Řešíte efektivní vytápění vašeho domu?

Pokud ano, měli byste vědět o zajímavých novinkách, které se této oblasti přímo týkají. Pokud máme být konkrétní, je nutné začít tím, jak efektivně vytápět a využívat teplo. Pokud jde o náklady, je nejlepší možnou volbou tepelné čerpadlo. To využívá elektrickou energii, která je však potřeba jenom k samotnému pohonu. Následný propracovaný princip je spojený s tím, že je na teplo přeměněna bezplatná energie z okolí. A kde se může brát? Možností je několik:

 • voda
 • vzduch
 • země

Topení od podlahy je správnou volbou

Pokud se podíváme na klasické řešení v podobě radiátorů, je třeba jasně uvést, že má svá negativa. A těmi je hlavně to, že je potřeba vysoká teplota vody. Dále je negativem nerovnoměrné rozložení proudění tepla. Proto je současným hitem kvalitní podlahové vytápění. Nejenom, že je interiér ohříván rovnoměrně, po celé ploše místnosti. Výhodou je také to, že teplo stoupá od spodu, ke stropu. Dále nezapomínejme také na to, že voda v daném topném systému může být výrazně nižší, než v případě klasických radiátorů.

Dobrou alternativou jsou i stěny

Pokud není možné podlahové vytápění instalovat, není třeba zoufat. Nabízí se ještě možnost číslo dvě, která z daného řešení přímo vychází. Jedná se o nové stěnové vytápění. I zde platí, že používaná voda může být chladnější, než v radiátorech. Stejně tak platí, že i zde je jistotou rovnoměrné rozložení tepla. Lákadlem je rozhodně i celkem jednoduchá instalace spojená s rozvody, stejně jako zaujme také fakt, který je spojený s celkovým designem interiéru. Váš interiér nebude nikde a nijak hyzdit radiátor, a přitom budete mít po celou zimu jistotu dokonalého tepla. A to za cenu, která rozhodně přijde vhod každému, kdo plánuje za vytápění ušetřit. Daná řešení v kombinaci s tepelným čerpadlem rozhodně nezklamou nikoho.

3 komentáře u „Novinky v segmentu vytápění jsou hitem“

 1. blaju napsal:

  Vypadá to velice lákavě, ale do bytu si to pořídit nemohu, pro ty co začnou stavět domeček určitě dobrý typ.

 2. bobalka napsal:

  To jsou věci, vypadá to opravdu dobře. Zatím na paneláku se mě to netýká, ale na baráčku bych určitě o tom uvažovala.

 3. babicka11 napsal:

  Podlahové vytápění je fajn, má ho kamarádka mojí dcery. My, když jsme předělávali koupelnu, tak jsme nechali položit do části podlahy také topení. Je fajn nestát na studené podlaze. Stěnové vytápění neznám, je to dobrý nápad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *