Plastové palety předčí ty dřevěné. Proč jim dát přednost?

Palety jsou nezbytnou součástí každého skladu nebo prodejního prostoru. Neobejdete se bez nich při přepravě, ani skladování. Na začátku podnikání je proto nutné investovat do jejich nákupu nemalé peníze a určitě chcete, aby byly kvalitní a dlouho vydržely. Všichni známe klasické dřevěné palety, nicméně dnes je nabídka daleko větší. Proč se tedy držet tradičních a zastaralých metod, když dnes trh nabízí daleko lepší možnosti? Vsaďte na plastové palety, které vás zaujmou hned celou řadou skvělých výhod.

Investice do plastu se vám vrátí

Samozřejmě je pravda, že plastová paleta je dražší než klasická dřevěná. Cena by však neměla být jediným faktorem při výběru vhodných palet a plast má řadu výhod, které vás přesvědčí o tom, že je to lepší volba.

Je nutné si uvědomit, že investice do plastových palet je dlouhodobá. Oproti dřevěným paletám vynikají mnohonásobně delší životností, jsou lehčí, což je značná výhoda zejména při přepravě, a také perfektně odolávají škůdcům či plísním. Jejich údržba je snadná a nevyžaduje nic víc než omytí proudem čisté vody.

Nezanedbatelným faktorem je i to, že plastové palety se pyšní šetrností k životnímu prostředí. Když už je nebudete potřebovat, můžete je snadno vytřídit a zrecyklovat. Plast se poté dá znovu využít na výrobu dalších plastových komponent a produktů.

Do každého počasí

U dřevěných palet se můžete často potýkat s tím, že špatně odolávají náročným povětrnostním podmínkám. Ve vlhku mohou začít zahnívat a jejich výdrž se rapidně snižuje. Naopak euro palety z plastu nejsou nijak omezeny tím, zda prší nebo svítí slunce. Bez potíží zvládnou nápor deště, ale také pobyt na přímém slunci a jejich kvalita a výdrž bude pořád stejná.

Snadnější manipulace a bezpečnost práce

Nepopiratelnou výhodou plastu je jeho nízká hmotnost. V porovnání se dřevem se skutečně jedná o znatelný rozdíl. U dřevěných palet může nezřídka docházet kvůli jejich vysoké hmotnosti k nepříjemným nehodám a také hrozí, že se zaměstnanci mohou poranit o třísky nebo hřebíky. Euro paleta z plastu je v tomto ohledu zcela bezpečná a vyhovuje všem požadavkům na komfort při práci. Manipulaci usnadňují také speciální bezpečností okraje, které zabraňují posouvání palet při přepravě.

V rámci dopravy jistě oceníte nízkou hmotnost plastu, která dokáže mnoho násobně snížit náklady na přepravu. Do celkové hmotnosti nákladu už nemusíte započítávat i váhu palet, ale můžete naráz přepravit větší množství zboží.

Sále jako novét

U dřevěných palet je třeba počítat s tím, že budou špinavé klidně už po prvním použití. Mohou působit nehezky a opotřebovaně, což jistě není dobrá vizitka pro váš byznys. Oproti tomu plastové palety stačí opláchnout vodou a budou zase jako nové. Hygienu můžete zvýšit ještě i tím, že je omyjete klasickým dezinfekčním přípravkem. Podobný postup by přitom u dřeva šel využít jen stěží. Sami můžete posoudit, že výhod je celá řada – tak proč nedat plastovým paletám šanci.

zdroj náhledového obrázku: schoellerallibert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *