Pánská móda nás často překvapí a inspiruje

Chci se trochu “omladit” a doladit

V poslední době jsem přemýšlel, zda si pořídit do šatníku nový oblek, nebo raději zvolit variantu pohodlného saka, které mohu kombinovat s různými kalhotami.
Nevím proč, ale buď přibývající roky a občasné sezení u počítače nebo možná časté praní zmenšilo spoustu mého oblečení 😀

V dobách minulých byl dvouřadý oblek mým denním oblečení

Černá, šedá nebo tmavě modrá barva – podle firemního dress codu.
Někdy jsem zkusil jiné sako a kalhoty a výsledek často překvapil. Fungoval to. Trochu jsem se lišil od zaběhlých standardů, ale přitom zachovával firemní zvyky a serióznost.

Nakonec jsem si vybral a koupil pěkné modré pánské sako Lermont

K saku si mohu bez problémů vzít i rifle, nebo jiné kalhoty.

Proč jsem si vybral toto sako?

Nehraji si na mladíka, ale myslím si, že každý muž by  měl mít v šatníku rozumnou alternativu, jak se stylově obléci. I za kulturou, nebo sportem se dá jít pěkně oblečen.

Při výběru se často spoléhám, jak nějaká věc vypadá v reálu

Já tomu říkám: “svléknout panáka”. Mám problém s barevnou škálou a kombinací. Proto raději koupím to, co je od profíka nakombinované. Pak si jen stačí pamatovat, jak to mělo být. Na to stačí pravidelná dávka přípravku ginkgo biloba.

To nemluvím o věkové kategorii 18 – 35 let

Tam bych stylové sako a podobně vytvořené image doporučil komukoliv. Doba je jiná a společenské zvyky se často mění k lepšímu. V různých firmách se nehledí na oblečení, ale výkon. Výkon mohu předvádět a svoji práci vykonávat i v pohodlném a slušivém oblečení.

Mít o 20 let míň, nespoléhal bych se na trika a mikiny, ale šel s dobou

Myslím, že i ženy se spíše zaměří na stylově oblečeného muže, než sportovně oblečené a do mikin s kapucí zahalené muže. Zároveň říkám: “proti gustu žádný dišputát”.

Přidejte se svým názorem, třeba někomu pomůžeme, inspirujeme a poradíme.

Jaký styl oblékání preferujete, nosíte sako a oblek?

Ženy, líbí se vám muž, který je podobně oblečen?

24 komentářů u „Pánské sako pro běžné nošení“

 1. Kay Schulz napsal:

  Nosím sako rád i ve volné chvíli cítím se dobře je pohodlné a ani kravaty mi nevadí asi jsem se narodil ve špatné době jelikož nosím i klouboub a některým lidem to přijde divné

 2. blondynka napsal:

  Sako na muži, spíš na nějakou schůzku, večírek společenskou událost. To by měl muž mít. Na jiné události se moc nehodí.

 3. Evik napsal:

  Tohle se mi moc libi na chlapech! Ale na toho meho bych to jen tak nedostala nosí sportovní styl.

 4. vita1980 napsal:

  jejda, sako jsem měl naposledy na sobě před více než 15 lety při maturitě. opravdu obleky a kravatu nemusím, takže jsem rád, že jej nemusím nosit třeba každý den v práci.

 5. Jana napsal:

  Manžela jsem naposledy v saku viděla asi na svatbě.. Od té doby ne.. Povětšinou kalhoty a tričko.. I když abych mu nekřivdila, do práce si občas vezme košili a je o něco mladší.. 🙂 I indická tunika mu sekne.. A tenhle styl saka.. Vypadá zajímavě a hlavně ne tak formálně.. Až půjdeme do nějakého nákupáku, někam ho zatáhnu a pokusím se najít, jak by mu slušelo.. 🙂 Jak jsem doma, nějak ztrácím přehled, co se nosí.. 🙁

 6. polivkovamaruska napsal:

  Sako k muži patří, ale málokterý muž jej běžně používá. Mého muže obléci do saka je problém. Radši bundičku, nebo mikinu. Oni dávají přednost většímu pohodlí. My ženy vydržíme pro módu všechno, ale naše protějšky jsou většinou k módním prvkům imunní.

 7. Petulavpk napsal:

  Třeba v Anglii se běžně nosí k riflím (které jsou úzké jsou nudle :D) sako. Je to u nich přirozené od malička. A upřímně, když si chlap oblékne oblek je pěkný štramák. Je to něco jiného, než známe z běžného pracovního procesu…. To pak nejedno ženské oko zkoukne 🙂

 8. veruska napsal:

  Líbí se mi muži, kteří nosí košile s rozhalenkou, sáčko a ryfle. Košile by měla být jednobarevná.
  Taky je moc příjemné, když muž voní, když kolem něho projdete.

 9. Ivona napsal:

  Manžel saka nenosí, jedině tak na ples. Já nějaká sáčka mám. Je fajn, že se dají nosit k sukni i kalhotám. Jednobarevná, květovaná, různý materiál.Sáčko je fajn věc a člověk v něm vypadá elegantně.

 10. bobalka napsal:

  Moji chlapi na saka nejsou, když si je při nějaké příležitosti musí obléci, remcají. Já vím, že jim to v saku sluší, ale chlapům to nevysvětlíš. Tak v naší rodině upřednostňujeme spíš sportovní styl.

 11. Rojak napsal:

  Sako je hlavně do společnosti, jako jsou plesy a nebo rodinné oslavy. Já sako nosím jen na tyto akce a abych se v něm promenádoval někde jinde na to opravdu nemám chuť. To ať si nosí hlavně ta smetánka a naši státní mecenáši.

 12. babka napsal:

  Ten můj si taky snad kromě svatby a plesů na sebe nevzal sako. Jen džíny se svetrem nebo mikinou. Takže je jasné, že, i kdybych nechtěla, musím upřednostňovat sportovní nebo ležérní styl. 🙂

 13. lgku990 napsal:

  Díky admine, díky za body a hlavně úsměv i já se tomu musím smát, holt co jsme si vzali, to máme, ale člověk si časem zvykne. Samozřejmě nechci v žádném případě shazovat naše milované ženy či manželky, kde by jsme my chlapy bez nich byli, napsal bych to, ale musel bych být zase sprostý.

  1. babicka11 napsal:

   Ano :-), manžel také tvrdí, kde by beze mne byl …, a rád se nechá skoro ke všemu “dokopávat” ..protože všechno “stačí” – jak v oblečení, tak v domácnosti. Slova, že už to neužiji, to je pro mně zbytečné, atd. – nepřijímám. 🙂

 14. lgku990 napsal:

  Sako jsem měl naposledy na svojí svatbě a od té doby ho mám ve skříni, ani nevím proč, občas se na něj podívám, vzpomenu si na svoje mládí a říkám, hele, ty sako, muselo si mi to udělat a proč a sako mi “odpoví”, ty vole, buď rád, to co máš, mohl si třeba dopadnout mnohem hůř a já sklopím uši a dám mu za pravdu. Admine, omlouvám se za to sprosté slovíčko, ale ono tam prostě patří.

  1. radek napsal:

   10 bodů za pravdu a můj úsměv, z toho budu žít celý den 😀

 15. pavlina69 napsal:

  Také se mi líbí když jsou pánové šik

 16. Plazmic napsal:

  Sako moc nenosím, je to takové nutné zlo, nicméně je pravda, že by každý měl mít v šatníku alternativu pro určité příležitosti, ale mnohem více se mi líbí ty modely na obrázku s kravatami.

 17. babicka11 napsal:

  Mít dobře oblečeného muže si přeje snad každá žena. I já. Pokud se muž oblékne do saka, vypadá úplně jinak. Ne vždy se totiž hodí jen tričko či mikina. Muž má dva obleky a jedno sako. Z obleků může nosit i jen sako. A tmavě modrá mu opravdu sluší. Proto za mě – ano. I já mám saka, a protože nosím většinou kalhoty, tak se k nim skvěle hodí. Ne nadarmo se říká, že šaty dělaj´ člověka :-).

 18. coolnet napsal:

  zrovna vcera jsme si delali srandu z toho,jak by to asi vypadalo,kdyby jsme robily na stavbe v kavate 😀 😀

  rifle uz hold nejsou in.

 19. matylda napsal:

  Sáčko opravdu vypadá dobře. Já zase sháním letní pro sebe. V eshopech bych si vybrala, ale protože mi málokteré sedí,netroufám si. A když se mi něco líbí v kamenných obchodech, mají pro mne buď nevhodnou velikost nebo cenu 🙂

  1. radek napsal:

   nákup v eshopu je i s možností vrácení zboží, málokdo na to myslí.

   1. matylda napsal:

    Ano, to vím. Jenže já o sobě vím, že prostě musím zkoušet – máme v rodině dlouhé ruce 🙁 a tak bych pravděpodobně vracela všechno. Navíc mi vybírám látku, musí mi “vonět” a být příjemná. Takže jsem asi moc vybíravá 🙂

 20. devilscat napsal:

  wow, to sáčko vypadá opravdu skvěle! už jsem vystřídala pár pracovních pozic – počínaje sekretářkou, která má předepsaný dress code po dělci, která prostě pracuje v teplákách a triku…. vyhovuje mi spíše sportovní styl, ale ráda se obléku i tak, abych byla šik 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *