Některé životní situace dokážou překvapit

Zlomek vteřiny může změnit náš život, naše plány a vůbec celkově budoucnost. Na některé životní situace nejsme ani dostatečně připraveni a pozdější láteření, že jsme se měli zabezpečit jinak, nám vůbec nepomůže. Inu po bitvě se říká, že je každý generál a zachoval by se jinak.

Zkusme být prozíravější a nenechávat určité věci náhodám, případně se domnívat, že nám se veškeré problémy vyhnou. To platí obzvláště v případě majetkového pojištění. V dnešní době uzavřít takové pojištění je vlastně výhra. Ač se to nezdá, vytvoříte jakoby ochrannou vrstvu pro naši domácnost, dům nebo byt, ale samozřejmě se může jednat, pokud podnikáme, o kancelář naší firmy případně provozovny. Pokud se pak objeví nezvaný host v podobě požáru, přírodní katastrofy nebo třeba i vandala, který si políčil na Váš majetek, tak víte, že nejste na řešení problému sami.

Prakticky k uzavření majetkového pojištění člověk nepotřebuje znát zase tak moc, jen je třeba vědět kolik uvedený prostor má m2 obytné plochy a veškeré propočty a návrhy nechat na pojišťovně, která je schopna Vám vytvořit produkt na míru podle vašich představ. Takové balíčky jsou více, než výhodné, protože poskytují například zdarma asistenci pro pomoc v nouzi, případně dokážou nastavit i procentuální slevu, případně do produktu zahrnout i jinou část Vašeho majetku.

Pojišťovna Ergo ví, jak pomoci klientům

Je rozumné, když se bezhlavě nevrhnete do uzavření pojištění hned u první pojišťovny, která uzavírá pojistné smlouvy. Je dobré si porovnat i možnosti nabízených produktů. V nabízených balíčcích pak můžete nalézt hotový poklad, který Vám pomůže řešit nestandardní situace, bez zbytečně vyšších nákladů na pojistném. Například při sjednání majetkového pojištění Ergo můžete získat zdarma pojištění občanské odpovědnosti s celosvětovou platností. Tento odborný název skrývá jednoduše ochranu pojištěného, který by způsobil škodu v běžném životě.

Pojištění odpovědnosti není zase tak cizí název a uzavřít je ho velmi výhodná investice. Nevztahuje se totiž jen na Vás jako jedince, ale je ochranou pro celou rodinu. Balíček zaručuje ochranu pro všechny členy, kteří žijí ve společné domácnosti. A pokud máte pejska, tak lze připojistit i jeho, samozřejmě s tímto produktem za zvýhodněnou cenu. Výhoda je, že se pojištění sjednává bez spoluúčasti a je ochranou pro Vás i mimo domov, například když jste na dovolené a to platí i pro pobyty v zahraničí. Bohužel nikdo nemůže dopředu předpokládat, že se nic nestane. Pojištění se pak vztahuje na plnění škody jak na zdraví, majetku, tak i finanční odškodnění.

Už jste slyšeli o pojištění, co pomáhá předejít nečekaným výdajům?

Osobně jsem se s ním setkala úplně náhodou a musím říct, že jsem se do něj nenechala dlouho pobízet. Jedná se o pojištění proti nahodilému poškození a odcizení. Tento produkt je vytvořený na míru a vztahuje se na mobilní telefony, počítače, tiskárny, tablety, televizory, fotoaparáty a další poměrně hodnotné předměty. Stát se může skutečně všechno možné, někdo Vám může tuto věc odcizit nebo si můžete například nechtěně poškodit mobilní telefon a způsobit si třeba poškození displeje. Stačí se pak s dokladem o koupi, platnou účtenkou obrátit na pojišťovnu a nahlásit tuto pojistnou událost. Pojištění Vám pokryje další neočekávané výdaje spojené s tímto výrobkem, což se rozhodně vyplatí.

12 komentářů: „Některé životní situace dokážou překvapit

 • 3.2.2018 (11:06)
  Permalink

  Já mám pojištěno téměř vše a myslím si, že dobře

  Reagovat
 • 1.2.2018 (19:57)
  Permalink

  Přemýšlím o lepším pojištění, ale nemůžu se, aspoň zatím, rozhodnout.

  Reagovat
  • 1.2.2018 (19:59)
   Permalink

   2x měř, jednou řež
   vytvořte v diskuzním foru téma, občas se zapojím a dám svůj tip za 15 let v oboru

   Reagovat
 • 1.2.2018 (18:57)
  Permalink

  Máme pojištěný dům a v pojistce je i pojištění našeho psa Maxe, kdyby někde něco vyvedl, když nám uteče.
  To “nahodilé pojištění” je také určitě dobrá věc.

  Reagovat
 • 1.2.2018 (13:55)
  Permalink

  Mám také poradce, která (žena) mi s pojištěním pomáhá. Navrhuje mi i změny pojišťovny (povinné ručení) vzhledem k lepšímu. Pojištění majetku jsem naposledy využila letos v zimě, kdy mi vichr shodil kus plotu a poškodil stříšku nad hlavním chodem. Pojištění na blbost mám taky, člověk nikdy neví, co se může stát. Třeba kdyby můj pes vběhl někomu pod kolo.

  Reagovat
 • 1.2.2018 (0:17)
  Permalink

  Pojištění veškerého druhu dávno mám a pojišťovny měnit nehodlám.

  Reagovat
 • 30.1.2018 (12:36)
  Permalink

  Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti je určite potrebná vec. My máme obidve.

  Reagovat
 • 30.1.2018 (10:52)
  Permalink

  Mám pojistku na domácnost a s ní rovnou jsem uzavírala pojistku na “blbost”. Zatím jsem ani jednu nevyužila.

  Reagovat
 • 30.1.2018 (10:41)
  Permalink

  já mám svého poradfce, který je nezávisli a se vším nám pomaha.

  Reagovat
 • 30.1.2018 (9:17)
  Permalink

  Pojištění je v této době důležitá věc, protože nikdy nevíte co se může přihodit. Teď jde také o to jak s Vámi, ale některé pojišťovny jednají a jakým způsobem se snaží Vaši pojistnou událost snížit natolik, aby Vám daly co nejmenší částku.

  Reagovat
 • 29.1.2018 (20:09)
  Permalink

  Mám uzavřenou pojistku na nemovitost a pojištění domácnosti. Člověk nikdy neví, co se může stát. Bez pojistky bych určitě nebyla.

  Reagovat
 • 29.1.2018 (19:58)
  Permalink

  Majetkové poistenie je jedno z najrozšírenejších, čo sa týka jeho použitia medzi ľuďmi. Dokonca je viac rozšírené ako životné poistenie. Takže veciam pripisujeme väčšiu hodnotu ako vlastnému zdraviu a životu.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *