Každý zde vidí co hledá


Rubriky

Nové komentáře

babicka11
Ať má každý svatbu kde chce, já bych svatbu v...
lgku990
Jeřáby nejsou moje parketa, ale moc dobře si pamatuji, jak...
babicka11
Co jeřáb unese a jak co přemisťuje je pro mě...
Rojak
Tak tohle je pro mne tabu, já mám závratě, když...

Zajímavé odkazy

Rybářská dovolená
Tip na dovolenou
Magazín o zdraví
Ubytování na zámku
Pobyty pro dva
Dovolená pro rybáře
Gabl.cz
Svatba na zámku
Plastové přepravky
EUautodily.cz

Štítky

Nové články

Jezdit autem lze i bez starostí o vůz

Vlastní automobil dnes potřebuje skoro každý. Mít řidičské oprávnění je normální a k životu docela nezbytné, obzvlášť pokud žijete v menším městě či na vesnici. Jenže disponovat vlastním autem znamená také přidělat si spoustu dalších starostí a problémů. Pořídit si auto na splátky nebo si vzít půjčku na auto.
O vůz se musíte starat. Nebo ne?

Nemusíte se o něj starat, pokud nebude tak úplně váš.
Určitě jste již slyšeli pojem operativní leasing?

Půjčte si auto na operativní leasing a nechte starosti na druhých

Operativní leasing by se dal označit jako dlouhodobá půjčka. Místo toho, abyste si koupili auto  na splátky, podepíšete smlouvu na rok, dva či tři a pak každý měsíc platíte stanovenou částku.

Výměnou za to můžete užívat vybraný vůz a nemusíte se starat o pojištění, přezouvání pneumatik či pravidelné prohlídky v servise.
Záleží na tom, jakou variantu leasingu si zvolíte.

Čím více služeb, tím více pochopitelně zaplatíte. Musíte si tedy sami určit, co by vám vyhovovalo.

Jezděte stále v novém automobilu, bez starostí o servis a ostatní služby

Smlouvu na operativní leasing uzavřete na stanovený počet let.
Po skončení doby pronájmu můžete uzavřít novou smlouvu na jiné vozidlo. Pro vás je takové jednání výhodné hned z několika důvodů:

 • nemusíte si dělat starosti s prodejem původního vozu, leasingová společnost se o něj postará
 • každých x let dostanete nový bezpečný vůz vybavený nejmodernějšími technologiemi

Po ukončení doby pronájmu si můžete vybrat nové auto podle svých finančních možností nebo aktuální potřeby.

V čem spočívá největší rozdíl oproti klasickému finančnímu leasingu?

U finančního leasingu auto splácíte, dokud nezaplatíte celou hodnotu i s úroky.
Po skončení leasingu je automobil ve vašem vlastnictví.

U operativního leasingu se vůz do vašeho vlastnictví nikdy nedostane.
Není tedy vhodný pro lidi, co mají potřebu své auto skutečně vlastnit.
Těch je  v dnešní době dost, protože se neustále rozvíjí možnosti podnikání, různé způsoby pracovních činností a další dnešními mladými příliš nenachází. Existuje spousta studií potvrzujících, že nejen mladí lidé preferují kompletní služby včetně prolongací a následných služeb. Nemají potřebu si budovat nehmotná a zastaralý  majetku, chtějí zážitky bez závazků a sdílená ekonomika je jim velmi blízká.
Tak proč si nevzít auto na operativní leasing a nemít vše pod kontrolou?

Operativní leasing je pro každého

Chválí si ho zejména vytížení lidé a podnikatelé, kteří nemají čas řešit starost o provoz automobilu. Pro ty je operativní leasing přínosem a alternativou.
Odpadá starost o firemní vozový park, o vše se postará leasingová společnost.
Splátky operativního leasingu si mohou započítat do nákladů.

Operativní leasing je vhodný pro všechny skupiny. Pro soukromé osoby, OSVČ i střední a velké firmy. Nabídka je široká, jak se snadno přesvědčíte na webu Driveto.cz, jednoho z nejznámějších českých poskytovatelů operativního leasingu.

Za cenu kolem čtyř tisíc korun měsíčně si vyberete ze široké nabídky vozidel. Kdo je skromnější a preferuje menší auta, zaplatí méně. Za vozy vyšší třídy s maximální výbavou zaplatíte v řádu desítek tisíc korun měsíčně. Volba je jen na vás.

10 komentářů na „Výhodný operativní leasing pro osoby i firmy“

 1. matylda napsal:

  Všechno se musí promyslet, započítat plusy a mínusy. A pokud by to bylo výhodné … 🙂

 2. polivkovamaruska napsal:

  Dnes to bez auta nejde.Málokdo má na nové, ale pozor na leasingy, nejdřív vše přepočti radši 2x. Někdy se přeplácí o hodně více.

 3. irinkamil napsal:

  Auta, auta, auta… Jsou všude a není mnoho rodin, kde by neměli jedno i více aut. Auta ale také stárnou, opravy a výměny součástek stojí stále víc a víc peněz a kde na to brát? Operativní leasing by mohl být řešením, firma se o naše auto postará, když je nějaký problém, servis, povinné ručení i havarijní pojištění jsou již v ceně, vypadá to tedy úžasně. Mně by se to tedy líbilo, ale finančně na splátky nedosáhnu. Pro rodiny s více příjmy by mohla být tato nabídka výhodná, žádná starost, co s tím starým autíčkem a kde sehnat vhodné nové vozidlo; tady se nabízí řešení jak rychle, i když ne levně, vše vyřešit.
  Zajímalo by mne, jak je to s technickou kontrolou, zajišťujeme si ji my, uživatelé, či firma, jako majitel? Asi ano, v rámci servisu. Ještě jsem uvažovala, jak by to bylo v praxi, zda si zástupci firmy pro auto přijedou, nechají nám náhradní vozidlo a po provedení oprav či technické kontroly nám ho zase přivezou? To by bylo hodně dobré, za to už se dá i připlatit, zas by to nebylo potřeba dělat tak často a když vezmu v potaz čas, strávený odvozem a návratem vozidla, oprava také nemusí být hotová ještě ten samý den a co pak? Jet domů vlakem či autobusem a zase se pro vozidlo vracet? Sice vím, že se můžeme objednat, ale nikdy předem nevíme, co nám náš miláček připravil za překvápko pod kapotou. Uvažuji totiž o situaci, kdyby byl klient z menšího města či vesnice, nejbližší provozovna by se nacházela 30, 50 i více kilometrů daleko, to už je hodně ztraceného času, pokud by tedy firma nenabízela službu s dovozem náhradního vozidla do vašeho bydliště, včetně obstarání všeho potřebného u vašeho auta. Je tedy třeba uvažovat o všech aspektech smlouvy, než se rozhodnete k pronájmu vozu přes operativní leasing, hlavně si dobře přečíst smlouvu, na vše se zeptat, však tam jsou od toho a my jim přece budeme platit pěkné peníze.

 4. pskrob napsal:

  Leasing jsem nikde nechtěl a nikdy chtít nebudu. Své auto si koupím za svoje

 5. Rojak napsal:

  Před 8 lety jsme si kupovali naše nové auto a opravdu jsme za něj nepřeplatili vůbec nic protože ve splátkách už bylo započteno i pojištění auta a to jak dobře víte není také nijak malé.

 6. Evik napsal:

  Už jsem něco o tomhle slyšela vypadá to moc dobře ale zdá se mi to drahé

 7. Kavon napsal:

  Momentálne už žiadne auto nevlastním, v mojom veku už nešoférujem a ani sa mi už veľmi nechce, našoféroval som sa v živote už dosť. Keď potrebujem niekde odviesť, tak ma zavezú deti alebo idem autobusom. V minulosti som si kupoval len nové autá a vždy v hotovosti. Neviem posúdiť ako výhodný je operatívny leasing oproti obyčajnému alebo pôžičke, ale kto nad ním bude uvažovať určite zváži všetky pre a proti.

 8. Odalv napsal:

  Operatívny leasing nie je pre každého a treba si uvedomiť, že v konečnom dôsledku za auto zaplatíme viac, ako keby sme si ho kúpili samy lebo firma, ktorá poskytuje operatívny leasing to samozrejme nerobí zadarmo a svoje náklady vrátane zisku ma premietnuté v cene mesačného nájmu za auto. A tiež to nie je úplne bez starostí lebo s autom do servisu väčšinou musíte ísť sám, tak isto ako keby bolo auto vaše len v servise za danú službu už neplatíte.

 9. lgku990 napsal:

  Já jsem auto nikdy neměl, nemám a nebudu mít, protože už ani nechci a žiju či žijeme bez něj úplně v pohodě, vždycky jsme si poradili, já vím, kdo má auto, tak není defacto na nikoho fixovaný, ale vše má své pro a proti.

 10. babicka11 napsal:

  Mít auto je nutnost, děti mají každé svoje, jedno z toho na klasický finanční leasing. Dvě auta v rodině není dnes nic neobvyklého. Do práce by se busem těžko dostávaly, navíc s dětmi do školy a do školky. Naštěstí máme všichni řidičské oprávnění 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *