Nebo, jak moc platí věta „kdo si hraje – nezlobí“

Nedávno jsem se setkala v obchodě, kde měli vystavené hračky, s partou mladých lidí. Stáli u regálů s plyšáky a malými autíčky. Různé tvary a modely komentovali s hlasitými zvuky podle typu vozidla. Bylo vcelku legrační pozorovat jejich tváře, jak se v očích objevila radost. Někteří kolemjdoucí se nechápavě dívali a ťukali na čelo. Obsluha za pultem se otočila směrem ke skupince mladých pánů, protože začínali být trochu hluční svým smíchem.

Byla to příjemná paní a tak to jen komentovala klidným hlasem. „Hoši, hoši, kdy vy dospějete? Nejste už velcí na takové hračky?“ Skupinka se otočila a s úsměvem odpověděla. „My asi nikdy. Chlapi přece celý život nedospějí, rádi si pořád hrají, jen se u nich mění ceny hraček.“ A se svým nakažlivým smíchem opustili obchůdek.

Je to tak i když jsme dospělí, rádi se zastavíme a najdeme si chvíli na nějakou hru s našimi dětmi nebo vnoučaty. Nekoukáme kolem sebe a začneme se chovat uvolněně a tak nějak svobodně. V každém z nás se čas od času probudí ta touha něco tvořit, stavět nebo jen tak pustit svoji fantazii do světa hraček. Přiznejme si, že se můžeme přistihnout, že vybíráme hračky i podle toho jak se nám líbí.

Dětští psychologové upozorňují, jak moc je důležité hraní pro děti. Samozřejmě jsou nejlepší hračky, které souvisí s životem, který je teprve čeká. Díky tomu děti vstupují na cestu poznávání a tvoření. Tvoří si svoji fantazii a začínají uplatňovat různé metody pro řešení situací. V pozdějším věku si snadněji dokážou poradit s problémy, jsou vyrovnanější a klidnější. Každá hra má velký přínos na rozvoj mozkových buněk a celkově působí na příznivý vývoj dítěte.

Hračky vybíráme tak, aby byli vhodné dané věkové kategorii nebo i k určitému účelu. Do malého bytu se těžko bude kupovat velká Tatra pro kluky na písek, když pro ni nenajdeme doma garáž. Proto se dnes dají sehnat menší modely do pokojíků. Děvčata ocení malé kuchyňky nebo miminka, případně tvoření šperků z různých korálků. Možností je neskutečně mnoho.

Nedávno jsem hledala nějaký vhodný dárek pro holčičku a objevila jsem nádherný internetový obchůdek Mraky hraček. cz .

Ani nechtějte vědět, kolik času jsem tu strávila. Udělala jsem si kávu a jen se kochala nabídkou. V duchu jsem si hrála jako malá holčička. Líbí se mi nabídka, je pestrá, rozdělená na sekce pro kluky, děvčátka i typy pro rodinné hry. Zároveň zde máte nabídku i různých dekorací a potřeb pro běžné užití.

Recenze na obchod jsou skvělé a podle průzkumů je doporučen skoro 100% spokojených zákazníků. Však aby ne, pracovníci vychází vstříc zákazníkovi ve všech možných směrech. I zboží je nádherně roztřízené podle ročního období, možností a potřeb. Určitě zde najdete pár tipů na dárky pro své blízké.

Zde se můžete podívat, třeba najdete pěknou hračku na Vánoce

26 komentářů u „Patří hračky jen do dětského světa?“

 1. polivkovamaruska napsal:

  Já si hraji pořád. Jsem principálka loutkového divadélka a tak jsem s loutkami srostlá. Píši pohádky a scénáře a mé vnučky vše hodnotí. Snažím se, aby nezapomínaly na vodníky, Hejkala, divoženky, víly, čerty a na jiné české pohádkové postavičky. Doma mají plno hraček a já jsem pyšná, když slyším , jak si hrají na Budulínka, nebo Smolíčka Pacholíčka. Ale ledové království, skřítci a jiné nové postavičky patří též do světa fantazie dětí. A když zajdeme do hračkářství, vždy koupíme něco nového, co je teď mezi dětmi zrovna IN.

 2. devilscat napsal:

  na mraky hraček se podívám. co se ale nakupování hraček týká, nedám dopustit na http://www.hrackomania.cz – mají tam krásné dřevěné hračky, plyšáky jako zrovna přivezené z Afriky, Magformers nebo opravdu originální hračky z USA 🙂

 3. blondynka napsal:

  Hrát si z dětmi to je úžasné odreagování od toho každodenního shonu a starostí co každý dospělí člověk má. Třeba velmi úžasné je hrát na schovku večer když už se setmí, zhasnout světla a čím víc účastníků, tím lépe.

 4. Evik napsal:

  V dnešní době jsou takové hračky že se člověk nestačí divit. A musím se přiznat že některé bych si i já koupila a hrála si =)

 5. veruska napsal:

  Do obchůdku se určitě podívám. Máme dvouletou vnučku, která bude mít brzy narozeniny, tak budu něco shánět.
  Já jsem byla vždycky taková hračička a jsem pořád. Miluji plyšáky, v krámě neprojdu kolem nich, aniž bych si je neprohlédla. Samozřejmě si s nimi už nehraji, ale občas nějakého poňuchám. Sama si je nekupuji, ale vnučka už jich má ode mě spoustu.
  Nedávno jsem jí přes internet objednala Rákosníčka /maňáska/. Kdyby jste ho viděli, jak je nádherný!!! Také máme na lednici plyšové magnetky, se kterými si naše Lucinka moc ráda hraje.

  1. babicka11 napsal:

   Maňásky máme taky a na lednici ty plyšové malé taky 🙂

 6. coolnet napsal:

  😀 ja si hraji pořád,ale pšt nic sem neřekl 😀 pozdeji odkaz nasdilim na FB,….

 7. pskrob napsal:

  nakupuji hračky pro vnučku, dnes je na webu spoustu eshopů s hračkami, důležité je vybrat si ten, který nabízí kvalitu za přijatelnou cen

 8. lgku990 napsal:

  Do obchodu – Mraky hraček, jsem se podíval, je tam velká nabídka, ale s hračkami si už nehraji, i když člověk u nich se vrací, aspoň do dětských let.

 9. Rojak napsal:

  Na blížící se vánoce dobrý tip. Díky.

 10. Ivona napsal:

  Já si hraju celý život.Mou oblíbenou hračkou bývaly korálky.Navlékala jsem je nebo šila dečky pod květináče.A tak mi to zůstalo. Byly i panenky, pokojíčky, různé hry, knížky. Korálky a různé tvoření to je pro mně velký relax a radost.

 11. matylda napsal:

  Mraky hraček jsem zatím neznala, uvidíme. Ale mám za to pěknou vzpomínku – i fotku – z doby, kdy byly děti ještě malé – 2 a 3 roky. Na Vánoce dostal syn kromě jiného onu zmiňovanou Tatru, dcera kovovou postýlku pro panenku. Syn se okamžitě usadil do postýlky, dcera do jeho auta a odtud pozorně soustředěně pozorovali okolí, co se jim ještě bude líbit 🙂

 12. anddy napsal:

  Já si myslím, že v každém z nás je kousek dítěte, ať jsme jak chce staří…když byli kluci malí a dostali třeba k vánocům vláčky, nebo autodráhu, kdo myslíte, že si hrál? Pokud hádáte, že manžel-máte pravdu… pro mě byl nejhezčí dárek, když se mi narodila po synech a vnucích vnučka-táhlo mi na padesát a sotva trošku vyrostla, šila jsem jí na panenky, vyráběla domečky a pokojíčky…prostě jsem se taky vrátila do dětství…:) Jinak na web jsem koukla, opravdu je z čeho vybírat…

 13. papadopulos napsal:

  tento web znám, už jsem tam nakupoval

 14. pavlina69 napsal:

  děkuji za tip,podívám se

 15. blaju napsal:

  Tak tento obchod neznám, asi to ani nebylo jak byl syn malý, my jsme kupovali v klasických hračkářstvích.

 16. bobi napsal:

  …hračky…jsou miloučké a krásné,hýří to všelijakými barvy,takové za komoušů nebyly aspoň ne každá,když tak v tuzexu…i mně se hračky líbí,jen se na ně kouknu,ale nekoupím,vnoučata jsou už velká,jedině na pravnoučata si počkám a zase si budu hrát,už se těším…

 17. MadameBijou napsal:

  Já s kámoškou z vysoké školy, jsme vždycky rády chodívaly do obchoďáků do sekce hraček. Vždycky jsme si to tam užívaly , prohlížely a komentovaly různé druhy hraček a vůbec nezáleželo na tom, že jsme na to už velké. I dospělí lidé se rádi vrací do dětských let a není na tom nic špatného. Zapomenout na všední starosti a zase si trošku zahrát jako dřív. Je to uklidňující.

 18. bobalka napsal:

  Také jsem tam nakupovala pro vnoučátka,je to super obchod.A je pravda, že hravost lidi neopouští, každý si rád hraje. Někdo víc, někdo míň, já si nakupování hraček užívám.

 19. Benula napsal:

  Díky za nápad, blíží se vánoce, vnoučata sice mraky hraček mají, ale pořád je to málo a je co objevovat. A i pro mě je to zábavné. Určitě se na web podívám.

 20. babicka11 napsal:

  “Mraky hraček” jsem už využila mnohokrát, mám odtud vláčkodráhu, kuchyňku, asi deset autobusů SIKU, policejní auta, traktor, tramvaj, pěnové puzzle, puzzle s krtečkem asi 6ks, puzzle Ledové království … vše pro holky – potřebovala bych sehnat stříbrný autobus SIKU, vnučka má pouze tento jeden půjčený, a chtěla bych ho vrátit, ale nemohu ho nikde sehnat. Kdybyste ho někdo měl na prodej – ráda ho odkoupím. Nemají ho ani na Mraky hraček, ani jinde, že toto zboží je již vyprodáno…. :-(, jinak s holkami si hrajeme pořád, ta větší si vyhraje momentálně nejvíc s pokladnou a ta menší pořád žehlí, má žehlící prkno a my už máme “vyžehlené” všechny kapesníky a taky pořád pere ve své pračce :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *