1. 6. slavíme Mezinárodní den dětí.

Měli bychom poděkovat nápadu oslav tohoto významného dětského dne, který se zrodil již v roce 1920 v Turecku, kdy bylo smyslem upozornit na potřeby a práva dětí, že právě ony jsou klíčovou složkou státu.

1.6. bude Mezinárodní den dětí

I tento den má svoji historii, kdy Turecko ustanovilo tento den na 23. dubna, a občané tohoto státu ho uznávají dodnes jako státní svátek.

Jako další byl ustanoven Den pro ochranu dětí na 1. června. Byl zvolen roku 1949 a to z důvodu zabití žen a dětí v Lidicích v roce 1942, kdy 82 ze 105 dětí nechali nacisté udusit plynem.

Později v roce 1954 po doporučení valného shromáždění OSN byl přijat datum pro univerzální Dětský den 20. listopad. Tento den roku 1956 také OSN přijalo prohlášení o právech dětí a tato domluva byla podepsána také 20. listopadu roku 1989. Tato úmluva byla potvrzena a schválena již 191 státy světa.

U nás slavíme Mezinárodní den dětí 1. června, některé státy oslavují tento den dle doporučení OSN v listopadu.

Pojďme se tedy těšit na prožití tohoto dne se svými dětmi, určitě v každém městě budou připraveny nějaké atrakce, různé soutěže, loutkové představení, závody na odstrkovadlech, historický šerm, ukázka techniky sboru dobrovolných hasičů, skákání v pytlích, prolézačky, trampolína a mnoho jiných stanovišť s úkoly, kde budou děti dostávat razítka na kartičky a poté si vyberou svoji odměnu za hukotu dětské diskotéky. Nejen město, ale i vesnice si přece nemohou nechat ujít tento krásný den, pořádaný hlavně pro naše děti.

Ti, co mají blíž do Prahy, nechť zavítají a oslaví den dětí ve třech patrech domu Hamleys, v nejlepším hračkářství na světě, kde si děti nejen vyhrají se spoustou hraček, i těch „oživlých“, a nakonec se s nimi dají i vyfotit. Ráj pro děti se pořádá od 1. – 3. 6. 2018 od 10.00 – 20.00 hod. v Praze, Na Příkopě 854.   

9 komentářů u „MDD – 1. června bude Mezinárodní den dětí“

 1. veruska napsal:

  Když jsem chodila do základky, tak jsem mívali vždycky na hřišti různé soutěže a komu se dařilo, tak si odnesl spoustu sladkostí.
  A komu se nedařilo, tak je dostal nakonec taky.

 2. radek napsal:

  pochlubte se a napište, kam na pohádku zajít. Třeba je zde někdo z okolí a rád se s dětmi podívá. Nebo napište článek o vašich pohádkách, rád publikuji

 3. polivkovamaruska napsal:

  Na děti nezapomínám. Píši scénáře pro loutková divadla a nyní jsem jim dala novou pohádku.Když jich na mé pohádky přijde i 200 a více, je to i pro mě veliký dárek.

 4. lgku990 napsal:

  MDD jsem měl jako dítě taky moc rád, všelijaké ty atrakce, teď už jenom koukám, jak si to děti taky užívají, až jim to tolikrát sám závidím.

 5. babicka11 napsal:

  Vloni jsem byla s Nikolkou na Dětském dnu na Kokoříně, bylo to fajn, hodně lidí, málem nebylo kde zaparkovat. Letos uvidím, jak mi to bude chodit … :-(.

 6. Evik napsal:

  Na to se už moc těším strašně se mi libi když jdeme na takovou akci jak si to naše mala užíva a jen vyjeveně kouka co kde je.

 7. Rojak napsal:

  Když byly naše děti malé, tak jsme pro ně vždy vymysleli program, aby si tento den užily co nejlépe.

 8. Barny napsal:

  Mezinárodní den dětí slavíme moc,protože se narodil náš vnuk Ondrášek.

 9. matylda napsal:

  Mezinárodní den dětí byl nejhezčí, když byly malé moje děti. Vždycky jsme si to užívali 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *