Zařizovat koupelnu je svým způsobem radost a je jí třeba věnovat stejnou péče jako v jiných místnostech. Díky moderní technologii si dnes můžeme vybavit koupelnu, která bude naprosto dokonalou oázou. Je třeba dbát na správný výběr vybavení, aby bylo ergonomické, praktické a přirozeně pěkné. V tomto intimním prostoru se zkrátka potřebujeme cítit co nejlépe. Samotné vybavení, jako je třeba sprchový kout, je v podstatě takovou alfou a omegou koupelny. Má poskytovat dostatečný komfort při užívání, navíc být odolné a snadné na údržbu. Rozhodně od vybraného materiálu očekáváme dlouhou životnost, proto bychom neměli litovat investice do zařízení koupelny.

Nestárnoucí keramika

Keramické koupelnové obklady a dlažby jsou ideálním řešením. Mají dlouhou životnost a také se velice dobře udržují v čistotě. Výhodou je, že si můžeme koupelnu vytvořit i do různých barev, což dělá místnost ihned veselejší. Také vzory přinesou oživení do těchto prostorů.

Keramické obklady se dají různě kombinovat s přírodním materiálem nebo chromem, záleží na samotném uživateli, v jakém designu by rád měl tuto místnost. Podle volného místa si lze zvolit i vhodný sprchový kout. Ač se to nezdá, tak sprchové kouty mají bohaté zastoupení na trhu a také je bezpočet možností, jakému dáme přednost.

Poslední dobou v domácnostech vévodí sprchové kouty v rovině s podlahou, ale jejich provedení není možné instalovat do všech prostorů. Ovšem ani nabídka sprchových koutů s vaničkou nezůstává pozadu. Vybrat si může skutečně každý.

Je čas myslet i na vhodné topení

Součástí naší koupelnové oázy jsou bezpochyby koupelnové radiátory. V dnešní době si můžeme skutečně vytvořit koupelnu svých snů a ani výběr radiátorů nás nemusí nijak omezit. V podstatě je možnost si vybrat žebříkový styl, případně hladká topná tělesa, různé spirály nebo jiné varianty.

Kdo chce mít skutečnou oázu, tak si může dokonce nechat nainstalovat topení se zrcadlovým nebo jiným atypickým povrchem. Inspiraci můžeme nalézt na A-keramika, kde je dostatek motivace, jak si vylepšit svoji koupelnu.

4 komentáře u „Moderní a levná koupelna – jak na to?“

 1. babicka11 napsal:

  My máme koupelnu celkem ještě zánovní, jen bych vyměnila umyvadlo za větší. Jinak spokojenost a určitě ještě dlouho vydrží….

 2. lgku990 napsal:

  Taky nás to jednou čeká, ale bydlíme v paneláku, takže koupelnové radiátory tam určitě dávat nebudeme.

 3. matylda napsal:

  Tak ta na obrázku je opravdu krásná a moderní 🙂

 4. Rojak napsal:

  Tak tohle už máme dvanáct let za sebou a můžu říci, že jsem si to opravdu užil, ale opakovat už bych to opravdu nechtěl. Hlavně na to sekání starých obkládaček a dobitých rukou z toho mi uvízlo v paměti na hodně dlouho. Cena v průměru 100 tisíc a to bylo před dobou co už jsem se zmínil a hrubé práce jsem si dělal sám. Koho to čeká, tak mu držím pěsti a hlavně pevné nervy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *