Opět jste odložili stavbu bazénu s tím, že se do ní pustíte až na jaře?

Chyba! Právě podzim je pro jeho výstavbu nejvýhodnější.

Někdy se chováme jako medvědi. S ubývajícími teplotami „zahibernujeme“. Všechny nedodělané práce na zahradě či kolem domu máme tendence odložit až na jaro. Jenomže pak přijde březen či duben a nevíme kam skočit. Na velké projekty, jako je třeba právě stavba bazénu, opět nevybude čas. Proč tedy jeho stavbu odkládat? Podzim je pro výstavbu podle odborníků ideální.

Na podzim postavte, na jaře se koupejte

Postavit bazén na podzim znamená neochudit se ani o jediný den koupací sezóny v příštím roce. A ta dokáže začít velice brzy. Někdy již v dubnu, s malou pomocí při vyhřívání vody, dokážete vyzkoušet vaše nové rodinné wellness. V květnu se koupete běžně. To samozřejmě mluvím o zastřešeném bazénu. U toho nezastřešeného si na koupání ještě pěkných pár týdnů počkáte. Ale přesto je lepší i nezastřešené bazény budovat spíše na podzim.

Okolí bazénu se přes zimu krásně zregeneruje

Kolem stavby bazénu se na zahradě chtě-nechtě nadělá dost nepořádku. Pokud jej stavíte už na podzim, dokážete vše ještě zkultivovat i vysít nový trávník. Ten je nejlepší zakládat právě na podzim. Navíc v zimě se na zahradě zdržujete méně a nemusíte tak hlídat děti, aby nešlapaly po nově vysázené, zatím blátivé ploše kolem bazénu. Vysadit lze i různé trvalky, keříky či stromky do okolí bazénu. Na jaře pak nemusí okolí bazénu působit jako staveniště, ale máte možnost si jej hned užívat. Pár hezkých rostlinek dosadíte ještě na i jaře a je hotovo. Stavební práce, kterých jste se tak obávali, máte za sebou.

Chci bazén, ale jak vybrat ten správný?

Do Vánoc to rozhodně stihnete

Kde ale teď narychlo koupit bazén? To není rozhodně žádný problém. Albixon je na chytré stavitele, kteří vědí, že stavět bazén na podzim je nejvýhodnější, připraven s kompletní nabídkou bazénů, jejich vybavení i zastřešení. I řemeslníky na teď seženete snadněji. Naopak, když se jich už nyní zeptáte, jak na tom budou s časem na jaře, obvykle zjistíte, že už se ptáte pozdě, a dostanete se na pěkně dlouhou čekací listinu.Teď na podzim ale práce chtivá četa nastoupí klidně hned zítra – nejpozději do týdne. Tak co, dáte si bazén ještě letos pod vánoční stromek?

5 komentářů u „Odborníci radí, že podzimní stavba bazénu je ideální“

 1. lgku990 napsal:

  My bydlíme v paneláku, takže bazén zde nejde řešit, ale na chatě bazén máme už léta, schovaný je přes léto pod plachtou a po sezóně vypouštíme.

 2. Evik napsal:

  Tak tohle v bytě neřeším. Bohužel

 3. babicka11 napsal:

  Bazén máme už asi 7 let, dokupujeme jen nové fólie, vnitřní, solární, krycí … uvažujeme ještě o zastřešení 😀

 4. Rojak napsal:

  Bazén už máme a jestli v zimě, nebo v létě? Myslím, že sleva 5O% je v letních měsících dostatečná.

 5. matylda napsal:

  Uf, patřím k těm medvědům. Už jsem zahibernovala 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *