Při výběru nových oken je důležité zvážit mnoho parametrů. Podle vlastních preferencí a splněných technických parametrů nakonec vyberete tu nejlepší možnost. Přečtěte si, jaké druhy oken existují a na základě jakých kritérií vybrat ty nejvhodnější.

V jakém případě jsou nejlepší plastová okna

V posledních letech se plastová okna těší až neuvěřitelné popularitě. Je to hlavně z důvodu jejich velké univerzálnosti. Kromě klasické bílé varianty se totiž dají opatřit celou řadou fólií, které svým vzhledem věrně imitují dřevo, případně nabídnou tmavší barvu vhodnou k fasádě domu.

Plastová okna oceníte všude tam, kde se potýkáte s omezenějším finančním rozpočtem, protože patří mezi levnější variantu. Jejich velkou předností jsou téměř nulové náklady na údržbu. Stačí je pravidelně mýt a udržovat v čistotě, případně občas namazat vnitřní části pro otevírání.

Moderní dřevěná okna propojí izolační schopnosti a klasický materiál

I přes propracovaná moderní okna z plastů stále existuje mnoho příznivců dřeva. Není se čemu divit, protože dřevěná okna jsou prověřená časem. Při správné péči mají výbornou životnost. V dnešním moderním provedení a při použití izolačních skel se navíc svou schopností tepelné izolace mohou rovnat právě plastovým oknům. Potěší svým klasickým vzhledem, který se perfektně hodí ke starším stavbám či roubenkám.

Při rekonstrukci můžete zvolit i špaletová okna. Nevýhodou mohou být vyšší náklady a nároky na pravidelnou údržbu pro zachování potřebných vlastností.

Velmi odolná hliníková okna

Kdo chce nezlomnou kvalitu, případně má v plánu vytvořit atypicky velké okno či dokonce výlohu, měl by zvolit právě hliník. Luxusní vzhled, výbornou nosnost a malé nároky na údržbu mění hliníková okna ve výhodnou možnost. Jejich cena však bývá poměrně vysoká, takže své uplatnění najdou hlavně u novostaveb či komerčních budov.

Jeden komentář u “Potřebujete nová okna? Zjistěte si, jaká budou nejlepší!”

  1. lgku990 napsal:

    Já bydlím v paneláku a původní dřevěná okna nám měnili za plastová okna asi před 10 ti lety, jsou mnohem lepší, hlavně co se týče hlučnosti, ale i údržby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *