Budu asi psát o tom, co všichni známe. Ke stáří se zhoršuje náš zrak, který je pro nás tak důležitý. Někdo se s vadou zraku potýká již od malička.

Zkusil někdo z vás zavřít oči a být ve tmě?

Já to zkusil a myslím si, že žádná sláva, nechtěl bych tak žít natrvalo.
Brýle mně předepsal optik již v 18 letech, naštěstí jen na dálku. Jako řidič potřebuji mít přehled, jistotu a dobré oči, proto brýle nosím, dokonce mám v autě druhé rezervní…

Několikrát jsem zvažoval, zda si pořídit kontaktní čočky.
V této oblasti najdete spoustu specializovaných obchodů, váš optik vám nabídne na výběr různé druhy kontaktních čoček od svých dodavatelů.

Ale jak se rozhodnout?

Brýle nebo moderní kontaktní čočky?

Ten, kdo má problém nosit brýle, třeba kvůli vzhledu či změně vizáže má jasnou volbu.

Koupit si kontaktní čočky a být bez brýlí.

Hlavní je najít správný obchod, kde máte velký výběr, další podporu, jako třeba video návody a další.

Důležitá je i doba výměny kontaktních čoček, zejména pokud se bude jednat o celodenní nošení.

 

Chcete se odlišit, změnit svůj vzhled a být IN?
Kupte si barevné kontaktní čočky.

Kamarádka jedny takové má. Červené.
Od přírody měla tmavé oči a když si nasadila nové červené čočky, efekt byl maximální. Měla zářivá, červená očka a byla z ní moc krásná kočka.

Barevné kontaktní čočky jsou dnes velmi oblíbené, zejména pro jejich velkou variabilitu a možnost volby barvy.

 

Každý si dnes vybere, co se mu líbí, co chce nosit, jak vypadat.

Já si nechám brýle, ale dcera nosí kontaktní čočky od “mlada” a je s nimi spokojená. Musím se jí zeptat, jestli zná obchod kup-čočky.cz a jestli nechce malou barevnou změnu.

Co vy, nosíte brýle nebo používáte kontaktní čočky?

25 komentářů u „Vyzkoušejte místo brýlí moderní kontaktní čočky“

 1. Evik napsal:

  Já nosím brýle od 6 let jen na dálku ale teď už mam silne dioptríe takže bez brýlí ani ránu! Ale mám i čočky, které nosím taky často a je to super!

 2. vita1980 napsal:

  nosím brýle na dálku, ale o čočkách jsem nikdy neuvažoval. přeci jen představa, že si je budu ráno aplikovat a večer vyndávat den co den, mně nepřišla nijak super. dnes už je to jinak, už jsou čočky třeba i na měsíc, přesto jsem zůstal věrný brýlím

 3. evca napsal:

  nosím brýle na dalku a jsem s nima moc spokojená,v optice mi poradili co se ted nosí a co mi sluší

 4. Benula napsal:

  Nosím brýle celý život,takže neřeším, jestli mi sluší,ale dnes jsou velké možnosti výběru obrub,takže spokojenost.

 5. coolnet napsal:

  před lety…vlastně dávnými věky 🙂 …cca první třída-sem nosil brýle….pak dlouho nic a zdáse,že už mě to opět nemine 🙁
  Bratr ma kontaktni čočky a je spokojeny 😀

  jooo,ty barevne čočky jsou na trhu snad přes dvacet let…docela jsme se vyblbly jako pupertáci 😀 😀 😀

 6. Plazmic napsal:

  Jojo známe mraky let barevné čočky, hlavně přes lidi z metalových kapel nebo herce, samý démon a belzebub:)))))))))))))))).

 7. matylda napsal:

  Mám zvlášť brýle na čtení a zvlášť na řízení auta. Jsem na ně zvyklá, nevím, nad čočkami jsem nikdy neuvažovala

 8. blondynka napsal:

  Zdravím já nosím brýle, jen na čtení, někdy teda a tak tedy o kontaktních čočkách nezvažuji. Třeba ve stáří se mi zhorší zrak a potom o tom budu přemýšlet a zjištovat výhody a nevýhody oproti brýlím.

 9. babka napsal:

  Brýle mám asi od 10 let a už jsem si na ně tak zvykla, že bych za čočky nevyměnila. Holt síla zvyku je silná.

 10. pavlina69 napsal:

  začínám špatně vidět na čtení,tak uvažuji o brýlích

 11. devilscat napsal:

  Mám brýle od puberty, na dálku – vlastně jsem nikdy ani nezvažovala koupi čoček, protože si nedokážu představit, že bych si měla něco strkat do očí…. A ve tmě bych taky být nikdy nechtěla – byla jsem v kavárně Světluška, kdo ji zná, ví, že je v ní absolutní tma, a to si nedokážu vůbec představit, takhle žít.

 12. Odalv napsal:

  Okuliare zatiaľ nepotrebujem, ale keby som si mal vybrať, tak sa rozhodnem radšej pre okuliare alebo laserovú operáciu očí.

 13. lgku990 napsal:

  Já nosím brýle, jak na blízko, tak na dálku, už je nosím pěkných pár let, přemýšlel jsem o operaci, ale zatím jsem se nerozhodl.

 14. Kavon napsal:

  Okuliare potrebujem aj na diaľku aj na blízku. Z tohto dôvodu používam tzv. bifokálne sklá a som s nimi spokojný, nemusím si meniť okuliare. Kontaktné čočky som nikdy nepoužíval ani som im zatiaľ neprišiel na chuť.

 15. pskrob napsal:

  od malička jsem nosil brýle, později jsem přešel na čočky. Asi před 15ti lety jsem si nechal udělat laserovou operaci, čímž jsem snížil dioptrie na minimum. Takže teď už nosím brýle jen do auta na řízení a na televizi.

  1. babicka11 napsal:

   Dcera nosí brýle, má jen sice jen jednu dioptrii, ale brýle nosit nechce, přemýšlí o laserové operaci, ale taky se toho trochu bojí. Děda na tom kdysi byl, a říkal, že ten první šok laserem byl děsivý. Taky bych se toho bála. Vy jste se nebál?

 16. Rojak napsal:

  Mám brýle na čtení a úplně mi to stačí. Bohužel s přibývajícím věkem to už lepší nebude takže jedině brýle, žádné čočky.

 17. Ivona napsal:

  Brýle jsem začala nosit až teď, pár měsíců.Ve svém věku už má tak trochu nárok. Ale jenom proto, abych pořádně viděla na ty nejmenší korálečky, ze kterých tvořím. Kontaktní čočky bych asi nenosila. Vadí mi ta manipulace s nimi.

 18. blaju napsal:

  Nosím brýle na dálku a požívám brýle, na kontaktní čočky bych si nezvykla a ani ruce mi už tak neslouží jak bych chtěla, tak nasazování a vyndávání by byl asi problém.

 19. babicka11 napsal:

  Brýle dosud nepotřebuji, vidím dobře. Pokud bych se měla rozhodnout pro brýle či kontaktní čočky – tak rozhodně brýle. To nasazování si neumím ani představit, že si sahám do očí a pak je mít někde v nějakém roztoku …ne, to raději brýle…a ještě mít červené oči? Mám svoje zelené – kočičí, a to mi naprosto stačí :-).

 20. bobalka napsal:

  Naštěstí nepotřebuji ani brýle ani čočky, zatím to jdem i bez nich, ale třeba večer, kdybych měla šít tmavou nití, tak to už nejde. Byla jsem i u očního, zatím mi žádné brýle nepředepsal. Prý mám oči jako ostříž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *