Těžká otázka, pokud člověk neřeší na jaké posteli spí, nebo jaký typ postele pro svoje spaní, ale hlavně odpočinek používá.

Tuto situaci znám velmi dobře.
Když jedeme s rodinou na chatu, celou cestu se hádáme, kdo bude kde spát. Sice s úsměvem, ale situace je jasná.
Máme 4 postele k použití. Dvě postele z masívu s úložným prostorem, klasické dubové postele, které jsme původně používali doma a poté, co jsme koupili nové nám bylo líto je vyhodit, takže jsem je odvezli na chatu.
Zbývající dvě jsou dřevěné postel, které jsme zdědili.

Proč o tom píši?

Vzhledem k tomu, že většinou času trávím u počítače, přesvědčila mě žena, abychom investovali do našeho zdraví a koupili pořádné postele z masívu.
Některé věci jdou mimo mě, takže nechávám rozhodnutí na ní. Jsem přizpůsobivý, viz články„ Horoskopy“ a Čísla“, ale v těchto věcech nepraktický.
Chápu její argumenty, že koupit novou postel je potřeba, taky mám někdy ráno rozlámaný záda, i když máme postel s výklopnými rošty.

postel-z-masivu-Isabela_180x200_masiv_buk_moreni orechVybrala si postel přímo v odstínu mořidla, které ladí s ložnicí a potěšila mě s tím, že je relativně snadná montáž i demontáž, kdyby bylo potřeba.

Postel objednala v e-shopu. Díky rozvozu po celé ČR nemusíme řešit dopravu, jen doufám, že se jejich rozvoz včetně soboty a neděle nebude týkat i nás. Mám již domluvené ryby.

Jak již víte, nedivím se ničemu. Protože je pečlivá a myslí dopředu, koupila také noční stolky.

Já teď řeším co v ložnici s dvěma ženami , jak se žena srovná s Izabel?

Koupila totiž postel z masivu Izabel. Napřed jsem si to neuvědomil, pak na to upozornil. Jistě si dovedete představit reakci.
Jen doufám, že za chvíli nebudeme kupovat postele i na chatu. Z masívu jsou prý nejlepší, ale tam by nám je museli vyrobit na míru, nebo koupit ekonomicky vhodné smrkové postele. Nevím, počkám -:)

Několik otázek pro vás:

– říká si vaše postel vrzáním o výměnu?
– kam dáváte přes den polštáře a peřinou?
– myslíte, že barva postele ovlivní psychiku?

Pokud jste si odpověděli, jaký bude váš další postup?

23 komentářů u „Jak se pohodlně a zdravě vyspat?“

 1. blaju napsal:

  Hurá postel je už doma jen ji složit, ale momentálně na to není čas.

 2. devilscat napsal:

  já spím doma na válendě, ale sním o fajné masivní postýlce 🙂

 3. Ivona napsal:

  My to máme doma s postelí jednoduché. Máme letiště , je mu něco málo přes 30, a nedáme na něj s manželem dopustit.Asi jsme měli štěstí na kvalitní výrobek. Matrace pevná, postel nevrže. Semišová čela pořád pěkná. S humorem si vždycky říkáme, že tu postel budeme mít až do smrti. A co se peřin a polštářů týká, ty nechávám na posteli pěkně natřepané a přehozené. A na balkon je dávám nejraději když mrzne, je to nejlepší prostředek proti roztočům. Na slunce duchny nepatří. Dcera spává na válendě a to už dobré není. Naštěstí bývá doma jen občas.

 4. anddy napsal:

  Tak asi ze všeho nejdůležitější je madrace…měli jsme tři děti a panelákový byt..samozdřejmě jsme pro děti chtěli to nejlepší, tak my spali na rozkládacím gauči- ale ne jako se prodávají teď, ale před nějakými 40lety…pamětníci ví o čem mluvím. Je jasné,že to odnesly záda..Padesátiny jsem slavila maroděním a s vyhlídkou operace…Koupili jsme kvalitní postel a záda se jako zázrakem spravily samy…a jestli mám povlečení bílé nebo barevné mi je jedno, spíš mě zajímá materiál z kterého je vyroben…

 5. MadameBijou napsal:

  Doma toho moc nenaspím, jelikož jsem většinu času v Praze. Tady mi postel moc nevyhovuje, ale to neovlivním. Vždycky jsem měla problémy se zády, takže je to trochu problém. Ale zatím to jde.

 6. papadopulos napsal:

  já spím na válendě, ale nějak to neřeším vyspím se kdekoliv

 7. Evik napsal:

  My jsme měli s přítelem staré matrace a bylo to hrozne ráno jsme neuměli ani vstanou jak nás boleli záda. Teď už máme nové, jupí.
  Museli jsme si zvyknou ale teď už je to fajn!

 8. Gfk92 napsal:

  Já osobně spím na matraci xxxx let staré. Zdá se mi ale furt celkem ok, akorát mě bolí za krkem ale to je špatným postavením polštářů. Nebo nevím. 😀

 9. babka napsal:

  Vezmu to trošku z jiného směru – vyspím se kdekoli ale co mi spíš vadí, to je chrápající manžel. Postel i matrace může být sebevíc kvalitní, ložní povlečení v těch nejlepších možných barvách ale pokud vedle mne začne “pracovat pila”, tak je konec se spánkem. To vzdávám a jdu do obýváku na sedačku dokončit noc. :))

 10. Rojak napsal:

  Naše letiště už něco pamatuje a volá po výměně. Barva postele podle mne nemá žádný vliv na psychiku, ale máme bílou barvu. Lůžka s peřinami a polštáři vyvětráme a usteleme na posteli.

 11. jmckvak napsal:

  postel mám z masivu, světlé barvy, ale už je taky nějaká rozvrzaná, do nového už s námi asi nepůjde.. spaní je stejně hlavně o kvalitní matraci, než o té postýlce, takže alespoň mně se spí dobře, nevím, jak polovičce 😀 úložný prostor nemá, takže lůžkoviny zůstávají po vyvětrání na ní..

  1. uzivatel napsal:

   To byl asi podřadný masiv: smrk, borovice. Dobový masiv či Bukový masiv je na věky. 😉

   ..ehm.. tedy *Dubový* 🙂

 12. vita1980 napsal:

  barva postele a příslušenství určitě pomáhá ovlivnit psychiku, ale důležitější mít postel kvalitní a hlavně dobrou matraci. Co se týká deky a polštáře, ty nechávám přes den ustlané na posteli, neboť moje postel nemá úložný prostor.

 13. babicka11 napsal:

  Máme tři roky staré celočalouněné krásné letiště, kde se nádherně spí, koupili jsme dobře. Ráno peřiny vyvětrám a pak ustelu. Ještě dávám přehoz přes postele, i když vím, že ho dávám “jen pro sebe” – pro dobrý pocit, že je uklizeno. Barvu poslete máme ve dřevě a protože doplňky jinak v béžové barvě, tak i lůžkoviny volím do této barvy, nikdy zelenou, červenou …

 14. pskrob napsal:

  spím na rozkládacím gauči, který jsem doplnil o vícevrstvou zdravotní matraci, takže jsem spokojený.Polštář a peřinu dávám po vyvětrání do úložného prostoru pod gaučem

 15. lgku990 napsal:

  Postele jsme kupovali nové, asi před třemi roky, takže jsou v pohodě a nevržou, na ně jsme si koupili vyšší zdravotní matraci v celku, takže se dobře spí i vstává z postele, jinak tu matraci zdravotní všem doporučuji, je to úplně jiné spaní, peřiny a polštáře necháváme na posteli, přes týden máme peřiny většinou jen přehozené, chodíme oba do práce, přes víkend necháváme ustlané na posteli a co se týče barvy postele, tak si myslím, že nemá vliv na psychiku, jde jen o zvyk a barva se dá vždy přizpůsobit vůči interiéru.

 16. blaju napsal:

  Právě s manželem toto téma řešíme, máme celočalouněnou postel, ale žádá už o výměnu, matrace máme koupené, teď řeším postel. Potřebuji úložný prostor, dřevěnou a polohovatelný rošt. Uložný prostor by neměl být šuplík, ale otvírací, už jsem hledala , ale zatím nic jsem nenašla. Jinak postel také nestelu , jen protřepu polštáře i peřiny a jen to urovnám, takže větrám také celý den.Ložnici používáme jen na spaní.

  1. blaju napsal:

   Tak hurá postel jakou chci jsem objevila i cena je přijatelná.Záloha zaplacena a nám zbývá 5 týdnů na ni čekat než ji udělají, ale to nevadí je podle našich představ.

 17. bobalka napsal:

  Já spím na válendách, mám je u sebe jako letiště a spí se mi na nich velice dobře. Asi by už také potřebovaly vyměnit, ale zatím to neřeším. Přikrývky ráno proklepu a složím pod polštář do čela postele a na zbývající postel natáhnu přehoz, protože se moje válendy přes den stávají také někdy prostorem na hraní vnoučat. Hrají si na nich nejraději .

 18. Petulavpk napsal:

  my dáváme přednost dřevu. Manžel je moc šikovný a nábytek si dokáže vyrobit sám. Akorát jsme teď po letech kupovali matraci velkou vcelku. To byla zase úleva pro záda 🙂

 19. matylda napsal:

  No, tak kdybych třeba měla postel barvy fialové, tak by mi to vadilo určitě. Nebo bleděmodrou. Prostě barevnou ne, určitě bych měla noční můry. Pro mne jedině přírodní barva dřeva. Polštáře a deky neřeším. Ráno vstanu, pořádně je protřepu, rozhodím a vyvětrám. Možná naštvu pečlivky a pořádné hospodyně, ale já nestelu. Postýlka se větrá vlastně celý den, já se věnuju jiným činnostem. Mám výhodu v tom, že v domě je místností dost, a tak ložnice je opravdu jen ložnice. Přes den do ní vkročím minimálně.

 20. eMisa napsal:

  Momentálně bydlíme s přítelem v bytě 1+1 a spíme na rozklácím gauči, který nejen, že vrže, ale spaní na něm není nic moc extra, takže by se chtělo po nějaké posteli podívat, ale nejdřív by to asi chtělo větší být, aby ji bylo kam dát -_-

  1. pavlina69 napsal:

   u nás je to se spaním také hrozné,spíme na staré rozkládačce a čekáme až nám syn vyletí z hnízda abychom mohli zabrat pokoj a pořídit konečně krásnou,pohodlnou,velikou postel

Komentáře jsou uzavřeny.