Jestliže ctíte tradice a rodinu, rozhodně vás dříve či později čeká zasnoubení a poté svatba se svojí drahou polovičkou. Tomu všemu ale předchází výběr zásnubního prstenu, který má vyjádřit vaši lásku a oddanost. Při jeho nákupu si je ale dobré dát pozor na několik věcí, abyste nenaletěli.

Proč vůbec zásnubní prsteny vybírat?

V případě, že se rozhodnete jít koupit zásnubní prsten, držíte se jistých tradic, které jsou v našich končinách již dlouhá léta. I moderní lidé, kteří jinak mají proti starší generaci přece jen trochu odlišnější, dalo by se říci pokrokovější názory, si proces zasnoubení užívají dle osvědčených postupů. Muži zpravidla vyberou romantické místo, pokleknou a požádají přítelkyni o ruku. A právě v tomto okamžiku se hodí zásnubní prsten. Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela výjimečnou situaci, měla by tomu odpovídat i kvalita samotného prstenu.

Na laciné kousky raději zapomeňte

Někteří lidé se domnívají, že vlastně nezáleží na tom, jak zásnubní prsten bude vypadat. Jenže každá žena ocení, je-li skutečně krásný a zároveň hodnotný. Proto se raději vyhněte nákupům někde na ulici, na tržnicích apod. Zásnubní prsteny mají vydržet po mnoho let, takže je i mimořádně praktické pořizovat je ve zlatnictvích a dalších specializovaných obchodech, kde vám nejen dobře poradí, ale zároveň u solidních prodejců máte záruku, že kupujete skutečnou kvalitu.

Jak se pozná kvalitní prsten s diamanty

Velmi oblíbené jsou zejména zásnubní prsteny s diamanty. Diamant jako cenný kov sám o sobě ukazuje, jak si své partnerky vážíte. Pozor si však musíte dát na to, aby se jednalo o pravý diamant. Najdou se prodejci, kteří vám budou tvrdit, že jimi nabízené prsteny jsou s pravými diamanty, opak ale může být pravdou. Sami to asi nepoznáte, pokud zrovna nejste odborníky. Prodejce by vám tak vždy měl dodat patřičné certifikáty, jež dokazují původ a pravost diamantu. Totéž platí také o zlatu či stříbru, což jsou materiály, které při výrobě zásnubních prstenů dominují.

Kupujte šperky s diamanty pouze z legálních zdrojů

S diamanty se obchoduje po celém světě. Často se však získávají nelegálním způsobem. Je nutné si rovněž uvědomit, že vámi získaný diamant může pocházet z dolů, kde pracují lidé za takřka otrockých podmínek. Koupí takovéhoto prstenu s diamantem vlastně nelegální činnost podporujete. Naštěstí i zde se dá leccos udělat. Kvalitní prodejce vám doloží, že jím prodávané produkty nepocházejí z ilegálního obchodování s diamanty.

V tuzemsku krásné snubní a zásnubní prsteny s diamanty nabízí kupříkladu společnost SAVICKI. V jejím případě je samozřejmostí doložení všech certifikátů a dokumentů, jež deklarují původ diamantů, takže nemusíte mít obavy z nějaké podpory nelegálního obchodování s cennými kovy a drahokamy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *