Nenápadné vybavení vozu, které může ovlivnit vaši bezpečnost

Jízda automobilem může být velice nebezpečná, a to i v případě, že se řadíte mezi zkušené řidiče. Bohužel stačí jen malý okamžik nebo špatně vyhodnotíte situaci a neštěstí je na světě. Naštěstí v moderních vozech již existují určité bezpečnostní prvky, které mají za úkol ochránit celou posádku vozu. V tomto článku se ale chceme zaměřit spíše na ty méně nápadné pomocníky. Takové, které spousta z nás považuje pouze za estetický doplněk vozu.

Autokoberce

I když by se mohlo zdát, že mají spíše estetickou funkci, není tomu tak. Dobře padnoucí autokoberce jsou totiž důležité také pro vaše bezpečí – nekloužou, nerolují se tam, kde nemají a poskytují dobrou oporu při nastupování a vystupování z vozu. Kde se dají sehnat? Tak například koberce Passat, Octavia nebo Golf můžete sehnat poměrně snadno, avšak autokoberce méně známých značek (nebo starších) vozů mohou být oříškem. Sehnat se ale dají, a pokud ne, můžete zvolit autokoberce vyrobené na míru.

Poklice na kola

Také poklice na kola plní funkci estetickou i bezpečnostní. Jejich hlavní funkcí má být ochrana před poškozením nebo znečištěním. Na druhou stranu se ale jedná o velice viditelnou část vašeho vozu, a tak není divu, že se vyrábí v tolika různých variantách a dokonce různých barevných provedeních. Při jejich výběru je třeba ale zvážit nejenom jejich vzhled a správnou velikost, ale také kvalitu. Zaměřte se na nákup poklicí od zavedeného výrobce.

Vany do kufru auta

Řada z nás se spokojí s tím, co nám poskytnul výrobce. Někteří ale chtějí něco víc. A tak si mohou koupit vanu do kufru auta, která má podobné funkce, jako koberce v interiéru vašeho vozu. Mají ochránit před nečistotami i poškozením kufru vašeho auta, ty gumové navíc brzdí klouzání předmětů vložených do kufru. Dostupné jsou v několika materiálech, takže opět bude záviset na tom, co vlastně chcete. Plastové vany drží tvar, na druhou stranu jsou ale náchylné k prasknutí. Gumové vany můžete problematicky vkládat a vyjímat z auta, jsou ale odolnější vůči poškození.

Zdroj obrázku: Aleksandrs Muiznieks / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *