Máte doma poklad? Přijďte na páteční ocenění mincí

Válí se vám doma někde v šuplíku pár starých československých či rakouských mincí a nejste si jistí, jakou dnes nesou hodnotu? Nebo se zaobíráte numismatikou, vlastníte slušnou sbírku a chtěli byste posoudit odborným okem její cenu? Přijďte v pátek 6.3. do Obecního domu v Praze.

V prodejně Pražské mincovny v Obecním domě budou v pátek 6. března 2020 od 10:00 do 15:00 připraveni čeští a rakouští odborníci na numismatiku. Všichni mluví česky a rádi vám o vašich mincích prozradí více. Třeba zjistíte, že máte doma poklad!

Mince se budou oceňovat každý první pátek

Pokud tento pátek nemáte volnou chvilku, abyste zašli do Obecního domu u Prašné brány, nebojte. Odborníci na ocenění mincí budou připraveni k vašim službám na tomto místě každý první pátek v měsíci. Těší se na vás konkrétně znojemský rodák Ladislav Křeček a Rakušan Alexander Schwab-Trau. Oba pracují ve vídeňském numismatickém domě Schoeller Muenzenhandel.

Letos je nejvýhodnější doba k prodeji

Proč s i informací přicházíme zrovna nyní? Jelikož teď je ta správná chvíle prodat. Lidé prodávají své numismatické sbírky, investoři, již uložili peníze do zlatých mincí a slitků, se radují. Cena zlata je totiž nejvyšší za posledních 7 let. Nečekejte, až spadne, a pokuste se prodat své poklady již nyní! Možná doma máte mince se skutečně zajímavou hodnotou.

Zlato a stříbro prodáte kdykoliv

Situace s cenou zlata je také skvělou připomínkou toho, že se drahé kovy vyplatí jako součást investičního portfolia. Na nákup teď kvůli vysoké ceně není vhodná doba, budete muset počkat, až ceny spadnou, ale určitě uvažujte o diverzifikaci svého portfolia také do zlata. Kromě stále rostoucí ceny, protože zásoby zlata se snižují, je výhodou také možnost kdekoliv ho prodat. Mimochodem, Slovensko v některých obdobích nabídne ještě lepší výkupní ceny, situaci u nich totiž neovlivňuje kurz koruny vůči euru. Nejste-li od Slovenska daleko, možná by se vám vyplatilo prodat mince u nich.

3 komentáře u „Máte doma poklad? Přijďte na páteční ocenění mincí“

  1. lgku990 napsal:

    Jediný poklad co mám doma, je moje manželka a ta má cenu zlata, ale prodávat ji nebudu, myslím, že bych kupce nesehnal na tak cenný poklad.

  2. Rojak napsal:

    Numismatika, filatelie a jiné sběratelské koníčky obdivuji, ale žádný neprovozuji, protože na to musí mít člověk zápal a to mi chybí.

  3. babicka11 napsal:

    Škoda, že nic podobného doma nemám. Já sama sbírala jen nálepky, pár známek, obaly od sýrů, čokolád, žvýkaček…. nic, co má dnes nějakou cenu. Ani nevím, kde to všechno skončilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *