl,že se jeden citi jako doma 😀 ….až se vrátím zpět dom,tak se mrknu,třeba se mi cos bude hodit….nebo cos na vanoční dárečky? 🙂

 20. babicka11 napsal:

  Svůj domov mám ráda a cítím se v něm velmi dobře. Zrovna jsem přemýšlela, co bych si tak přála k Ježíšku, aby to tu bylo ještě lepší. Ale prostě nevím. Koupila nebo dostala jsem vše, co jsem si přála. Máme celkem nový nábytek, s manželem každý svůj počítač, svoji televizi, abychom se “nehádali” :-). Od loňska mám nové nádobí, pekárnu chleba, šlehač, toustovač, příbory, tlakové hrnce mám dva, parní hrnec, vysavač … Až se mě děti zeptají, co chci, tak skutečně nevím, asi jen nějakou drobnost, protože i ta potěší…..Dětem dávám peníze a teď dám i tento tip, aby si sami vybrali, co se jim líbí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *