Nákup či prodej nemovitosti nenechte na náhodě. Vyberte si spolehlivou realitní kancelář, která bude vaším neocenitelným partnerem

Chcete prodat nebo koupit nemovitost? K tomu potřebujete spolehlivého partnera. Ale jak vybrat realitní kancelář? Dá se věřit všem? A na co je dobré se při výběru soustředit? Bohužel ani známá mezinárodní značka nemusí být dnes zárukou kvality. S těmito tipy ale nešlápnete vedle.

Bohužel ještě donedávna neexistoval žádný zákon, který by činnost realitky nějak reguloval. I dnes je úprava velmi mírná a je především na klientovi, aby si realitní kancelář důkladně prověřil.

Zkušenosti a úspěšné projekty

V prvé řadě je dobré zaměřit se na to, jak dlouho realitní kancelář existuje, kolik má klientů a jaké jsou na ni reference. Obloukem se vyhněte těm, o kterých stěží něco dohledáte na internetu a které za sebou nemají žádné prokazatelné prodeje. Důkladně si prohlédněte webové stránky a zaměřte se na to, jaký dojem ve vás vyvolává prezentace nemovitostí. Zaujala vás? Chtěli byste se na takový dům či byt podívat? Pak dělají svou práci správně. Je skvělé, pokud realitní kancelář spolupracuje s grafiky, fotografy, designéry, finančními specialisty nebo právníky.

Právní služby

Právě posledně jmenované je velmi podstatné. Kvalitní realitní kancelář nepracuje se smluvními vzory, ale každá smlouva nebo dokumentace je připravena právním týmem na míru každé zakázce. Právní konzultace by zároveň měla být součástí provize. Takové jednání je solidní a ukazuje na realitku, která si svým zákazníků váží.

Ptejte se také na to, zda je realitní kancelář pojištěna. Dejte si také velký pozor na to, zda smlouvu s vámi uzavírá realitní makléř jménem kanceláře, nebo jenom jménem svým. Pokud by ji totiž uzavíral jen on, jedná se pouze o odpovědnost fyzické osoby a případné náhrady škody byste se nedočkali.

Proč využít služeb realitní kanceláře?

Může být lákavé zkusit prodat či koupit nemovitost bez provize. Má to však velká rizika. Pokud se na trhu realit nepohybujete, neznáte právní úpravu a nevíte, co vše je nutné zajistit, můžete snadno udělat chybu, která vás přijde velmi draho. Raději se zaměřte na to, jak vybrat makléře, kterému budete skutečně důvěřovat a který vám pomůže dosáhnout vašich cílů rychleji a snadněji.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *