Hodně lidí se s cestováním v minivanu určitě setkalo

Na první pohled “obyčejná dodávka”, ale když se podíváte pozorněji, tak zjistíte, že se jedná o celý domov. Já měl tu čest vidět poprvé obydlený Van teprve nedávno. Čekal jsem zrovna na autobus a na zastávce zastavil Van s Francouzskou poznávací značkou. Po chvíli z něj vystoupil mladý pár a s nimi i postarší Labrador. Všichni překvapeni jsme je sledovali, jak pomalu otevírají zadní dveře. Ukázalo se, že vozidlo je taková malá, útulná ložnice. Nechybělo nic, mačkala se tam na sebe zavazadla s postelí, stolkem, dokonce ani pokojová rostlina nechyběla.

Jak začít?

Sám si zatím bohužel nic takového dovolit nemohu, ale v budoucnu to přeci jen v plánu mám, a tak mám hlavu plnou plánů, o které se s vámi rád podělím.

Prvním krokem bude pořízení vozu.

Na internetu najdete spoustu nabídek a záleží jen na vás, jaké si vyberete. Musíte samozřejmě brát v úvahu, kam chcete jezdit, terén, vzdálenost a podobně. Pokud budete potřebovat od někoho s čímkoliv poradit, tak věřím, že alespoň na internetu se vždy někdo najde

Dalším krokem bude pořízení vybavení.

Bude vám stačit menší pohovka, postel, nebo dokonce jen matrace? Nebo máte v plánu přespávat venku pod širákem, či ve stanu? Vhod přijde určitě i plynový hořák, oblečení do každé situace, dostatečné zásoby potravin a pití. To ale snad napadne každého, kdo by se chtěl vydat na cestu.

Čím dál tím víc lidí se v dnešní době chlubí svým bydlením na sociálních sítích. Pokud jste jedním z nich, tak nezapomeňte na náležité designové vybavení. Přeci jen můžete tímto způsobem vydělat peníze, tak proč toho nevyužít?

Práce a peníze

Je úžasné, že dnes už nemusíte kvůli práci zůstávat na jednom místě.
Můžete si vydělat peníze psaním článků, být designerem webových stránek, ukládat fotky do fotobanky, pomocí blogu a spoustu dalších možností. Lákavé je také být lektorem. Vyučovat už můžete cokoliv. Tím se může z vašeho koníčku stát i vaše práce. Všude po světě jsou vyhledávání lektoři cizích jazyků. Ale nemusíte zůstávat jen u toho. Můžete učit jógu, tanec… Cokoliv, co vás baví.

Zvolte si destinaci, kterou chcete navštívit nejvíce.

Nezapomeňte, že můžete vyrazit téměř kamkoliv. Pokud se vám tam nebude líbit, tak se vždy můžete vrátit. To je na tom to kouzelné. Nic vás nikde nedrží. Stačí se jen nebát udělat první krok a vyjet na svou vysněnou cestu.

20 komentářů u „Bydlení a cestování v minivanu nejen do zahraničí“

 1. coolnet napsal:

  nejlepsi cestovani je udajne kreditka,…nic vic netreba 😀

 2. devilscat napsal:

  ´Van´… za mých mladých let to byl prostě karavan 🙂 hodně lidí, co měli na autě ´kouli´, mělo na ni i karavan, ať vlastní nebo půjčený, ale bylo jich hodně. před vchodem střecha, aby se zvětšil prostor… o prázdninách jich člověk mohl vidět spoustu…. teď už tak vidět nejsou, tedy alespoň na silnicích… Kdybych měla někdy možnost, něco takového bych si pořídila a měla každou chvíli ´jinou adresu´:)

 3. Jana napsal:

  Vany jsou oblíbené hlavně v Americe, ale už i v Evropě. Hlavně na rodinné výlety. Vybavil se mi film Fotr je lotr nebo to snad byl už druhý díl, kdy filmová rodinka Roberta De Nira jede navštívit rodinku dceřina snoubence. Skvělý film 😀 Prostě ideální dopravní prostředek pro rodinné výlety. Jen kdyby za ně nebyly takové pálky.. To by muselo být plno článků a další aktivity hihi 🙂

 4. vita1980 napsal:

  takovéhle cestování autem je určitě prima zážitek, chce to jen dobrou partu a vybrat zajímavou cestu. No a hlavně mít peníze na pořízení toho auta, což jistě nebude nic levného.

 5. matylda napsal:

  Být tak mladší, mít partu či vedle sebe někoho, komu by se to taky líbilo – dokážu si představit žít takhle pár měsíců v létě na cestách 🙂 Ale pak se vždycky vrátit do své pohodlné postele 🙂

 6. polivkovamaruska napsal:

  Kdybych byla mladší určitě by mě to zaujalo. Byla jsem vždy pro změnu v jakékoli podobě i v bydlení. V tomto případě, by to chtělo zaměstnání na volné noze a pak hurá poznávat svou domovinu.

 7. Lejdynka napsal:

  Určitě zajímavé, ale fakt to musí mít člověk v povaze

 8. Evik napsal:

  Cestovat po světě to musí být užasné komu by se to nelibilo!

 9. bobalka napsal:

  Toulat se po světě byl můj sen, nikde se nevázat, kde se mi líbí, tak pár dní zůstat, ale pak zase razit dál. Ještě jsem sice van neviděla, ale dokážu si to představit, možná jednou se s tatinou sebereme a vyrazíme do světa. Teď už i vím čím. 😀

 10. veruska napsal:

  Už se mi několikrát stalo, že jsme jeli na víkend někam k vodě a přespávali jsme v autě. Sklopily se sedačky a hotovo.
  Jenže teď už bych se ráno probudila a braly by mě záda.
  Mít ale takový Van a moci se v noci pěkně natáhnout, to by bylo o něčem jiném.

  1. radek napsal:

   K vodě??? Někam se ztratil váš příběh, povídání, fotky… 😀

 11. lgku990 napsal:

  Letos, když jsme byli na dovolené v Řecku, tak jsem tam těchto pojízdných “bytů” viděli dost, zařízený to měli hezky, defakto, jako byt v menším vydání.

 12. Odalv napsal:

  Dobrá vec na dôchodok, keď má človek čas a nejaké ušetrené peniaze na jazdenie a spoznávanie rôznych miest, hlavne v lete.

 13. Radost napsal:

  Dnes se lidé hodně vrací ke kempování a karavanům.Také však k tomu potřebujete místo,kde to je dovoleno.S VANEM je asi možností více,ale styl bydlení je podobný.Hodně je to o penězích.Kdo je má, může si dovolit větší pohodlí,kdo jich má méně, snaží se cestovat,jak to jde a kdo je nemá sedí doma.

 14. Rojak napsal:

  Myslím si, že tento druh bydlení a cestování je hlavně dobrý pro cirkusáky, nebo lidi co rádi cestují. Hlavně třeba i pro rybáře, kteří jezdí rybařit i na jiné revíry než na ty ve svém okolí. Já už jsem s manželkou trochu pohodlnější a mám rád postel někde v penzionu, nebo hotelu. Na cestách se silniční dopravou to také už není nic bezpečného a tak dávám přednost tomuto stylu, že se nechám odvézt vlakem, nebo autobusem.

 15. babka napsal:

  Tak tohle byl můj sen, když jsem byla malá, jezdit sem a tam a nikde se nevázat. Když už jsem si to mohla splnit a procestovat “jen” Československo, tak přišla velikánská láska ale jelikož on byl pecivál, tak bylo po splněném snu. 🙂

 16. Ivona napsal:

  Pro toho kdo rád cestuje po světě a chce být chvilku tady potom zase támhle, je to určitě dobrá věc. Mně osobně by to asi moc nebavilo. Kdoví, nemám to zkušené.

 17. pavlina69 napsal:

  také se mi to líbí,ale ještě jsem tento způsob cestování nevyzkoušela

 18. babicka11 napsal:

  Van je jen dodávka, když cestovat, tak s tímto:
  CAMPING CAR BURSTNER A VENDRE
  Je to lepší než karavan, který musíte táhnout za sebou, a přitom je tam taky vše uzpůsobeno k pohodlí, i to spaní. Kolegyně s manželem s tím dojela až do Kanady za synem.

 19. Plazmic napsal:

  Někteří lidé jsou fakt kočovníci, to musí být v povaze, ten Van celkem dobré je to v podstatě karavan, bydlení tak na týden o dovče někde u řeky či rybníka v kempu jinak nic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *