Jedeme na výlet – dalo by se říct při pohledu na obrázek -:). Autem.

Opak je pravdou. Jen se uklízelo v garáži a dvorku a bylo sluníčko, tak proč se neprohřát.

Každopádně mě vždycky fascinuje, když se pes snese s kočkou, bez rvaček, štěkotu a prskání.
Bart je 12-ti letý německý ovčák a Kotánek má 5 let. Podle jejich stáří je jasné, že malé koťátko, které přišlo do rodiny mělo štestí a Bart rozum. Sice to muselo být s důrazným připomenutím, které doprovázel jasný povel rukou – nesmíš.

Jak je vidět, i v přírodě se dokáží tolerovat dvě odlišné bytosti, které jsou takzvaně pod jednou střechou.
Viděl jsem pěkné video o toleranci tygra a kozla v Rusku, takže to opravdu funguje. U ryb je to horší. Jak nějaké naroste, má hned apetyt a je jí jedno, koho si dát k snídani -:)

Když se ale občas podívám ven mezi lidi, připadá mě to jako souboj dravců. Dnes jsem jel nakoupit a stačilo. Provoz na silnici je dost hustý a chování některých řidičů je husté taky. Naštěstí jsem asertivní, tak si z věčných “závodníků” nic nedělám.

bart

Ale zpět k toleranci u zvířat

Jak jsem již napsal, Bart je tolerantní a na Kotánka neútočí, bere ho prostě jako člena smečky. Protože je to “vlčák” má pro jistotu pevný kožený obojek pro psy.

Člověk nikdy neví a jistota pevného uchopení psa musí být.

O to víc je překvapivé, že jakmile se kolem plotu mihne jiná kočka, vypadá to minimálně na útok mimozemšťanů.

Štěkot, který by probudil i mně, 30 metrů tam a zpátky kolem plotu. Nakonec se vše uklidní.

Pokud máte nějaký supr zážitek a fotku k tomu, nezapomeňte na body.

Jaké máte zkušenosti, zážitky s různým druhem zvířat u vás doma?

19 komentářů u „Páníčci – jedeme na výlet“

 1. Ryba napsal:

  Mám zkušenosti s kočkami. Jsou celkem tři. Dva kocouři se mezi sebou prostě nesnesou. Již kolikrát se stalo, že jsem je musel od sebe roztrhávat a tekla i krev. Snažím se to hlídat a zavírat je každého zvlášť. Každý chce mít doma to nejhlavnější slovo. Přitom jsou oba z ulice.

 2. Vegan napsal:

  V minulosti jsme měli pejska labradora. Ten byl s každým kamarád. I s kočičkami. Nyní v bytě maximálně jen rybičky. A i tam se musí dávat pozor, jaký druh se do akvária přidá.

 3. blondynka napsal:

  To je velmi krásné, když pes a kočka jsou přátelé. Většinou to je tak když spolu vyrůstají jako mládata, v dospělosti je spojit v přátelsví to je obtížné.

 4. Gfk92 napsal:

  Zkušenosti se zvířatama je pouze jedna bohužel tragická cca 15.let zpátky, v autě bylo moc vedro a přenášeli jsme křečky a oni to neunesli, tak potom dostal fotřík geniální nápad je zachránit tím, že je pustí po autě. No bohužel zemřeli a pak půl roku smrdělo auto..

 5. devilscat napsal:

  je moc fajn, když mají mezi sebou zvířata tak pěkný vztah, pak je to radost 🙂

 6. veruska napsal:

  Náš Max , jak uvidí kočku, tak vystartuje a chudák číča má co utíkat!

 7. jmckvak napsal:

  tak náš pes, když jsme ho ještě měli, tak se s kočkami nesnášel.. no, byl zvědavý, ale kočky nebyly zvědavé na něj 😀

 8. Evik napsal:

  To my máme čivavu, ježečka a rybičky =)
  Tak s rybkami nic nepodnikáme =)
  Pejska bereme hodně sebou aby měla pohyb a netloustla, ježečka občas vezmem k rodičům na zahradu aby se taky dostala na vzduch

 9. VancurovaH napsal:

  My máme jen papouška. Ale párkrát jsme ho vzali na návštěvu k rodičům, kteří mají čivavu. Na to jak je to jinak klidná fenka, tak se tak rozštěkala a nechtěla se uklidnit, že jsme museli s papouškem pryč. Ale časem si na něho zvykla a ted si spolu hrají.

 10. matylda napsal:

  Taky máme psa a dvě kočky. Ferda je bere jako členy rodiny, olíže, vybere klíšťata (nevím, proč je pořád nosí domů, snažím se jim vždycky včas dávat prostředky), stará se o ně. Kočky jsou schopné žrát s ním z jedné misky, za to jejich musí být výše, aby jim to Ferda nesežral všechno. Mám s nimi spoustu zážitků, určitě o nich časem něco zveřejním.

 11. vita1980 napsal:

  já mám psa i kočku a snáší se v pohodě, spávají dost často přitulení u sebe. Také si ujídají navzájem z misek. Takže super vztah.

 12. Rojak napsal:

  Máme na zahradě psa, který má fantastický temperament. Když jdeme ven na procházku, tak to je opravdu umění ho zklidnit a uhlídat.

 13. pavlina69 napsal:

  také jsme měli psa a když nám toulavá kočka zanechala na zahradě koťátka náš Maxík je hned adoptoval a přenášel je v hubě

 14. papadopulos napsal:

  nemáme ani psa ani kočku, jen krajtu a ta ke svým myším tolerantní není

  1. eMisa napsal:

   Taky máme doma kočky a psa, ale ten až tak tolerantní není 😀
   Je pravda, že někdy take vedle sebe dokážou takhle polehavat, ale jindy Rexovi (náš vlcak) přeskočí a kočka od něj nemá klid. Pak ji nahani po dvoře a do kotelny, kde má kočka pelech jí nepusti. Jinak by ji ale nijak neublížil!
   Když byl Rex ještě menší, měli jsme koťata a on si je všechna natahal k sobě do boudy, čistil je a zahrival. Asi nějaké mateřské pudy 😀

 15. blaju napsal:

  Psa máme také, jenže bydlíme v bytě takže je to trochu jiné než pes u baráku na dvoře. Ten náš je pohodář, když jdeme ven tak malých uštěkaných psů si ani nevšimne a ti se můžou zbláznit.

  1. anddy napsal:

   My máme jezevčíka, a ten se vážně může zbláznit, když na procházce potkáme velkého psa….:-)

 16. MadameBijou napsal:

  My už bohužel necelý rok žádné zvířátko doma nemáme, ale ještě před kocourkem Billinkem jsme před dávnými časy měly kocoura Mourka (původním jménem Igorek) a ten se dostal tehdy ještě do našeho rozestavěného domu. Nedlouho po něm se u nás ocitlo štěně knírače skřížené kdoví s kým. A to byl náš Ronýsek. Jenže bohužel vztahy Mourka s Ronýskem byly dost chladné, až nakonec od nás Mourek utekl.

 17. Petulavpk napsal:

  My máme také tolerantního pejska, ten se stará o všechny na dvoře, minulý rok všude chodil s naší prasničkou:) a jak se k sobě tulili 😀 U nás tu vládne stejně nějaká tolerance 🙂 vzájemně si požírají jídlo, ovce chodí na psí granule, pes na seno, slepice preventivně všude…. no je veselo, když jdete na dvorek s miskou 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *