Jezdit autem lze i bez starostí o vůz

Vlastní automobil dnes potřebuje skoro každý. Mít řidičské oprávnění je normální a k životu docela nezbytné, obzvlášť pokud žijete v menším městě či na vesnici. Jenže disponovat vlastním autem znamená také přidělat si spoustu dalších starostí a problémů. Pořídit si auto na splátky nebo si vzít půjčku na auto.
O vůz se musíte starat. Nebo ne?

Nemusíte se o něj starat, pokud nebude tak úplně váš.
Určitě jste již slyšeli pojem operativní leasing?

Půjčte si auto na operativní leasing a nechte starosti na druhých

Operativní leasing by se dal označit jako dlouhodobá půjčka. Místo toho, abyste si koupili auto  na splátky, podepíšete smlouvu na rok, dva či tři a pak každý měsíc platíte stanovenou částku.

Výměnou za to můžete užívat vybraný vůz a nemusíte se starat o pojištění, přezouvání pneumatik či pravidelné prohlídky v servise.
Záleží na tom, jakou variantu leasingu si zvolíte.

Čím více služeb, tím více pochopitelně zaplatíte. Musíte si tedy sami určit, co by vám vyhovovalo.

Jezděte stále v novém automobilu, bez starostí o servis a ostatní služby

Smlouvu na operativní leasing uzavřete na stanovený počet let.
Po skončení doby pronájmu můžete uzavřít novou smlouvu na jiné vozidlo. Pro vás je takové jednání výhodné hned z několika důvodů:

 • nemusíte si dělat starosti s prodejem původního vozu, leasingová společnost se o něj postará
 • každých x let dostanete nový bezpečný vůz vybavený nejmodernějšími technologiemi

Po ukončení doby pronájmu si můžete vybrat nové auto podle svých finančních možností nebo aktuální potřeby.

V čem spočívá největší rozdíl oproti klasickému finančnímu leasingu?

U finančního leasingu auto splácíte, dokud nezaplatíte celou hodnotu i s úroky.
Po skončení leasingu je automobil ve vašem vlastnictví.

U operativního leasingu se vůz do vašeho vlastnictví nikdy nedostane.
Není tedy vhodný pro lidi, co mají potřebu své auto skutečně vlastnit.
Těch je  v dnešní době dost, protože se neustále rozvíjí možnosti podnikání, různé způsoby pracovních činností a další dnešními mladými příliš nenachází. Existuje spousta studií potvrzujících, že nejen mladí lidé preferují kompletní služby včetně prolongací a následných služeb. Nemají potřebu si budovat nehmotná a zastaralý  majetku, chtějí zážitky bez závazků a sdílená ekonomika je jim velmi blízká.
Tak proč si nevzít auto na operativní leasing a nemít vše pod kontrolou?

Operativní leasing je pro každého

Chválí si ho zejména vytížení lidé a podnikatelé, kteří nemají čas řešit starost o provoz automobilu. Pro ty je operativní leasing přínosem a alternativou.
Odpadá starost o firemní vozový park, o vše se postará leasingová společnost.
Splátky operativního leasingu si mohou započítat do nákladů.

Operativní leasing je vhodný pro všechny skupiny. Pro soukromé osoby, OSVČ i střední a velké firmy. Nabídka je široká, jak se snadno přesvědčíte na webu Driveto.cz, jednoho z nejznámějších českých poskytovatelů operativního leasingu.

Za cenu kolem čtyř tisíc korun měsíčně si vyberete ze široké nabídky vozidel. Kdo je skromnější a preferuje menší auta, zaplatí méně. Za vozy vyšší třídy s maximální výbavou zaplatíte v řádu desítek tisíc korun měsíčně. Volba je jen na vás.

10 komentářů u „Výhodný operativní leasing pro osoby i firmy“

 1. matylda napsal:

  Všechno se musí promyslet, započítat plusy a mínusy. A pokud by to bylo výhodné … 🙂

 2. polivkovamaruska napsal:

  Dnes to bez auta nejde.Málokdo má na nové, ale pozor na leasingy, nejdřív vše přepočti radši 2x. Někdy se přeplácí o hodně více.

 3. irinkamil napsal:

  Auta, auta, auta… Jsou všude a není mnoho rodin, kde by neměli jedno i více aut. Auta ale také stárnou, opravy a výměny součástek stojí stále víc a víc peněz a kde na to brát? Operativní leasing by mohl být řešením, firma se o naše auto postará, když je nějaký problém, servis, povinné ručení i havarijní pojištění jsou již v ceně, vypadá to tedy úžasně. Mně by se to tedy líbilo, ale finančně na splátky nedosáhnu. Pro rodiny s více příjmy by mohla být tato nabídka výhodná, žádná starost, co s tím starým autíčkem a kde sehnat vhodné nové vozidlo; tady se nabízí řešení jak rychle, i když ne levně, vše vyřešit.
  Zajímalo by mne, jak je to s technickou kontrolou, zajišťujeme si ji my, uživatelé, či firma, jako majitel? Asi ano, v rámci servisu. Ještě jsem uvažovala, jak by to bylo v praxi, zda si zástupci firmy pro auto přijedou, nechají nám náhradní vozidlo a po provedení oprav či technické kontroly nám ho zase přivezou? To by bylo hodně dobré, za to už se dá i připlatit, zas by to nebylo potřeba dělat tak často a když vezmu v potaz čas, strávený odvozem a návratem vozidla, oprava také nemusí být hotová ještě ten samý den a co pak? Jet domů vlakem či autobusem a zase se pro vozidlo vracet? Sice vím, že se můžeme objednat, ale nikdy předem nevíme, co nám náš miláček připravil za překvápko pod kapotou. Uvažuji totiž o situaci, kdyby byl klient z menšího města či vesnice, nejbližší provozovna by se nacházela 30, 50 i více kilometrů daleko, to už je hodně ztraceného času, pokud by tedy firma nenabízela službu s dovozem náhradního vozidla do vašeho bydliště, včetně obstarání všeho potřebného u vašeho auta. Je tedy třeba uvažovat o všech aspektech smlouvy, než se rozhodnete k pronájmu vozu přes operativní leasing, hlavně si dobře přečíst smlouvu, na vše se zeptat, však tam jsou od toho a my jim přece budeme platit pěkné peníze.

 4. pskrob napsal:

  Leasing jsem nikde nechtěl a nikdy chtít nebudu. Své auto si koupím za svoje

 5. Rojak napsal:

  Před 8 lety jsme si kupovali naše nové auto a opravdu jsme za něj nepřeplatili vůbec nic protože ve splátkách už bylo započteno i pojištění auta a to jak dobře víte není také nijak malé.

 6. Evik napsal:

  Už jsem něco o tomhle slyšela vypadá to moc dobře ale zdá se mi to drahé

 7. Kavon napsal:

  Momentálne už žiadne auto nevlastním, v mojom veku už nešoférujem a ani sa mi už veľmi nechce, našoféroval som sa v živote už dosť. Keď potrebujem niekde odviesť, tak ma zavezú deti alebo idem autobusom. V minulosti som si kupoval len nové autá a vždy v hotovosti. Neviem posúdiť ako výhodný je operatívny leasing oproti obyčajnému alebo pôžičke, ale kto nad ním bude uvažovať určite zváži všetky pre a proti.

 8. Odalv napsal:

  Operatívny leasing nie je pre každého a treba si uvedomiť, že v konečnom dôsledku za auto zaplatíme viac, ako keby sme si ho kúpili samy lebo firma, ktorá poskytuje operatívny leasing to samozrejme nerobí zadarmo a svoje náklady vrátane zisku ma premietnuté v cene mesačného nájmu za auto. A tiež to nie je úplne bez starostí lebo s autom do servisu väčšinou musíte ísť sám, tak isto ako keby bolo auto vaše len v servise za danú službu už neplatíte.

 9. lgku990 napsal:

  Já jsem auto nikdy neměl, nemám a nebudu mít, protože už ani nechci a žiju či žijeme bez něj úplně v pohodě, vždycky jsme si poradili, já vím, kdo má auto, tak není defacto na nikoho fixovaný, ale vše má své pro a proti.

 10. babicka11 napsal:

  Mít auto je nutnost, děti mají každé svoje, jedno z toho na klasický finanční leasing. Dvě auta v rodině není dnes nic neobvyklého. Do práce by se busem těžko dostávaly, navíc s dětmi do školy a do školky. Naštěstí máme všichni řidičské oprávnění 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *