Navrhněte minci a vyhrajte za svůj návrh zlato

Chtěli byste, aby po vás na světě zůstalo něco hezkého, na co se nikdy nezapomene? Pražská mincovna vám dává možnost. Navrhněte vlastní mincovní medaili a nesmazatelně se zapište do české historie! Nepotřebujete k tomu žádný speciální umělecký talent, důležitý je spíš nápad.

Soutěž trvající až do konce března, ve které veřejnost může vymyslet motiv pro novou mincovní medaili. Zpravidla motivy navrhují přední čeští výtvarníci, ale tentokrát je prostě výjimka. Mincovna česká témata navržená přispěvateli zařadí do svého emisního plánu

Zvěčněte váš nápad v podobě mince

Co je vlastně vaším úkolem, pokud se chcete zapojit do soutěže? Nejde o nic složitého. Stačí vymyslet nějaký motiv související s naším národem, o němž si myslíte, že by měl být zvěčněn na medaili. Může jít o monument, umělecké dílo, významnou stavbu, místo, událost či osobnost. Fantazii se meze nekladou, jen si dejte pozor, aby bylo téma originální. Prozkoumejte, jaké mince ČNB, Pražská mincovna, Kremnická mincovna a Česká mincovna vydaly, protože vy musíte přijít s něčím originálním.

Nápad je nutné pečlivě popsat. Nevadí, že nemáte umělecký talent, motiv můžete ilustrovat nejen kresbou, ale také fotografií. Nejdůležitější každopádně je uvést výstižné texty k umístění na medaili, a hlavně si svou myšlenku obhájit. Proč je zrovna tohle pro českou historii důležité? Co o vaše motivu víme? Čím je jedinečný?

Odměnou vám bude skvělý pocit a také zlato

Bude-li váš návrh nakonec vybrán a realizován, jistě budete rádi už jen za to. Pražská mincovna si však připravila ještě jeden dárek. Je jím zlato, přesněji zlatý svatováclavský dukát s ryzostí 23,6 karátů a průměrem 20 mm. Autorem jeho návrhu je ak. soch. Vladimír Oppl.

Výherce dukátu bude vylosován. Kromě toho dostane každý, jehož návrh bude vybrán k realizaci, pamětní medaili. Tak neváhejte a přemýšlejte, soutěž končí 31. března! Zapojit se je jednoduché, stačí váš nápad popsat v online formuláři na webu Zlate-mince.cz.

2 komentáře u „Navrhněte minci a vyhrajte za svůj návrh zlato“

  1. Rojak napsal:

    Jsem vyučený rytec kovů a tato práce mi byla blízká. Vymyslet ale nějaký motiv, to je pro mne docela oříšek.

  2. babicka11 napsal:

    Určitě se sejde hodně dobrých nápadů, moje mozkové buňky na to ale stačit nebudou :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *