Maska na pleť: Podle čeho ji vybrat a jak ji nanést?

Pleťovou masku si někteří dopřávají jednou za čas, jiní ji aplikují minimálně jednou týdně. V každém případě se jedná o malý zázrak, který dokáže pokožku během pár minut vyživit, hydratovat a posílit. Jak vybrat a použít tu správnou masku na pleť, abyste z ní vytěžili maximum?

Zjistěte svůj typ pleti

Výběr nejvhodnější masky na pleť úzce souvisí s typem pokožky. Pokud v tomto ohledu tápete, poraďte se s kosmetičkou nebo dermatoložkou. Sdílejte s odborníkem, jaké obtíže vás v souvislosti s pokožkou trápí, zda se vám pleť spíše mastí, nebo vysušuje, a zjistěte, jaké aktivní látky jsou pro vás nejvhodnější. Při nákupu pleťové masky se zároveň vyhněte všem složkám, o kterých víte, že vaší pokožce příliš nesedí. Předejdete tak případné alergické reakci nebo nepříjemnému zarudnutí obličeje.

TIP: Pokud používáte danou masku na obličej poprvé a máte obavy, zdali jste při výběru nešlápli vedle, naneste si na tvář nejprve pouze pár kapek masky a nechte ji chvíli působit. Jakmile zjistíte, že pleť na masku reaguje dobře, můžete ji aplikovat na zbytek obličeje.

Pokožku důkladně připravte

Než se pustíte do svého pečovacího rituálu v podobě masky, pokožku na ni náležitě připravte. Pouze tak docílíte toho, že bude mít maska na obličej maximální účinek. A jak taková příprava vypadá? Prvně sáhněte po odličovacím mléku či oleji a odličte se. Nešetřete vatovými tampony a zbavte se i těch nejmenších částeček make-upu. Poté přichází na řadu čištění pleti. Neobejdete se při něm bez speciálního čisticího gelu nebo pěny. Výsledkem by měla být hladká a zářivá pokožka připravená na aplikaci masky.

Dodržujte předepsaný čas

Jedním ze stěžejních kroků po nanesení pleťové masky je dodržení času uvedeného na obalu produktu. Pokud jste až doposud měli za to, že čím déle masku na obličeji necháte, tím lepší bude výsledný efekt, pak jste se mýlili. Minuty stanovené pro působení masky jsou jasně dané a přípravek je účinný pouze v tomto časovém úseku. Poté jeho zázračná moc mizí a dost možná vás čeká spíše podráždění pokožky než dvojitá porce hydratace a výživy. Obzvlášť to platí u masek s marockým jílem, kde si nastavenou minutku opravdu musíte hlídat.

Zdroj náhledového obrázku: Shutterstock

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *