Pokud to se svou firmou myslíte vážně, zajímejte se o výhody průmyslových tepelných čerpadel

Dostupnost stabilních a levných energií je kritická pro jednotlivé podnikatele i ekonomiku jako celek. Historie nám po staletí ukazuje, že nedostupnost či vysoké ceny energií vedou k ekonomickému poklesu. Bohužel pro podnikatele, období velmi nízkých a stabilních cen energií z konvenčních zdrojů jsou minulostí. Kdo chce přežít a prosperovat, musí se podívat po alternativě, kterou mohou být průmyslová tepelná čerpadla.

Průmyslová tepelná čerpadla využívají k výrobě tepla vstupy, které jsou po celé České republice zdarma v neomezeném množství, tj. venkovní vzduch, geotermální energii. S moderními tepelnými čerpadly, které kromě nízkých nákladů na výrobu energií nabízí i spolehlivý provoz po několik desítek let, tak budete moci ve vaší firmě přesně plánovat náklady na teplo, teplou vodu a chlad. Zároveň se zbavíte starostí spojených s možnostmi rozšíření systému emisních povolenek, omezování využívání neekologických zdrojů energií či dostupnost energetických komodit na světových trzích.

Spolehlivost tepelných čerpadel dokazují např.:

  • Projekt na využívání geotermálních tepelných čerpadel ve všech federálních budovách (tj. soudy, věznice, vojenské objekty apod.) v USA.
  • Města Kodaň či Hamburg, která za pomoci velkokapacitních tepelných čerpadel dodávají teplo a teplou vodu celým městským čtvrtím.
  • Severní část Itálie, kde najdeme regiony, jež tepelnými čerpadly pokrývají cca 30 % veškeré poptávky po energiích ze strany domácností.
  • Město Drammen v Norsku, které pokrývá tepelnými čerpadly veškerou poptávku po teplu domácností (ve městě dle oficiálních údajů bydlí cca 64000 obyvatel)  i firem.
  • Závod společnosti Audi v maďarském Györu, jež 60 % své spotřeby tepla uspokojuje tepelnými čerpadly.

I v České republice najdeme tepelná čerpadla v budovách, která patří k těm „nej“ ve své kategorii, např. největší budově (AZ Tower Brno) či největším nákupním centru (Westfield Chodov).

Tepelná čerpadla pro vás budou spolehlivým zdrojem levného tepla, teplé vody či chladu bez ohledu na velikost budovy, kterou využíváte ke svému podnikání.

 

Zdroj náhledového obrázku: Mikael Bakkeli / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *