Nevím, jak vy, ale já lidem pomáhám moc ráda.

Ať radou či raději činem, a proto jsem se rozhodla o pomoci ostatním něco málo napsat.

Začalo to už před pár lety, kdy na internetu byla založena komunita Hearth.net, která je aktivní dodnes.

Je to stránka, na které můžete jiným, potřebným lidičkám nabídnout něco z toho, co máte doma a už třeba nevyužijete nebo naopak můžete pomoct přijmout.

A že je z čeho vybírat

Na této stránce nejde jen o fyzické věci, můžete tu nabídnout i přátelství, výuku jazyků na dálku třeba přes skype, couching…

Nově si vyberete z možností darovat/ přijmout energii, hmotu či informace. Samozřejmostí je filtr, ve kterém si lze, pokud je to potřeba, vybrat i lokalitu pomoci. Což je super při osobním předávání darů.

Další aktivitou jsou i komunity, kam se můžete přidat, pokud jsou vám blízké. Nejde jen o komunity virtuální, lidé se scházejí i v realitě, a to je prostě super. Hearth.net taky najdete na Facebooku.

Proč však o této stránce píšu

Jsem moderní člověk a používám Facebook ke komunikaci s přáteli.
Moje spolužačka pořádá sbírku pro Onkologickou nemocnici v Ostravě. Potřebují plínky vel. 1- 4 a také sbírají víčka od nápojů – na vše mají domluvený odvoz.

Tahle akcička mě úplně pohltila také proto, že jde o skupinku Dobrotety z Opavska o které mi včera spolužačka řekla a já jsem z Opavska 🙂

Už dřív jsem pomáhala sama nebo s rodinou

Darovali jsme už spoustu věcí Opavské charitě nebo dětským domovům. Tohle je poprvé, kdy jsem se přidala k nějaké větší skupině lidí. Je super, že můžu domluvit předání tuhle s paní přímo z Opavy nebo támhle z jiné vesnice v okolí a můžu i sama nabídnout prostory jako sběrné místo.
Jen za včerejšek mi na mé inzeráty odpovědělo 7 dárců a doufám, že se k nim přidají i další. Akce je zatím naplánovaná do odvolání.

Po dlouhé době jsem vyvěsila přání na Hearth.net – no a už se mi ozvala jedna paní 🙂

Mám skvělý pocit, že můžu touto cestou někomu pomoct, někomu, kdo to opravdu potřebuje! Jako invalidní důchodkyně mám čas, takže se této bohulibé činnosti mohu věnovat jak dlouho chci 🙂

heslo Dobrotet: “Pomáhám maminkám, pomáhám dětem, pomáhej také!”

A co vy?

Také u vás doma pomáháte různým charitám nebo přispíváte na sbírky?
Za Dobrotety z Opavska, Pavla.

Silné, díky za článek. admin

26 komentářů u „Pomoci není nikdy dost“

 1. Evik napsal:

  To je super i my zbíráme víčka a snažíme se nějak pomoct.

 2. blondynka napsal:

  Moc krásné toto, pomoc potřebuje spousta lidí a dětí, které žijí tak chudě, to si ani nedokážeme představit. Chybí jim i to co my považujeme za normální že to máme a můžeme si to kdykoliv pořídit.

 3. polivkovamaruska napsal:

  Krásně napsaný článek. Pomoc potřebují lidé i zvířata. Jsem už ze starší školy a tak doma nic nevyhodím. Usušený chleba nosím jedné rodině pro koně a když vidím jak jim to chutná mám dobrý pocit. Poskytla jsem i zimní přístřeší bezdomovci na své chalupě, nebála jsem se a opravdu jsem mu tím pomohla. Pomáhat lidem se vyplatí. To říkala moje babička. Teď je sice jiná doba, lidi mají strach, ale nikdy bych nenechala potřebného člověka bez aspoň malé pomoci.

 4. vita1980 napsal:

  pomáhat druhým by mělo být samozřejmé a ne jen finančně a materiálně, ale třeba i manuální výpomocí. co se týká nadací a různých charit, to je risk, nikdy není 100%, že se pomoc dostane do správných rukou a i když ano, stejně část příspěvků musí být použita na provoz (charita někde sídlí – nájem + energie, někdo v ní pracuje – mzdy, atd.)

 5. Benula napsal:

  Vidím, že se rozjela velká diskuze a každý má kus pravdy a taky jsem už nejednou vyslovila názor na víčka a co naše zdravotní pojišťovny?

 6. MadameBijou napsal:

  Že si lidi v nouzi navzájem pomáhají, je krásná věc. Já se snažím aspoň občas někam přispět koupí nějaké věci nebo taky sbírám víčka a pomůžu tak aspoň někomu. Bohužel jsou i organizace, které nejsou moc důvěryhodné a je to smutné, že se peníze nedostanou někdy tam, kam opravdu mají.

 7. Barny napsal:

  Charita je opravdu užitečná a potřebná,ale souhlasím s tím,že nedůstojné je, když někdo potřebuje nutně a rychle pomoct musí se sbírat víčka.Na to by snad měl také myslet stát a mít jisté rezervy .

 8. Jana napsal:

  Ano, charita je u nás doma celkem časté slovo. Od mého mládí se u nás třídí skříně a dávají se na Červený kříž. O Dobrotetách vím delší dobu, jsou ve více krajích, o tom, že jsou i tady v Opavě vím skrz Pavlu. Zaujalo mě, že mohu pomoct také materiálně. Vzhledem k tomu, že se nám Sebastian narodil o měsíc a půl dřív, měla jsem doma menší oblečení do klasické velikosti 56.. A šup, je hnedka taška pro malé Cipísky na neonatologii (oddělení pro předčasně narozené dětičky). Dobrotety se starají i o maminky v nouzi, které nemají finanční prostředky, takže jim tety shání oblečení pro dítka nebo vybavení domácnosti. A hle, po víkendovém šílenství zítra paní odvážím tři maxi tašky s oblečením. Jak po Sebíkovi, tak i větší po synech od sestřenic, které by neměl šanci v tom množství vynosit. Takhle pomohou několika maminkám a jejich drobkům. Jestli chcete pomáhat i vy, zkuste zapátrat, třeba i u vás najdete tyhle tety, které se starají o potřebné, aniž by to byl podvod.

  1. Jana napsal:

   A málem bych zapomněla – naše opavské tety pořádají i různé akce. Včera jsem zaznamenala závod kočárků, kde se ze startovného vybíraly peníze pro maminky. Dále i trhy, kde právě šikovné maminky tvoří drobnosti a tety je jezdí prodávat. Prostě samé pěkné věci a já už přemýšlím, jak se dále zapojím. 🙂

  2. radek napsal:

   charita je potřebná a rozumné věc. Někdy souhlasím s názorem o podvodech, někdy ne. Velké instituce to mají ošetřeno, seriozně a viditelně.
   Dobrotety a ostatní mini beru jako rozjezd něčeho, co má smysl a budoucnost, která se chytne. Kdo chce, může posílat dárcovské sms, zapojit se do bazarů… U vybírání peněz pro maminky bych byl opatrný. Přece jen by měl víc fungovat sociální systém, ale všichni víme, jak “černě funguje. Raději vidím možnost – pošli peníze a my nakoupíme, předáme….

   1. Jana napsal:

    Dneska jedu paní, co vše organizuje, odvézt věci pro dětičky, tak se jí chci rovnou zeptat, jak to funguje vlastně a co vše dělají. Jinak jsem zjistila, že Dobrotety fungují i v Brně a Praze, kde pomáhají Klokánkům.. Zrovna těm se moc pomoci od státu nedostává.. Pardon, nějak jsem se do tohoto tématu “zažrala” jak špína do nádobí a zjišťuju všude možně cokoliv..

 9. veruska napsal:

  Doma také sbíráme víčka a pak je dáme do školy, když mají akci. Moje sestra je učitelka, tak máme informace z první ruky.
  Když se něco dovíme, co je potřeba, tak pomůžeme.

 10. lgku990 napsal:

  Charita je dobrá věc, též souhlasím pro pomoc lidem, kteří to potřebují, doma taky sbíráme víčka, ale velice by pomohlo nestrkat peníze těm, kteří si to vůbec nezaslouží a kteří státu nevydělají ani korunu, ba naopak, než těm, kteří to vážně potřebují.

 11. coolnet napsal:

  Charitu jako takovou neuznavam z duvodu “podvodu” , ale

  tohle stoji za sdileni 🙂

 12. Plazmic napsal:

  Charita je dobrá věc, jen se těm nadacím nedá věřit,protože půlku z toho co jim lidé naposílaj si nechají do kapsy, je lepší to posílat přímo těm dotyčným lidem nebo ústavům kteří to potřebují na adresy nebo konta bez nadací a charit.

 13. Ivona napsal:

  Pěkný článek. Je moc fajn, když jsou mezi námi lidé, kteří jsou ochotni pomáhat druhým. Kdysi jsem pracovala v Charitě, tak je mi to blízké. Z druhé strany je ale moc smutné, když se třeba na nemocné děťátko sbírají víčka a někteří, a není jich málo, z našeho panstva, rozkrádají stát a neví co s penězi. Z toho je mi zle.

  1. Jana napsal:

   Ano, sběr víček je výsměch. 🙁 Dohledala jsem, že ve výkupnách plastů se dává třeba jen 5,- za kilo(!) víček.. Je to smutné..

 14. babka napsal:

  S manželem už dlouhé roky přispíváme zdejšímu klubu “Krteček”, kam chodí zdravotně postižené děti. A poslední 3 roky ještě dáváme na chráněné bydlení.

 15. matylda napsal:

  Jsou lidé, kteří pomáhají a pomoci není nikdy dost. Máte velký obdiv i dík z mé strany. O víc pak zamrzí, že když se ti, co pomáhají, se k dárcům chovají jako k prosebníkům. (Moje osobní zkušenost s jednou Charitou, když jsem v letošních mrazech okolo mínus dvaceti chtěla darovat velkou kupu teplého ošacení a neměla po ruce auto. )

  1. babicka11 napsal:

   Mám i jinou zkušenost, na náměstí mě oslovily tři dívky – věk tak 15 let – hrnuly se ke mně a : “nedala byste nám na děti do dětského domova?” –
   nepozdravily, neřekly od jaké společnosti jsou, žádnou cedulku jsem u nich neviděla, jen jakousi “kasičku” z konzervy ….! odpověděla jsem: “nedala” a šla dál. Toto chování mě ubezpečilo, že to byl jasný podvod. V těchto případech jasné ne. Jednu dobu se tu s vybíráním peněz přímo roztrhl pytel. V parku 3x během týdne nejen mě zastavily děvčata, že vybírají 10Kč “na něco” – už ani nevím na co…., jsme si se sousedkou říkaly, že bychom potřebovaly přidat na důchodu ….

 16. Rojak napsal:

  Jsem kousek od Opavy a i u nás v práci se sbírají víčka a poskytují se charitativní pomoci druhým, kteří ji potřebují a které není nikdy dost.

  1. devilscat napsal:

   Tak to je super! Klidně se můžete přidat i k nám 🙂 Kromě plínek a víček pořád sháníme třeba oblečení a hračky pro děti do Benešovského Klokánku, rádi budeme i za dvdčka s pohádkami nebo dětskými seriály. Na všem je možné se domluvit. Budeme moc rády!

 17. pavlina69 napsal:

  Moc krásný článek, o podobné akci v mém okolí nic nevím tak pomáhám různě.Odložené oblečení a hračky po vnučce rovnou odevzdávám do jiné rodiny.

 18. babicka11 napsal:

  Víčka sbírám už asi pět let, dávám je jedné holčičce do školy. A že jich mám vždycky dost :-). Až bude Nikolka chodit od září do školy, budu je dávat jí a asi se podělí i s touto holčičkou. Bylo by jí asi líto, že už je dostávat nebude. Jinak akce do charity u nás taky podporuji, je stále dost věcí, co jsou doma zbytečné a někomu mohou ještě pomoci. V době záplav jsme darovali ručníky, prostěradla, deky, ošacení, prášky na praní, čistící prostředky, ale i hodně knih, tužek a bloků pro děti. Červený kříž tu také sbíral různé ošacení, boty, bundy, svetry …, byl toho požehnaný balík. Konají se tu různé bazary na dětské ošacení, nosíme tam věci, z kterých už holky vyrostly – jsou to věci pěkné, některé i značkové, nejdražší se prodávají za 30Kč, koupit si to může každý. Výdělek z toho necháváme na charitu, i když z každé prodané věci bychom mohli dostat malý peníz. Je z toho dobrý pocit, když můžeme ještě někomu pomoci. Většinou se všechno prodá a to je dobře.

 19. Radost napsal:

  Pomoci není nikdy dost zejména, když se jedná o děti a staré lidi.Já také moc ráda pomáhám, nejčastěji finanční částkou pro děti. Staří lidé oceňují,když je člověk vyslechne a hodinku si s nimi popovídá.Je zvláštní, jak krásně dovedou vykládat o své minulosti, současnost si bohužel už tak nepamatují.Vždycky z toho mám krásný pocit a těším se na další setkání s nimi.

 20. bobalka napsal:

  To je krásný článeček, vždycky mě potěší, že lidi nejsou lhostejní. Tady u nás také sbíráme víčka pro krásnou princeznu Nelinku, která to moc potřebuje. Také se pro ní konají aukce háčkovaných hraček, které maminky z okolí (háčkovací tety) uháčkují a na FC se dají do dražby. Stránku, o které píšete neznám, určitě jí prozkoumám, pomáhat je mi blízké.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *