Proč nemusím chodit do školy a přesto se učím?

Věkem jsem již škole odrostl, ale přesto vím, že : “učit se , učit se, učit se” již někdo řekl-:)

Nevím, jestli byl moudrý, ale slova se musí brát, jako platná v kterékoliv době. Kdo se neučí, nečte a nehledá informace je ochuzen.

V době internetu lze stáhnout data nebo se podívat na videa

Hledání informací je jistě základ, ale ten pak musíte převést do praxe.
Třeba formou kurzů online vzdělávání, kde se dozvíte krok za krokem, jako například v nabídce na vybudování vlastního projektu.
Nejsem zastáncem sebevzdělávání z knih. Jsem na to totiž sám, vše záleží na mé vůli. Přijímám ale ochotně podporu a pomoc od těch, kteří již něčeho dosáhli.

Můžete vyzkoušet Online kurzy Marketigu na VimVic.cz Jednoduchý způsob, jak se naučit psát a využít svůj potenciál k přivýdělku.

Kdo excel, tabulky…ovládá a začal svůj výdělečný projektu, najde v odkazu Info pro blogy nabídku výdělku pro blogery a jejich projekty. Vydělají si sice jen 100 Kč za cca hodinu práce, ale každá stovka dobrá, hlavně, že přibývá.

“Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody”

Existuje spousta stránek a odkazů, kde takové online vzdělávání najdete. Stačí jen zadat klíčové slovo, jaký kurz hledáte a máte spoustu odkazů o online vzdělávání, spoření, výdělku na internetu…

Na každém záleží, jestli se chce vzdělávat, nebo jestli to potřebujete. Já si myslím, že vzdělávat se potřebuje každý. Bez ohledu na věk.

Pokud znáte a něco umíte, můžete pak sami svoje zkušenosti a nápady šířit dál, stát se třeba lektorem.

Účastnili jste se nějakého online vzdělávání, kurzu, využíváte pro svoje vzdělávání internet?

32 komentářů u „Vím víc – učím se na internetu“

 1. Vegan napsal:

  Takový kurz o excelu se hodit může. Často se na um v tomto programu mají při různých výběrových řízení. Na internetu je celá řada kurzů. Placených i těch zdarma. Využívat internet k sebevzdělávání je skvělá věc.

 2. Ryba napsal:

  Tak přes Duolingo se chci začít učit anglicky. Mám za sebou pár lekcí a mohu doporučit ostatním. Vzdělávat se musí člověk celý život. Jinak mozek zakrní.

 3. blaju napsal:

  Neustále hledám nějaké informace o čemkoliv co mě zaujme.

 4. lukasdi napsal:

  Musím se přiznat,že jsem si několikrát nevěděl s něčím rady a díky internetu jsem si to vyhledal a dal to nějak do kupy 🙂 Vyhledávám občas i nějaké postupy k práci..co a jak..takže i díky internetu se něčemu novému přiučím 🙂

 5. Evik napsal:

  Souhlasím s ostatníma, člověk se učí celý život. I já využívám internet k učení a to zrovna co potřebuji. Ve školním věku věci do školy a teď jako matka hodně čtu o dětech. Děkujeme za internet!

 6. Irisek75 napsal:

  Učit se musíme celý život. Ale pokud to co se učím nepoužívám, sladce zase vše zapomenu. Asi stokrát jsem zkusila všechny možné způsoby výuky angličtiny po internetu a nula od nuly pošla. Nejvíc mi pomohlo, že jsme dostali anglicky mluvícího šéfa a bylo vystaráno. Praxe jako hrom a i když je moje angličtina stále zoufalá, rozhodně je na mnohem lepší úrovni, než byla před tím. Ale zase je fakt, že každý jsme jiný. Někdo má sebekázeň a někdo ne 🙂

 7. kvetinka5 napsal:

  Lidé se učí celý život, někteří víc někteří míň , tak to je..

 8. hella napsal:

  stále je něco nového co se můžem učit..:)

 9. babicka11 napsal:

  ráda se učím cizí jazyky, mám jazykovou školu – 6 jazyků, sice to již ve svém věku nepotřebuji, ale moc mě to baví, chtěla jsem překládat knížky, ale nakonec jsem dělala celý život něco úplně jiného :-), – teď jsem si dokonce koupila jednu knihu pro samouky, tento jazyk opravdu nebudu potřebovat, ale jak říkám – baví mě to ….

  1. radek napsal:

   dejte nabídku, třeba bude chtít někdo učitelku-:)

   1. babicka11 napsal:

    díky, to ne, na to bych si už netroufla …

 10. Beruska napsal:

  Tak učit se musíme stále

 11. Rojak napsal:

  člověk se učí celý život

 12. devilscat napsal:

  člověk se může učit každý den, z internetu nebo bez něj. já internet pro vzdělávání zatím tedy nepoužila…

 13. pavlina69 napsal:

  už jsem dlouho ze školy ale učím se pořád jinak bych si mohla jít lehnout rovnou do hrobu

 14. jaru napsal:

  to už pro mě není

 15. pskrob napsal:

  vzdělávám se celý život, ale proto abych něco věděl a uměl, ne pro peníze a vybudování pochybného byznysu

 16. bobalka napsal:

  Škoda, že je tato nabídka v exelu jen pro blogery. Exel mě vždy fascinoval, a proto jsem prošla různými školeními, sice ne na internetu, ale i tak mi to hodně dalo. Ano, člověk se učí celý život a tak je to správné. Není dobré stagnovat.

 17. irinkamil napsal:

  „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“ – nádherná, vše říkající věta, naprosto s ní souhlasím. Platí nejen pro vzdělávání, výdělky atd., ale i pro kuřáky či alkoholiky, dokud se sami vnitřně nepřesvědčí, že je třeba s jakoukoliv závislostí skončit, stále jen hledají důvody, proč nemohou přestat. Stejné je to i s výdělky; mám kamarádky, které si neustále stěžují, že mají málo peněz, ale když jim doporučím nějaký ten výděleček na netu, hned se vymlouvají, že nemají čas, že by je to nebavilo atd. Stejné jako se závislostmi, dokud samy sebe nepřesvědčí, že dobrá každá kačka, do ničeho se nepustí.

  1. radek napsal:

   to sedí přesně

   1. irinkamil napsal:

    Mám radost, že čtete a reagujete na naše příspěvky. Hezký večer!

 18. MadameBijou napsal:

  To já jsem zastáncem sebevzdělávání už několik let. Sice ještě studuji vysokou, ale na internetu jsem poznala spoustu zajímavých lidí, úspěšných, kteří své vědomosti předávají dál. Sleduji je moc ráda, čtu jejich e-booky, sleduji videa, jen na ty online kurzy ještě nemám finance. Ale i to časem rozhodně plánuji. A do několika velmi zajímavých knih jsem již investovala čas i peníze.

  1. radek napsal:

   pod vše se podpisuji.

   ..učební obor mě vybrali rodiče, neměl jsem rozum. Po škole jsem si udělal maturitu, už jsem ho trochu měl. A od té doby se pořád něco učím. Vařit, prát, psát, péct, vést..-:) Můj věk je trochu jiný oproti Vám. Držím palce a říkám svoje oblíbené: “napřed musíš dát, abys pak dostal”

   ..od 10 jsem měl tak 3 knihy na den. Po mesíci návštěv mě knihovnice řekla, že to mám brát podle abecedy, aspoň nebudu muset vybírat žánr. Poslechl jsem. Každá kniha mě něco dala. Knihy a slovo jsou motorem všeho. Nenechte si brát svůj sen, jedná se o vaši budoucnost. Ale pozor i rodiče mohou mít někdy pravdu. Proto si pamatujte: “slovo je jako kulka, jakmile ho vypustíš, nejde vzít zpět”

   1. MadameBijou napsal:

    Díky za podporu. Doma to naši nechápou, že se chci zabývat i jinými věcmi než je škola. Myslí si, že univerzita je všechno. Já si ale myslím něco úplně jiného a tak mám s našima doma občas problém. Ale i tak si stojím za svým.

    Je moc fajn vědět, že vám někdo rozumí. Já šla v 15 na zdravku, jelikož jsem neměla na gympl kvůli matematice. Nebyla jsem ale přesvědčená, že je to to, co opravdu chci. Taky se mi pak na praxi příliš nedařilo, ale maturitu mám. Pak jsem, nevím proč, šla na VOŠ zase na zdravku. Myslela jsem, že asi pro mě nic jiného není a že nemám na to jít na vysokou. A ze zdravky jsem po roce odešla, jelikož mi to nedávalo žádný smysl. Já jsem vždycky ležela v knihách a konečně jsem mohla jít na obor, který mi něco dal. Knihovnictví. Jen to ještě úspěšně dokončit.

    1. radek napsal:

     učební obor mě vybrali rodiče….

     od 10 jsem měl tak 3 knihy na den….

     1. MadameBijou napsal:

      Je moc fajn vědět,…

     2. radek napsal:

      od 10 jsem měl tak 3 knihy na den…

 19. matylda napsal:

  Ach jo, já bych se učila, i se snažím, pořád někde hledám informace – a taky je najdu. Ale s pamětí je to už horší 🙁 Takže je hledám skoro pořád. Ještě že si je pamatuje internet 🙂

 20. lucyli napsal:

  neviem sa dostat na odkaz “info pro blogy” pise ze obsah je zaheslovany mrknes na to admin? diky

  1. radek napsal:

   nemusím na to mrkat-:). Odkaz není veřejný. Je pod heslem pouze pro ty, kdo spustili svůj projekt a nyní budují svůj nový přivýdělek/byznys/projekt/šanci…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *