Kdo si vybavuje byt, nebo dům, řeší stejný problém – koupit obyčejný, nebo nábytek z masivu?

Dnes existuje spousta specializovaných obchodních řetězců s nábytkem.

Stačí jen využít nabídky z letáku, eventuálně slevové akce a nábytek máte doma. Sestavíte si nábytkovou sestavu nebo skříň podle návodu a můžete začít plnit prádlem, oblečením…

Nebo jako já, skládat bez návodu, trvá to o trochu déle, ale je zase daleko zajímavější. Snad nejsem sám, kdo tak z mužů činí 😀

Další možností je nechat si sestavit nábytek od profi firmy, která je spojená s obchodem, ale to není nic pro mě.

Asi mě každý z vás dá za pravdu, jak to je s kvalitou použitého materiálu, jak dlouho vydrží “skříň v akci” stát pevně, bez viklajících dveří, vrzajících pantů…

Jdeme na druhou variantu, která je dražší, ale řešení na trochu déle.

Jedná se o nábytek z masivu.

Já jsem k masivu dostal poprvé, když jsme řešili obnovu kuchyňské linky. Pořídili jsem nové skříňky z “lamina” a dvířka z masivu. Nemusím podotýkat, že cca 11 dvířek tvořilo 80% celého rozpočtu. Musím ale uznat, že dvířka dodnes slouží, bez změny barvy, struktury nebo celistvosti.

Takže mě celkem zaujme i vybavení ložnice nebo obývacího pokoje nábytkem z masivu. Doba nábytkových sestav je už za námi, dnes se nábytek řeší jako solitér nebo zajímavý doplněk.
Každý bydlí jinak, každý má jiný názor. Já říkám ten svůj.

Koupit masivní skříně za 16 000 Kč, nebo 25 000 Kč? Ano, za zvážení to stojí.

skříň masiv

skříň masiv

Jde o to, co od nábytku očekáváme.

Pokud chceme kvalitní a odolný nábytek, který něco vydrží, pak bych do toho šel.
Německá kvalita je jasná.

Kvalitní kování a ostatní komponenty mají také svoji hodnotu.

Kdo si nevybere z nabídky samostatných skříní, může prozkoumat jednotlivé programy.
I těch tam najdete dost v různých cenových relacích.

Máte doma někdo nábytek z masívu?

22 komentářů u „Masivní skříně – luxus, jistota a kvalita“

 1. devilscat napsal:

  My máme dům zařízený starším nábytkem. V mém pokoji mám skříně po babičce i po rodičích, takže mají svá léta. Ale je to takový mišmaš. Jestli si někdy našetřím penízky, určitě bych šla do nábytku z masívu, o tom žádná. Nábytek v akcích je sice levný, ale už sama z vlastní zkušenosti vím, jak je ´kvalitní´…

 2. Jana napsal:

  Ve většině domu domu máme nábytek staršího data, než jsem já. Jen v našem pokojíčku byly nové skříně, co zůstaly po bratrovi, který je měl na časopisy. My je měli jako šatní a nevydržely každodenní otvírání. Do nového chci masiv na míru, vzhledem k některým atypickým rozměrům místností. Ano, mám ráda dřevo, ano, vadí mi, jak se kácí lesy. Ano, vysazujeme nové stromky do našeho lesíku, teďka ale přemýšlíme o výsadbě užitkových stromů jako jedlé kaštany, aronie a další věci. Ano, tak by se měly chovat i LČR a za každý pokácený strom vysadit nový, což jsem viděla, že se neděje. 🙁 Ale to není jen o nás. Pokud se my “spodní” neozveme ve velkém, ti “nahoře” si dál budou dělat co chtějí.. :/

 3. Lejdynka napsal:

  V roce 2012 jsem zařizovala vybydlenou garsonku, opravdu raději nábytek na míru a já jej mám od českých výrobců

  1. radek napsal:

   tohle je už lepší, schvalovatelný komentář 😀 Vítám mezi námi novou uživatelku. Časem si vše sedne.

 4. vita1980 napsal:

  doma mám převážně starší skříně, odhaduji stáří na 50 let a více a stále slouží. Jen by asi zasloužily nově nalakovat. Dokoupil jsem i pár novějších, jenže to je spíš dřevotříska a těm dávám tak životnost tak 5 let. Sice byly levné, ale moc toho asi nevydrží.

 5. Evik napsal:

  Takový nábytek by se asi líbil každému ale kde na to vzít a nekrást “jak se říká”

 6. Ivona napsal:

  Když jsme si zařizovali dům, před dvaceti lety, použila jsem i nábytek po mé babičce. Klasický obývací pokoj z leštěného ořechu. Židle i stolek mají ohýbané nohy. Křesla jsou rovněž ohýbaná. Dřevo je krásné masivní. Vůbec mi nevadí, že to není žádný módní výkřik. A kdo má trochu fantazie a vkusu, nemá problém sladit staré s novým.

 7. pavlina69 napsal:

  mít dostatek peněz ,tak volím jenom masiv protože ty švédské skládačky jsou na jedno použití při stěhování to po rozmontování už nedá nikdo dohromady

 8. Kavon napsal:

  Drevený nábytok z masívu má určite neporovnateľne dlhšiu životnosť, ako nábytok z drevotriesky.

 9. Plazmic napsal:

  Až na to, že do Raichu to dělaj na zakázku Čehůni, nebo naši co dělaj v D, taky jsme měli truhlárnu a dělali do D. Rozhodně je dobrý masiv, lamino je levné např. pro mladé a nebo do bytu, který se bude pronajímat, nebo kdo nemá peníze. Kdo má možnosti najde firmu a nechá si komplet udělat ze dřeva na míru co chce.

 10. bobalka napsal:

  Mě se vždycky líbil nábytek ze dřeva, doma na něj nemám prostor, v malinké panelákové ložničce by nevynikl. Ale líbí se mi a moc.

 11. Radost napsal:

  Dnešní nábytek, který si doma každý poskládá, jak umí, je velmi jednoduchý a nekvalitní.Skříně jsou nutné v každé domácnosti, já osobně preferuji vestavěné až do stropu. Masiv je sice kvalitní, ale v přírodě se rychle ztrácí.Kdyby měli všíchni nábytek a stavbu z masivu,tak jsme bez lesů.Dnes existují tak dokonalé imitace dřeva, že bez dotyku ani nepoznáme, že to není dřevo.Ovšem velmi záleží na tom, jak je nábytek zkonstruován a v jakých podmínkách je užíván.Já osobně vyzývám “Šetřte naše lesy”.

  1. radek napsal:

   v něčem souhlasím, v něčem ne. Každý má právo na názor. Za výzvu na konci 10 bodů navíc, připište si do adventu. Doufám, že se Vaše výzva o šetření týká i papíru, potravin…. 😀

 12. polivkovamaruska napsal:

  Skříně i kuchyňskou linku mám jenom z masivu. Mé zkušenosti s nekvalitním nábytkem, který se po určité krátké době začne ničit, vytrhávají se panty, dvířka po hranách se drobí atd. mne naučily raději si připlatit.

 13. Odalv napsal:

  Drevo je drevo, tu nie je čo riešiť. Nábytok vyrobený čisto z dreva vydrží určite dlhšie ako nábytok z drevotriesky hlavne taký, ktorý sa veľmi často používa, napr. posteľ alebo dvierka na kuchynskej linke. Pri kuchynskej linke naozaj stači, keď sú z masívu len dvierka poprípade skriňa, ktorá stojí na zemi, lebo celá kuchynská linka z dreva je príliš ťažká na montáž na stenu.

 14. babka napsal:

  Po pravdě, zatím máme veškerý nábytek, co jsme si pořídili s mužem před svatbou. Takže nějakých 35-38 let slouží i s drobnými chybičkami na kráse. A je to obyčejný nábytek. Asi jsme měli tenkrát štěstí na dobře udělaný nábytek.

  1. babicka11 napsal:

   přesně tak, máme velikou obývací stěnu, taky 40 let starou, ale je obrovská a hodně se do ní vejde. Nic jí není, ani odřená, jen nemoderní. Mě se líbí ty moderní stěny, sem tam poličky, nějaká skříňka – ale kam bych ty věci všechny dala…. a taky se do velkého obýváku moc nehodí, nábytek z Aska tedy vůbec, syn jednou koupil skříň a skříňky a jedna hrůza, všechno bylo “v prkýnkách”, sestavoval jakou dobu, když vzal “za šuplík”, zůstával mu v ruce, skříň se rozlézala…už to vyhodil. Jinak v druhém pokoji (po dceři) jsem “zdědila” nábytek, když se odstěhovala. Je to stěna 12 let stará, ale pěkná, “tutová” i s konf. stolkem a PC stolem ve stejné barvě (stolek stál přes 6 tis.). Když se odstěhovala, tak jsem si říkala, co já do ní dám? No, a už je taky plná :-).

 15. babicka11 napsal:

  Ložnici máme asi 8 let starou, sice ne z masivu, ale jsme spokojeni. Skříně nepotřebujeme, chtěla bych jen novou jídelní rohovou sestavu do kuchyně, nejlépe koženou, s úložným prostorem, stolem a 2 židlemi.

 16. Rojak napsal:

  Masívní dřevo je každopádně lepší a už svoje vydrží. Skládané sestavy to je trochu oříšek a pevné nervy na sestavení, než se do toho dostanete. Navíc je hodně důležitá rovnost podlahy, protože jak je podlaha trochu křivá a zatížíte ji ještě oblečením, začne se křivit a ta výdrž už není taková jako u masivu.

 17. matylda napsal:

  Masiv má něco do sebe. Ale chce prostor. Na mne je opravdu masivní a v malém prostoru mi bere vzduch.

 18. veruska napsal:

  Takový nábytek nemáme, ale určitě je kvalitnější a vydrží o hodně delší čas. Kdyby se mi rozbil nábytek, tak bych to možná zvažovala.
  Kuchyňskou linku jsme sestavovali sami a je to taková chloudovina.

 19. lgku990 napsal:

  Já si myslím , že co se týče kvality, jako takové, tak jsou jasně lepší masivní skříně, ale většinou jde, vlastně jako vždy, o peníze, takže většina lidí zvolí levnější variantu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *